אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז: הקואליציה של ביגר תמשיך לקדנציה נוספת, לוקר נבחר כדירקטור חדש צילום: יח"צ

בלעדי לכלכליסט

פז: הקואליציה של ביגר תמשיך לקדנציה נוספת, לוקר נבחר כדירקטור חדש

לכלכליסט נודע כי שלושת הדירקטורים המזוהים עם ביגר שעמדו לבחירה מחדש – אריק שור, רויטל אבירם ומנחם ברנר – זכו לאמון הגופים המוסדיים; הראל לוקר ניצח את יואב שלוש בקרב על תפקיד הדירקטור החדש

31.08.2020, 16:26 | גולן חזני

נצחון לאברהם ביגר בבחירות לדירקטוריון פז. לכלכליסט נודע כי שלושת הדירקטורים המזוהים עם ביגר שעמדו לבחירה מחדש – אריק שור, רויטל אבירם ומנחם ברנר – זכו לאמון הגופים המוסדיים, מה שיאפשר לביגר לשמר את הקואליציה שלו בדירקטוריון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

השלושה נבחרו לכהונה נוספת של שלוש שנים. בחירתו של ברנר מפתיעה, נוכח העובדה שמולו התמודד פאר נדיר, לשעבר מנכ"ל קניוני עזריאלי, שלו נסיון משמעותי מאוד בתחום הקמעונאות והקניות, וזאת בשעה שהניסיון של ברנר בתחום הוא עצם היותו שש שנים דירקטור בפז. בנוסף, מי שעמד מאחורי מועמדתו הרשמית של נדיר היה בית ההשקעות ילין לפידות, דבר שהקנה לנדיר יתרון בפתח המירוץ.

הראל לוקר, צילום: אוראל כהן הראל לוקר | צילום: אוראל כהן הראל לוקר, צילום: אוראל כהן

בקרב על כס הדירקטור החדש בין יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר לבין יואב שלוש, ניצח לוקר והוא יצטרף לדיריקטוריון החברה. לוקר, שכהונתו כיו"ר תעשייה אווירית צפויה להימשך עד שנת 2023, עשוי להיות מועמד לתפקיד יו"ר פז בתום כהונת ביגר במרץ 2022.

הבחירה המחודשת בקואליציה של ביגר תאפשר לו להמשיך בניסיונו למכור את בית הזיקוק של החברה אשר מפסיד סכומי עתק, וזאת בניגוד לדעתם של חלק מחברי הדיריקטוריון אשר מהווים לו אופוזיציה.

במכתב ששלח ביגר לדירקטוריון החברה היום הוא כתב: ״החלטת בעלי המניות מהווה הבעת אמון גדולה בחברה, בדירקטוריון הנוכחי ובמתווה האסטרטגי אליו אנו מצעידים את פז. אני שמח על בחירתם מחדש של אריק, רויטל ומנחם וכן על ההמשכיות והיציבות שיש בעצם בחירתם״. על לוקר כתב ביגר כי הוא ״מביא עמו ניסיון רב מתפקידיו השונים, בין היתר כמנכ"ל משרד ראש הממשלה וכיו"ר התעשייה האווירית, ואני בטוח שהוא יתרום רבות לפז״.

תגיות