אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליארדר הגידור סטיבן כהן קרוב לרכישת קבוצת הבייסבול ניו יורק מטס צילום: בלומברג

מיליארדר הגידור סטיבן כהן קרוב לרכישת קבוצת הבייסבול ניו יורק מטס

לפי הערכות מחיר העסקה יעמוד על 2.6 מיליארד דולר, כולל החובות של הבעלים הנוכחיים - שאול כץ ומשפחת ווילפונס; ההצעה הראשונית שהגיש כהן היתה גבוהה משמעותית מאלה של המתחרים - כולל אלכס רודריגז וארוסתו ג'ניפר לופז, שנסוגו מהעסקה - והוא קיבל בלעדיות במו"מ

30.08.2020, 08:04 | שירות כלכליסט

המיליארדר ואייקון קרנות הגידור סטיבן כהן בדרך לרכישת קבוצת הבייסבול הניו יורק מטס – מחיר העסקה עדיין לא ידוע אבל מוערך ב-2.6 מיליארד דולר, כולל החובות של הבעלים הנוכחיים, משפחת ווילפונס (Wilpons) ושאול כץ. 

קראו עוד בכלכליסט

כהן קיבל בלעדיות במו"מ מול בעלי השליטה וההערכה היא כי המגעים קרובים להסכם סופי (שני השותפים הנוכחיים והרוכש המיועד – כולם יהודים).  

סטיבן כהן עומד בראש קרן הגידור Point72 Asset Management שמעסיקה 1,500 עובדים – שנתיים לאחר שנפתחה מחדש, בתום תקופת הקפאה של שנתיים. קרן הגידור הקודמת שייסד כהן, S.A.C. Capital Advisors, הודתה ב-2013 בשימוש במידע פנים – הקרן שילמה 1.8 מיליארד דולר ועל כהן הוטל איסור לנהל כסף חיצוני למשך שנתיים.

שוויו של כהן מוערך במעל 14 מיליארד דולר – הוא מחזיק באחד מאוספי האומנות היקרים ביותר בעולם, המוערך במעל 1 מיליארד דולר . עם הגשת ההצעה שלו למטס, המתחרים הנוספים על העסקה נסוגו מיידית – בראשם קבוצת המשקיעים של שחקן הבייסבול לשעבר אלכס רודריגז וארוסתו ג'ניפר לופז (שלפי דיווחים הציעו 2.3 מיליארד דולר).

סטיבן כהן, צילום: בלומברג סטיבן כהן | צילום: בלומברג סטיבן כהן, צילום: בלומברג

כהן כבר היה קרוב מאד לרכישת הקבוצה לקראת סוף 2019, במחיר דומה לסכום שמדובר בעסקה הנוכחית – אך העסקה קרסה לבסוף בשל מחלוקת על הסכום הסופי.  בשעתו פיצוץ העסקה גרמה לזעם רב בקרב משפחת ווילפונס ונראה היה כי הסיכוי של כהן לזכות בהצעת מכירה נוספת שצפוי היה כי תגיע תוך שנה-שנתיים לא יהיה גבוה. עתה נראה כי בשורה התחתונה, מחיר ההצעה הוא שיקבע מי יזכה בעסקה.

המוכרים, פרד ווילפון ((Fred Wilpon) ומשפחתו, ספגו שורה של הפסדים בשנים האחרונות וצברו חובות של לפחות כ-550 מיליארד דולר לצורך הקמת האיצטדיון החדש של הקבוצה. בעבר הואשמו ווילפונס וכץ כשותפים בעקיפין להונאת מיידוף, בכך שהקרבה שלהם אליו אפשרה להם לזהות מבעוד מועד את ההונאה – והם לא רק שלא התריעו אלא הרוויחו מיליונים מעסקאות מולו.

השניים הכחישו את הטענות ולא הואשמו בפרשה – ווילפון אף רשם הפסדים של כ-300 מיליון דולר על השקעות שהזרים לפירמידה של מיידוף (בדיווחים הראשוניים עם פרוץ הפרשה דווח כי הפסדיו עלו על 700 מיליון דולר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות