אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הליכוד ינסה לפרק את הממשלה בקרוב - ולהקדים את הבחירות לדצמבר" צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"הליכוד ינסה לפרק את הממשלה בקרוב - ולהקדים את הבחירות לדצמבר"

בליכוד מתכננים להעלות בשבועות הקרובים במליאת הכנסת הצעות חוק נגד מערכת המשפט בניגוד להסכמות עם כחול לבן, על מנת לגרום לה ולעבודה לפרוש מהקואליציה; גורם בכיר בליכוד: "נלך על הראש של כחול לבן"

09.09.2020, 23:23 | צבי זרחיה

בליכוד שוקלים להביא לפיזור הכנסת בקרוב, כך שהבחירות ייערכו בסוף דצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

גורמים בכירים בליכוד אישרו ל"כלכליסט" שיש כוונה של המפלגה לגרום לפירוק הממשלה ולהקדים את הבחירות על רקע הערכות שלפיה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט שוקל להכריז על יציאתו של נתניהו לנבצרות.

בליכוד מתכננים להעלות בשבועות הקרובים במליאת הכנסת הצעות חוק נגד מערכת המשפט בניגוד להסכמות עם כחול לבן, על מנת לגרום לה ולעבודה לפרוש מהקואליציה ולהקדים את הבחירות. גורם בכיר בליכוד אמר לכלכליסט: "אנו נלך על הראש של כחול לבן".

לדברי גורמים אחרים במפלגה, לנתניהו עדיף להקדים את הבחירות לסוף דצמבר, בטרם יחל שלב ההוכחות במשפטו, ולנהל את מערכת הבחירות על רקע התקפה חזיתית על מערכת אכיפת החוק. הם ציינו כי החשיפות של חדשות 12 על ה"טיוח בפרקליטות והקו נגד נתניהו" יסייעו לנתניהו לגייס תמיכה ציבורית בקלפי. בליכוד מקווים לנגוס מכוחו העולה של יו"ר ימינה נפתלי בנט, וכן מיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

מליאת הכנסת, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת מליאת הכנסת | צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת מליאת הכנסת, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין (ליכוד) כבר הודיע שיאפשר להעלות בשבוע הבא במליאת הכנסת את הצעתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' להקמת ועדה לבחירת ניגודי העניינים של השופטים. בכחול לבן מתנגדים לכך, ובליכוד שוקלים לתמוך גם אם הדבר יביא לפירוקה של הממשלה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרא הערב בישיבת סיעת הליכוד לקיומה של חקירה בלתי תלויה נגד הפרקליטות, ולא מן הנמנע שתוגש הצעה בעניין לכנסת שתזכה לתמיכת הליכוד. ראש הממשלה אמר בישיבה: "זו לא מערכת אכיפת חוק אלא מערכת עקיפת חוק".

ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) אמר: "זו האחריות שלנו. לא נהסס. גם במחיר הליכה לבחירות. יש לנו ארץ אחת ולא ניתן למפלגת צלאח א-דין ונציגיה בכחול לבן להרוס אותה".

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) אמר בישיבת הסיעה: "חוקרים אותנו כי אנחנו ימין. זה לא ייאמן. הגענו לנקודה בלתי נתפסת. אחרי שנחשפה המזימה לעיני כל, איך תפרו לראש הממשלה תיקים - ממשיכים באליטה המשפטית לטכס עצה איך להפיל את הימין ואת העומד בראשו. יכול להיות שהמדינה הזו הגיעה לשוקת שבורה. אני סומך על ראש הממשלה שיוביל אותנו בדרך שרק הציבור יקבע מי ינהיג אותנו - ולא אף אחד אחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות