אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל גדות תיאלץ להמתין: הבכורה של "וונדר וומן 1984" שוב נדחית צילום: איי פי

גל גדות תיאלץ להמתין: הבכורה של "וונדר וומן 1984" שוב נדחית

הקרנת הבכורה של הסרט בכיכובה של השחקנית הישראלית היתה אמורה להיערך באוגוסט, אך בשל ההגבלות בפתיחת בתי הקולונוע עקב מגפת הקורונה נדחתה בתחילה לראשית אוקטובר, ועתה לחג המולד

12.09.2020, 10:12 | שירות כלכליסט

חברת האחים וורנר הודיעה על דחייה נוספת ביציאתו לאור של הסרט "וונדר וומן 1984", בכיכובה של גל גדות. הקרנת הבכורה היתה אמורה להיערך באוגוסט, אך בשל ההגבלות בפתיחת בתי הקולונוע עקב מגפת הקורונה נדחתה בתחילה לראשית אוקטובר, ועתה לחג המולד.

קראו עוד בכלכליסט

לפי CNBC, החזרה לבתי הקולנוע, אותה הוביל הסרט "טנט" (“Tenet”), לא הייתה מוצלחת כפי שציפו בתעשייה, במיוחד בארה"ב, כשהצופים עדיין חוששים מהחזרה לאולמות. ביום ראשון הודיעה וורנר ש"טנט" הכניס 20 מיליון דולר בסוף השבוע של לייבור דיי, אך הנתון הזה כלל הקרנות מוקדמות בארבעת הימים שלפני היציאה לאור הרשמית. כלומר הסרט הכניס 10-12 מיליון בסוף השבוע, כך על פי דיווח של BoxOffice.com.  

וונדר וומן 1984, צילום: איי פי וונדר וומן 1984 | צילום: איי פי וונדר וומן 1984, צילום: איי פי

בנוסף, עדיין לא ברור כמה בתי קולנוע יהיו פתוחים באוקטובר. בסוף השבוע האחרון, רק 65% מבתי הקולנוע פעלו בארה"ב, כשהתפוסה שלהם מוגבלת ל-30%-50%, ושווקים מרכזיים כמו ניו יורק ולוס אנג'לס נותרו סגורים.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

"המעבר של וונדר וומן לדצמבר מראה שהאחים וורנר עודנה מחויבת לחוויה הקולנועית בזמן שהיא מנווטת במים הסוערים של שוק דינמי ומשתנה", כך אמר פול דרגרבדיאן, אנליסט מדיה בכיר בחברת קומסקור, "שינויים תכופים בתאריכי יציאה לאור הם עכשיו הנורמה ובוודאי שניתן להבין זאת בהינתן אי הוודאות שהביאה המגפה לתעשייה, וליכולת בתי הקולנוע להיות פתוחים לצופים".

כעת, לאחר דחיית וונדר וומן, הבכורה הגדולה הבאה בקולנוע תגיע בנובמבר עם "אלמנה שחורה" (“Black Widow"), מסדרת מארוול של דיסני, שאמור לצאת ב-6 בנובמבר.

אתמול רשמו מניות החברות המפעילות בתי קולנוע ירידות במסחר בוול סטריט: Marcus Corp ו-IMAX איבדו קרוב ל-7%, Cinemark ירדה ב-6%, ומניות AMC ירדה ב-4%.

תגיות