אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד נגד שלח: "אף אחד לא מציב לי אולטימטום" צילום: עומר מסינגר, צילום מסך

לפיד נגד שלח: "אף אחד לא מציב לי אולטימטום"

יו"ר יש עתיד-תל"ם דוחה את תביעתו של ח"כ עופר שלח לקיים פריימריז על ראשות המפלגה בעוד 3 חודשים. "תהיה התמודדות. אני מברך עליה, הגיע זמנה, אבל אנחנו נעשה הכל בלי לחץ. אף אחד לא מציב לי אולטימטומים. אני לא אתן לתופעות שהרסו מפלגות כמו העבודה וקדימה להרוס גם את יש עתיד

07.09.2020, 14:54 | צבי זרחיה
יו"ר יש עתיד-תל"ם ח"כ יאיר לפיד דוחה את תביעתו של ח"כ עופר שלח לקיים פריימריז על ראשות המפלגה בעוד 3 חודשים.

בישיבתה של סיעת יש עתיד-תל"ם אמר לפיד, "המטרה היא להגיע במהלך 2021, לוועידת המפלגה הראשונה. בוועידה הזו אנחנו נמצא את הדרך הטובה ביותר לקיים בחירות פנימיות לתפקיד יושב ראש המפלגה".

מימין ח"כ עופר שלח ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד , צילום: עומר מסינגר, צילום מסך מימין ח"כ עופר שלח ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד | צילום: עומר מסינגר, צילום מסך מימין ח"כ עופר שלח ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד , צילום: עומר מסינגר, צילום מסך

"ביש עתיד חברים אלפי פעילים שנלחמים שנים בשוחות. הם הרוויחו בזיעה, בצמתים ובגשרים את הזכות לעצב את דמותה ולבחור את הנהגתה. את הבחירות הפנימיות אנחנו נבנה איתם בעבודה משותפת. עם ראשי המטות ועם הפעילים המרכזיים.יש עתיד-תל"ם היא האלטרנטיבה האמיתית היחידה לשלטון נתניהו. יש לנו מטרה ברורה: להחליף את השלטון בישראל. להוציא את נתניהו מבלפור ולהקים ממשלה בראשותי שתלך להלחם בקורונה ולטפל בכלכלה".

לפיד הוסיף כי "אין דבר פחות חשוב לציבור הישראלי בימים אלה מפוליטיקה מפלגתית. המדינה קורסת ממשבר הקורונה, הציבור במצוקה. הדבר האחרון שהוא רוצה לראות זה פוליטיקאים שמתעסקים בפוליטיקה. ועדיין, חבר הכנסת עפר שלח העלה בשבוע שעבר הצעה לקיום פריימריז פתוחים ביש עתיד. הציג לתקשורת את עמדתו בנושא.

"ההצעה של עפר לא באה בחלל ריק. אנחנו התחלנו כבר לפני כמה חודשים בתהליך של בחינת כל האפשרויות לדמוקרטיזציה של המפלגה. זה השלב הבא, הטבעי, של מפלגה גדולה. של אלטרנטיבה שלטונית. את התהליך מרכזים חברי הכנסת אורנה ברביבאי ויואב סגלוביץ'. הם עובדים עם ראשי המטות שלנו. המטרה היא להגיע במהלך 2021, לוועידת המפלגה הראשונה.

"בוועידה הזו אנחנו נמצא את הדרך הטובה ביותר לקיים בחירות פנימיות לתפקיד יושב ראש המפלגה. כל חבר מפלגה שירצה להתמודד מולי, מוזמן. כמובן כולל עופר, שהוא מועמד ראוי. אני מניח שהוא לא יהיה היחיד.

"במסגרת התהליך שהתחלנו בו בתוך המפלגה בחנו כבר כמה שיטות לקיום בחירות פנימיות. אחת האפשרויות שנפסלו, היא פריימריז פתוחים.

פריימריז פתוחים זה קבלני קולות ומפקדי ארגזים, כל מה שאין ולא יהיה בד.נ.א שלנו. כל מה שהרס מפלגות אחרות. ההצעה לא התקבלה.

"תהיה התמודדות. אני מברך עליה, הגיע זמנה, אבל אנחנו נעשה הכל בלי לחץ. אף אחד לא מציב לי אולטימטומים. אני לא אתן לתופעות שהרסו מפלגות כמו העבודה וקדימה להרוס גם את יש עתיד".

תגיות