אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסטרזנקה השהתה את הניסוי בחיסון לקורונה בשל "חולי בלתי מוסבר" צילום: איי אף פי

אסטרזנקה השהתה את הניסוי בחיסון לקורונה בשל "חולי בלתי מוסבר"

ברשת בי.בי.סי מציינים כי בד"כ עצירה זמנית מסוג זה מתרחשת כאשר אחד המשתתפים מפונה לבי"ח; אסטרזנקה נמצאת בשלב השלישי והאחרון של הניסוי שלה, ובהודעתה ציינה: "זוהי פעולה שגרתית שמתבצעת בכל אירוע של חולי בלתי מוסבר אצל אחד המשתתפים - נפעל לזירוז בדיקת האירוע על מנת לצמצם את ההשפעה על לוח הזמנים"

09.09.2020, 06:21 | שירות כלכליסט ומיקי גרינפלד

חדשות מדאיגות מאסטרזנקה, שמודיעה על השהיית הניסוי הקליני בחיסון שלה לקורונה, בשל aheukh בטיחות. החברה ציינה כי מדובר בעצירה "שגרתית" שנובעת מ"חולי בלתי מוסבר". 

קראו עוד בכלכליסט

ענקית הפארמה הבריטית המפתחת את החיסון בשיתוף צוות של אוניברסיטת אוקספורד נמצאת בשלב השלישי המתקדם והאחרון בניסוי לפני החלטה על אישורו, שבו משתתפים 30 אלף איש.

"זוהי פעולה שגרתית שמתבצעת בכל אירוע של חולי בלתי מוסבר אצל אחד המשתתפים, כאשר היא נחקרת, וכדי להבטיח שאנו שומרים על האינטגריטי של הניסוי", מסרה החברה.

"בניסויים רחבי היקף מתרחשים מקרים של מחלות באופן מקרי, והם נדרשים להיבדק באופן עצמאי", הוסיפה אסטרזנקה. החברה ציינה עוד כי היא פועלת לזירוז הבדיקה על מנת "לצמצם למינימום כל השפעה פוטנציאלית על לוח הזמנים של הניסוי".

באתר בי.בי.סי מציינים כי הפסקת ניסוי מתרחשת בכל פעם שאחד המשתתפים מובל לבית חולים בשל התפרצות מחלה – ושלא מדובר באירוע חריג.

ברחבי העולם תולים תקוות רבות בחיסון של אסטרזנקה, אחת מ-5 חברות הנמצאות בשלב המתקדם מודרנה, פייזר, סינווק, וג'ונסון אנד ג'ונסון שנכנסת לשלב זה בימים אלה.

מניית אסטרזנקה נסחרת בבורסה של לונדון, ובמקביל בבורסה בניו יורק – שם נפלה המניה ב-8.1% במסחר המאוחר. מודרנה עלתה ב-4.4% במסחר המאוחר, פייזר עלתה ב-0.3%, ג'ונסון אנד ג'ונסון ירדה ב-0.1%.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות