אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קפיטוליס הישראלית גייסה 11 מיליון דולר משלוש ענקיות פיננסיות צילום: James Bell

קפיטוליס הישראלית גייסה 11 מיליון דולר משלוש ענקיות פיננסיות

שלושה מוסדות פיננסים מהגדולים בעולם - סיטי, סטייט סטריט וג'יי.פי מורגן - משקיעים בפלטפורמה של קפיטוליס המאפשרת ללקוחותיה למקסם את ההחזר על נכסיהן דרך שחרור הון "כלוא" והסרת מחסומים אשר מצמצמים את יכולת הסחר

10.09.2020, 16:22 | מאיר אורבך
חברת הפינטק קפיטוליס (Capitolis), גייסה 11 מיליון דולר מענקי הפיננסים Citi, J.P. Morgan והבנק .State Street. ההשקעה מהווה הבעת אמון משמעותית משלושת מוסדות פיננסים מהגדולים בעולם בפלטפורמה של קפיטוליס והמשך אימוץ מסיבי של פתרונות החברה. זוהי השקעה אסטרטגית בחברה שגייסה כולל גיוס זה 81 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

הודעה זו מגיעה לאחר שהחברה השלימה סבב שני בנובמבר האחרון. סבב אותו הובילו הקרנות Spark Capital ו- SVB Capital ובהשתתפות המשקיעים הקיימים בחברה: Index Ventures, Sequoia Capital ו- S Capital.

קפיטוליס הוקמה בשנת 2017 על ידי יזם הפינטק הסדרתי גיל מנדלזיס, טום גלוסר ואיגור טלשבסקי. החברה מעסיקה 75 עובדים בתל אביב, ניו-יורק ולונדון ומגייסת עשרות עובדים נוספים.

גיל מנדלזיס, מנכ"ל Capitolis, צילום: ענר גרין גיל מנדלזיס, מנכ"ל Capitolis | צילום: ענר גרין גיל מנדלזיס, מנכ"ל Capitolis, צילום: ענר גרין

טכנולוגיית החברה מאפשרת ללקוחותיה למקסם את ההחזר על נכסיהן דרך שחרור הון "כלוא" והסרת מחסומים אשר מצמצים את יכולת הסחר של גופים אלה. הפלטפורמה מאפשרת לבנקים וגופי פיננסים גדולים לשתף פעולה ביניהם, באופן דיגיטלי, תוך בניית מאזן ומחיקת פוזיציות לא הכרחיות שמכבידות על מאזן זה. המערכת גם משדכת למוסדות אלה שותף שיחזיק בפוזיציות עבורן כדי לשחרר את המוסד לעשיית עסקאות נוספות. מיום הקמתה קפיטוליס הצליחה למחוק למעלה מ-5 טריליון דולר בפוזיציות לא הכרחיות ליותר מחמישים גופים פיננסים ושחרור הון זה למטרות צמיחה.

"השקעה זו מהווה הבעת אמון בחזון החברה, במודל העסקי שלה ובפתרון הייחודי שאנו מספקים", אמר גיל מנדלזיס, מנכ"ל מייסד קפיטוליס. "מאז הקמתנו, לפני שלוש שנים, עשינו כברת דרך ארוכה בהגעה לשימוש נרחב במערכת. מבחינתנו, זו רק ההתחלה".

"אנו גאים לתמוך בקפיטוליס", הוסיף אוקן פקין, ראש תחום ניירות ערך גלובליים ב-Citi. "אנו משתמשים במערכת שלה מאז השקתה ומאמינים כי הגישה הייחודית של החברה תתפוס תפקיד מהותי בשוקי ההון העולמיים".

"גישתה של קפיטוליס בשוקי ההון היא חדשנית ומשנה את כללי המשחק בתחום", סיכם טרוי רורבאו, ראש תחום שווקים גלובליים ב- J.P. Morgan. "אנו גאים לתמוך בהם ככאלה שבונים טכנולוגיה שמסייעת לשחרר הון ולייעל את פעילות שוקי ההון בעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות