אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג תמכור לורייזון ציוד תשתיות לרשת 5G ב-6.65 מיליארד דולר צילום: בלומברג, שאטרסטוק

סמסונג תמכור לורייזון ציוד תשתיות לרשת 5G ב-6.65 מיליארד דולר

תקופת הביצוע של החוזה עומדת על 5 שנים עד סוף 2025, כך לפי דיווח של של סמסונג לבורסה בסיאול; זוהי עסקה מהותית שמקדמת את מעמדה של סמסונג בתחום הדור הבא של הרשתות בשנה מכרעת לטכנולוגיית ה-G5

07.09.2020, 18:38 | שירות כלכליסט

סמסונג תספק לורייזון ציוד תשתיות תקשורת G5 ב-6.65 מיליארד דולר – עסקה מהותית שמקדמת את מעמדה של סמסונג בתחום הדור הבא של הרשתות, בשנה שנחשבת מכרעת לטכנולוגיית ה-G5.

קראו עוד בכלכליסט

תקופת הביצוע של החוזה עומדת על 5 שנים והיא תסתיים בסוף 2025. העסקה מכסה גם, לצד הציוד עצמו, גם שירותי התקנה, תחזוקה שוטפת, שירותים נדרשים נוספים וציוד לצרכים עקיפים הנוגעים לרשת. סמסונג דיווחה על העסקה לבורסה בסיאול – וריזון לא הגיבה לפנייה של הוול סטריט ג'ורנל בעניין.

ורייזון וסמסונג, צילום: בלומברג, שאטרסטוק ורייזון וסמסונג | צילום: בלומברג, שאטרסטוק ורייזון וסמסונג, צילום: בלומברג, שאטרסטוק

אנליסטים של סקטור התקשורת מעריכים כי השקת האייפונים של אפל שיהיו פתוחים לטכנולוגיית G5 בהמשך השנה, צפויים לקדם את פריסת רשתות 5G בחודשים הקרובים ועוד יותר בחודשים שלאחר מכן.

סמסונג מדורגת רביעית מבין ספקיות תשתיות G5 במונחים של מכירות, עם נתח של 13% מהשוק הגלובאלי – כך לפי נתוני חברת מחקר השווקים Dell’Oro. את הרשימה מובילות ענקית התקשורת הסינית וואווי (Huawei), לצד האירופאיות אריקסון ונוקיה.

מוקדם יותר השנה דיווחה וואווי כי חתמה על 90 חוזי G5, אריקסון עדכנה בחודש שעבר כי חתמה על 100 חוזים. בסמסונג לא פרסמו נתונים רשמיים אך ידוע שהיא השקיעה סכומים גבוהים על יעדי התרחבות בשוק האמריקאי לבדו. כמובן שהחרם שהטילו האמריקאים על וואווי בנימוק של ביטחון לאומי סייע לסמסונג לקדם את מעמדה בארה"ב.

סמסונג מייחסת חשיבות רבה לתחום, והיא בונה עליו כקטליזטור צמיחה מרכזי בשנים הבאות, לצד פעילות השבבים ועסקי הבריאות – ולפיכך העסקה החדשה עם וריזון היא ניצחון משמעותי מאד עבורה.

לשם פרופורציה, שוויו של החוזה עם ורייזון במטבע מקומי הוא 7.898 מיליארד וון לחמש שנים – הכנסותיה של סמסונג מתחום הרשתות בשנת 2019 עמד על 5 טריליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות