אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת המעסיקים

הנשיא ריבלין: "מדינת ישראל זקוקה למנהיגות כלכלית שתתווה דרך"

הנשיא רובי ריבלין דיבר בכנס "המעסיקים נלחמים באבטלה" והדגיש את הצורך בתוכנית סדורה, שקופה ועניינית ולא בפתרונות נקודתיים וקצרי טווח, וקרא גם לחברה הישראלית להירתם בכל המגזרים והרמות

09.09.2020, 12:12 | תומר הדר

"ועידה זו מתכנסת לפני סוף השנה העברית, תקופה של התמודדות עם נזקים ומורכבויות, שקיבלנו מהשנה בירושה", כך פתח נשיא המדינה רובי ריבלין את דבריו בכנס "המעסיקים נלחמים באבטלה" של "כלכליסט". נוסף על האיום הבריאותי, נותרה הכלכלה הישראלית במשבר שלא ידענו כמותו: המובטלים החדשים - מובטלי הקורונה שהוצאו לתקופת אבטלה ממושכת, תקופת חרדה ואי-ודאות, ולבסוף איבדו את עבודתם - משתייכים לענפים שלמים ששינו את פניהם ונכנסו לתקופה בלתי ידועה", אמר הנשיא.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ריבלין: "אנשי התיירות, התרבות, המלונאות והאירועים, בעלי משרות ועסקים שנחשבו יציבים, מצאו עצמם עומדים בפני שוקת שבורה. בעת הזו, על אף חוסר הבהירות המאפיין את התפשטות הנגיף, מדינת ישראל זקוקה למנהיגות כלכלית שתתווה דרך. אנו זקוקים לתוכנית סדורה, שקופה ועניינית, שתספק פתרונות בני קיימא, מערכתיים ומרחיקי ראות - לא נקודתיים וקצרי טווח - שיאפשרו לכלכלתנו להשתקם ולצמוח", הסביר ריבלין.

נתב"ג בתקופת הסגר, צילום: ענר גרין נתב"ג בתקופת הסגר | צילום: ענר גרין נתב"ג בתקופת הסגר, צילום: ענר גרין

עוד הוסיף הנשיא כי "הטיפול בנזקי הקורונה הכלכליים והאחרים אינו יכול להיות מוטל על ההנהגה לבדה. בימים אלה על החברה הישראלית להירתם בכל המגזרים ובכל הרמות, וכינוס זה מעיד על רוח היוזמה, רוח היזמות שתחלצנו מהמשבר, רוח של אזרחיות ואזרחים הלוקחים אחריות על המציאות המשתנה, על המשפחות שהם מפרנסים וגם על העובדות והעובדים שלהם.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, צילום: עמית שעל נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין | צילום: עמית שעל נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, צילום: עמית שעל

"ברצוני לברך את נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל והארגונים המאוגדים תחתיה, על הנכונות לחשוב יחד כיצד יוצאים מהמשבר. אין ספק בלבי שבזכות היחד, השותפות, הערבות ההדדית ורוח היוזמה והיצירתיות, אשר מאפיינים כל כך את האומה שלנו, עוד נצלח את הימים האלה.

"בפתח שנה חדשה זו, הבאה עלינו לטובה, נייחל לרוח של התחדשות, רוח של שיקום ורוח של צמיחה. שנה טובה וברוכה, היו ברוכים, חזקים וטובים איש לרעהו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות