אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מאז רכש את אידיבי: אלשטיין בכשל פירעון צילום: סיוון פרג'

לראשונה מאז רכש את אידיבי: אלשטיין בכשל פירעון

קרן דולפין שבשליטת אלשטיין לא העבירה לאידיבי תשלום של 70 מיליון שקל שהתחייבה עד אתמול; במקום זאת העבירה אידיבי – שבעצמה איננה עדיין בחדלות פירעון מול מחזיקי האג"ח שלה, הצעה לפיה תעביר 700 מיליון שקל במזומן, אבל גם תספורת של קרוב ל- 700 מיליון שקל לסידרה ט'; מחזיקי סידרה ט: "זה יותר מחוצפה. הוא מסתיר דיפולט (חדלות פירעון) ומציע פחות מההצעה הקודמת"

03.09.2020, 10:29 | גולן חזני
לראשונה מאז רכש את השליטה באידיבי מגיע אדוארדו אלשטיין לחדלות פירעון. קרן דולפין שבשליטת אלשטיין לא העבירה לאידיבי עד אתמול בחצות 70 מיליון שקלים - אותם התחייבה להעביר עד ל-2 בספטמבר כתשלום שנתי שני מתוך שלושה.

קראו עוד בכלכליסט

תחת זאת העבירה אידיבי עצמה לשלוש סדרות הנושים של החברה הצעה חדשה להסדר, בה היא מציעה לראשונה לסידרה ט' תשלום מזומן של 240 מיליון שקל, במקום הנכסים של ישראייר, הנדל"ן בלאס-וגאס, ומניות דסק"ש (12%) ומניות מודיעין אותן הציעה בהצעה קודמת.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באידיבי, צילום: סיוון פרג אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באידיבי | צילום: סיוון פרג' אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באידיבי, צילום: סיוון פרג

מחזיקי סידרה ט' מתייחסים להצעה בשלילה וטוענים כי היא נמוכה יותר מההצעה הקודמת וכי שווי הנכסים המדוברים גבוה מ-240 מיליון שקל.

בנוסף, מוכן אלשטיין להזרים 320 מיליון שקל שיועברו לסידרה יד', כשאת יתרת החוב לסידרה, כ-560 מיליון שקל, תפרוס אידיבי לשלוש שנים בסדרת אג"ח חדשה, 2023-2026. סידרה זו מגובה במניות דסק"ש לאלשטיין, שלא מעוניין לסכן את השליטה בחברה, ולא מעניק תספורת לסידרה זו.

סידרה טו' תקבל ערבויות של 45 מיליון שקל, בנוסף ל-3.5% מניות כלל ביטוח שאידיבי תמכור היום לפי מתווה המפקח על הביטוח תמורת 75 מיליון שקל. הסידרה אמורה לקבל בסוף החודש פרעון קרן של 120 מיליון שקל. אלשטיין מוכן להזרים לאידיבי 20 מיליון שקל במזומן מיידית לתשלומים שוטפים וריבית בסוף החודש לסידרה יד', ו-57 מיליון שקל נוספים גם כן כערבויות.

"סה"כ מוכן אלשטיין להזרים 700 מיליון שקל במזומן מה שמראה את המחויבות שלו כלפי החברה", אומרים בסביבת אידיבי. לעומת זאת המחזיקים הגדולים טוענים כי אלשטיין למעשה לוקח את כל נכסי החברה, תמורת 264 מיליון שקל: "הוא מציע לנו פחות מאשר בהצעה הקודמת. הוא בדיפולט (חדלות פירעון) ושולח הצעה פחות טובה ב-10% מההצעה הקודמת. זה הרבה יותר מחוצפה", טענו גורמים בסידרה ט', "הכל זה מסך עשן להסתיר שהוא פעם ראשונה בדיפולט", הוסיפו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות