אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בארגון הבריאות העולמי חוששים מהחורף המתקרב                   צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

בארגון הבריאות העולמי חוששים מהחורף המתקרב

בכירה בארגון הביעה חשש מהגדלת הסיכוי להידבקות בקורונה; הולנד: שר המשפטים לא ציית למגבלות בחתונתו; ארגנטינה נכנסת לראשונה לעשר המדינות המובילות במספר הנדבקים; יפן שוקלת חיסוני קורונה לכל האזרחים

02.09.2020, 15:41 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

15:40 - ארגון הבריאות העולמי: "החורף מגיע"

מומחי בריאות חוששים מהאפשרות של גל חדש של הדבקות בקורונה עם חילופי העונות בחצי כדור הארץ הצפוני. זאת בעוד מדינות רבות מנסות למצוא את האיזון הדק שבין פתיחת כלכלותיהן ושמירה על בריאות הציבור.

"החורץ מגיע", כך אמרה קתרין סמולווד, בכירה בסניף האירופאי של ארגון הבריאות העולמי (WHO), במהלך מסיבת עיתונאים מקוונת, ביחס למגמה המדאיגה של הגדלת מספר ההדבקות באזור. "אנשים נוסעים יותר, חוזרים לעבודה, בתי הספר נפתחים – וכל הגורמים האלה צפויים להגדיל את הסיכון להדבקה קהילתית נוספת"

"בעודנו מתקרבים לעונת השפעת וחודשי החורף, ישנם גם גורמים מסורתיים שיוסיפו עוד יותר לרמות הסיכון", היא אמרה, והוסיפה שישנו סיכוי מוגבר לכך שאנשים יתקהלו בחללים סגורים בחורף, "אנחנו מאוד מודאגים מכך שמדינות לא יתכוננו לכך כראוי, ואנחנו מאוד עסוקים בנושא ברגע זה."

 13:30 - יפן שוקלת חיסוני קורונה לכל האזרחים

ממשלת יפן שוקלת האם להציע חיסוני קוביד 19 לכל אזרחיה, כך דיווחה סוכנות הידיעות קיוטו ניוז מפי מקור המקורב לנושא. על פי התוכנית, ממשלת יפן תתעדף חיסון של קשישים, אנשי צוות רפואי ובעלי מחלות רקע. ראש ממשלת יפן שינזו אבה, שהודיע במפתיע על התפטרותו ביום שישי, אמר לאחרונה שהממשלה מתכננת לשריין מספיק חיסוני קוביד 19 עבור כל אזרח עד אמצע השנה הבאה.

12:00 - הולנד: שר המשפטים לא ציית למגבלות הקורונה בחתונתו, האם ייאלץ להתפטר?

 

שר המשפטים של הולנד, פרדיננד גרפרהאוס, ספג ביקורת קשה לאחר דיווחים כי שבר כללי הרחקה חברתית בחתונה שלו.

 

ה-NL טיימס מדווח כי גראפרהאוס ספג אש בשבוע שעבר לאחר שתצלום מחתונתו הראה אותו עומד קרוב לאורחיו מבלי ששמר על כלל המרחק של 1.5 מטר. כשר משפטים הוא אחראי על אכיפת הנחיות הרחקה חברתית. גרפרהאוס נאלץ להתנצל על שלא ציית למגבלות והעביר 780 יורו - כפליים מהקנס על עבירה זו – לצלב האדום.

 

עם זאת, הפרלמנט ההולנדי אמור לדון בנושא היום וכתבים מציינים כי ייתכן שהדבר יתפתח לשערורייה שבגללה גרפרהאוס עשוי להתפטר.

שר המשפטים של הולנד, פרדיננד גרפרהאוס , צילום: EPA שר המשפטים של הולנד, פרדיננד גרפרהאוס | צילום: EPA שר המשפטים של הולנד, פרדיננד גרפרהאוס , צילום: EPA

 

10:25 - ארגנטינה נכנסת לראשונה לעשר המדינות המובילות במספר הנדבקים

 (דורון ברויטמן)

10:20 - אוקראינה: 2,500 נדבקים חדשים ביממה האחרונה

המועצה לביטחון לאומי באוקרינה דיווחה הבוקר על מספר שיא של נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה - . המספר הקודם עמד על 2,481 מקרים. מפרוץ המגיפה מספר הנדבקים בנגיף במדינה עומד על 126 אלף. אוקראינה הטילה איסור זמני על כניסתם של רוב הזרים למדינה עד ה -28 בספטמבר.

