אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הסערה: נתניהו ויתר על מטוס פרטי לטובת טיסה באל על צילום: קובי גדעון

לאחר הסערה: נתניהו ויתר על מטוס פרטי לטובת טיסה באל על

בעקבות הביקורת הקשה נגד שימוש במטוס פרטי להטסת משפחת נתניהו לחתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות בוושינגטון, החליט נתניהו לעבור לבואינג 777 של אל על. לשכת רה"מ: "סידורי הפרדה לשמירה על בריאותו". בוטל המטוס שחכרה ישראייר לטובת העיתונאים

11.09.2020, 13:04 | ynet
לאחר הביקורת הציבורית והפוליטית: ראש הממשלה בנימין נתניהו שהתכוון לטוס במטוס פרטי לטקס החתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות בבית הלבן החליט בצל הביקורת הקשה לעבור עם משפחתו למטוס בואינג 777 של אל על. מטוס זה מצויד במערכת "מגן רקיע" להגנה מפני טילים. כך דווח לראשונה ב-ynet. הטיסה המתוכננת במטוס פרטי גררה ביקורת ציבורית ופוליטית.

 

לשכת ראש הממשלה: "כדי לא לאפשר לגורמים בתקשורת להסיט את תשומת לב הציבור מהסכם השלום ההיסטורי עם איחוד האמירויות וייתכן גם עם מדינות ערביות נוספות, ראש הממשלה יטוס עם המשלחת במטוס מרווח יותר, עם סידורי הפרדה מחמירים כדי לשמור על בריאותו".

 

 

בני הזוג נתניהו עולים לטיסה, צילום: קובי גדעון בני הזוג נתניהו עולים לטיסה | צילום: קובי גדעון בני הזוג נתניהו עולים לטיסה, צילום: קובי גדעון

עובדי אל על נקראו בצהריים להכשיר מחדש את המטוס שיועד להטיס את ראש הממשלה והפמליה לוושינגטון. גורמים המעורים בפרטים אמרו ל-ynet כי ייתכן שיבוטל המטוס הפרטי של אודי אנג'ל, מבעלי רשת, שהיה אמור להטיס את משפחת נתניהו.

בימים האחרונים, כחלק מההכנות לטיסה ההיסטורית, החזירה אל על לעבודה טייסים מצי 777 שהוצאו לחל"ת. אחד ממטוסי החברה, שפורק מכיסאות לצורך הטסת מטען בשיאו של המשבר, הורכב מחדש לצורך הטסת המשלחת הישראלית. בחברה תכננו בין היתר להתקין מיטה במחלקה הראשונה, אך בסופו של דבר החליטו במשרד ראש הממשלה להפריד את הטיסות, בין היתר במטרה להפחית את הסיכון להידבקות בנגיף הקורונה.

באל על תכננו להוציא היום את המטוס "פתח תקווה" לטיסת הקפות לצורך בחינת כשירותו, אך בעקבות ההחלטה להטיס את בני הזוג נתניהו במטוס פרטי העביר משרד ראש הממשלה באמצעות סוכנות הנסיעות הממשלתית שבחברת הביטוח ענבל, את משלחת העיתונאים לטיסה של חברת ישראייר, שחכרה לצורך הטיסה מטוס בואינג 777 מחברת התעופה הספרדית "פריוולג' סטייל". על פי הערכות בשוק, עלות הטסת בואינג 777 לארה"ב נאמדת בסכום של כמיליון שקלים וחצי. לאחר ההחלטה של נתניהו על טיסה במטוס אל על, בוטל המטוס החכור ובישראייר לא יחייבו את המדינה על ההוצאה המיותרת.

איגוד הטייסים הישראלי מתח הבוקר ביקורת על ראש הממשלה בטרם החליט לטוס עם אל על: "אדוני ראש הממשלה, אנו טייסי ישראל ששרתנו את המדינה במלחמות צריכים לשרת אותה גם בשלום. האיגוד מוחה על ההחלטה לפיה משלחת ישראלית רשמית תטוס לחתימת הסכם שלום היסטורי במטוס זר עם טייסים זרים, כאשר רוב טייסי ישראל בחל"ת. לישראל ולראשה צריך להיות כבוד לאומי לדגל, לתעופה ולעובדים הישראלים".

תגיות