09:00 - מחקר באיסלנד: נוגדנים להקורונה נשארים בגוף לפחות 4 חודשים

מחקר שנערך באיסלנד בהשתתפות יותר מ-30,000 איש הראה שנוגדנים לנגיף הקורונה נשארים בגוף לפחות 4 חודשים ולא מתפוגגים בקלות, כך מדווחת AP. מספר מחקרים קודמים בהיקף קטן יותר הראו שהנוגדנים נעלמו במהירות.

המחקר החדש נעשה בשיתוף מספר בתי חולים ואוניברסיטאות ע"י חברת deCode Genetics, שלוחה של חברת הביוטק האמריקנית אמגן. 

איסלנד בקורונה, צילום: AP איסלנד בקורונה | צילום: AP איסלנד בקורונה, צילום: AP

08:45 - מדענים בארה"ב: 3 מ-4 ניסויים לחיסון לקורונה צפויים להיכשל

האקדמיות הלאומיות למדעים, הנדסה ורפואה פרסמו טיוטת דו"ח המציגה תוכנית פדרלית להפצת חיסון נגד הנגיף אם וכאשר אחד מהם יאושר.

החיסון יופץ בארבעה שלבים כאשר עובדי מערכת הבריאות ואנשים מקבוצות סיכון יקבלו אותו ראשונים. עפ"י טיוטת הדו"ח  יש צפי שכל המתנדבים שמשתתפים בניסויים בארה"ב יקבלו גם כן חיסון בשלב מוקדם. לפי הדוח מבצע Warp Speed של ממשל טראמפ צפוי לתמוך בעד שבעה ניסויים משלב שלישי של 30,000 איש, שארבעה מתוכם ייכשלו – כך על פי התחזית שבדוח.

08:40 - אוסטרליה: לראשונה זה 30 שנה המדינה במיתון

אוסטרליה נקלעה למיתון לראשונה זה כמעט 30 שנה, כאשר מגפת הקורונה פגעה בשיא השגשוג הכלכלי שלה. הצמיחה צנחה ב-7% ברבעון  השננץ

סקוט מוריסון, ראש ממשלת אוסטרליה, צילום: גטי סקוט מוריסון, ראש ממשלת אוסטרליה | צילום: גטי סקוט מוריסון, ראש ממשלת אוסטרליה, צילום: גטי

08:30 - יפן: הממשלה תבטיח חיסונים לכל התושבים עד אמצע 2021

ממשלת שוקלת להציע חיסון ללא תשלום לכל אזרח, כך מדווחת סוכנות הידיעות קיודו. הממשלה שואפת להבטיח מספיק חיסונים לכלל 126 מיליון התושבים עד אמצע השנה הבאה.

טוקיו, צילום: אי פי איי טוקיו | צילום: אי פי איי טוקיו, צילום: אי פי איי

08:15 - גרמניה: 1,256 נדבקים חדשים התגלו ביממה האחרונה

בגרמניה אובחנו ביממה האחרונה 1,256 מאובחנים חדשים בקורונה. מספר הנדבקים במדינה עומד על 244,855, כך עולה ממכון מכון רוברט קוך (RKI) למחלות זיהומיות. מספר המתים עלה ב-11 ל-9,313.

הפגנה בברלין נגד מגבלות הקורונה, צילום: אי פי איי הפגנה בברלין נגד מגבלות הקורונה | צילום: אי פי איי הפגנה בברלין נגד מגבלות הקורונה, צילום: אי פי איי

08:00 - סקוטלנד: מגבלות על התכנסות ביתית של 800 אלף תושבים

ממשלת סקוטלנד מחזירה מחדש את האיסור על התכנסות ביתית בשלוש רשויות מקומיות באזור גלזגו וקלייד, בשבועיים הקרובים על רקע חשש מפני התפשטות הקורנה. תושבי ווסט דונברטונשייר, גלזגו ומזרח רנפרשייר אינם רשאים לארח אנשים בבתיהם או לבקר בבית של מישהו אחר, אמרה ראש ממשלת סקוטלנד ניקולה סטרג'ון. המפגשים בחוץ מותרים. ההערכה היא שההגבלות החדשות ישפיעו על כ800,000 איש.

סקוטלנד בקורונה, צילום: Getty סקוטלנד בקורונה | צילום: Getty סקוטלנד בקורונה, צילום: Getty

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות