אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן מלגות חדשה בסך 10 מיליון דולר תעניק לעשרות סטודנטים מישראל לימודים חינם בוורטון צילום: עמית שעל

קרן מלגות חדשה בסך 10 מיליון דולר תעניק לעשרות סטודנטים מישראל לימודים חינם בוורטון

קרן 'ידידי MBA ישראל' נוסדה באמצעות תרומה יוצאת דופן בהיקפה של 'קרן מילנר', מיסודו של ג'וליה ויורי מילנר, משקיע ההייטק הישראלי. על מועמדים למלגה לעמוד באחד משלושה קריטריונים – שירות צבאי, עבודה בחברה ישראלית או החזקת תואר ראשון מאוניברסיטה ישראלית

15.09.2020, 18:43 | שירות כלכליסט

קרן מלגות חדשה שהוקמה בימים אלה, בסך 10 מיליון דולר, תעניק בעשור הקרוב לעשרות סטודנטים ישראלים מימון לימודים מלא לתוכנית ה-MBA היוקרתית של וורטון - בית הספר הוותיק והמוביל בעולם למנהל עסקים. קרן 'ידידי MBA ישראל' נוסדה באמצעות תרומה יוצאת דופן בהיקפה של 'קרן מילנר', מיסודו של ג'וליה ויורי מילנר, הישראלי ומשקיע ההייטק שהיה מראשוני המשקיעים בענקיות הטכנולוגיה פייסבוק, טוויטר, וואטסאפ, Airbnb וספוטיפיי.

ביה"ס וורטון, צילום: בלומברג ביה"ס וורטון | צילום: בלומברג ביה"ס וורטון, צילום: בלומברג

בעוד שתנאי הקבלה לבית הספר מחמירים, התנאים לקבלת המלגה, לאלה שיעברו את המשוכה דווקא נוחים: על מועמדים למלגה לעמוד באחד משלושה קריטריונים – שירות צבאי; עבודה בחברה ישראלית; או החזקת תואר ראשון מאוניברסיטה ישראלית. המימון יאפשר תמיכה מיידית וכך יוכל בית הספר לאתר, לקבל ולתמוך בסטודנטים בינלאומיים יוצאים מן הכלל באמצעות חבילות סיוע נדיבות.

וורטון נוסד בשנת 1881 כבית הספר העל-תיכוני הראשון לעסקים באוניברסיטת פנסילבניה, החברה בליגת הקיסוס, מדורגת בקביעות כאחת מהאוניברסיטאות הטובות בעולם ולאחת הוותיקות בארה"ב, לאחר שנוסדה בשנת 1740 וכוללת כיום 12 בתי ספר, בהם לומדים מדי שנה כ-20 אלף סטודנטים. עם סגל של יותר מ-235 פרופסורים, בית הספר למנהל עסקים, וורטון משרתת 5,000 סטודנטים לתואר ראשון, שני ודוקטורט. לאורך השנים השלימו את לימודיהם בוורטון יותר מ-99,000 בוגרים, ביניהם כמה ממנהיגי עולם העסקים: מייסד טסלה, אילון מאסק; סונדר פיצ'אי, מנכ"ל אלפאבית; האורקל מאומהה – וורן באפט; וגם נשיא ארה"ב, דונאלד טראמפ.

בהודעה שיצאה מטעם וורטון נמסר כי "מימון התוכנית מאפשר לוורטון להציע לסטודנטים הטובים והמבריקים בעולם סיוע פיננסי פורץ מחסומים, אשר יאפשר להם להתערות באופן מלא בחוויית ה-MBA של וורטון. סטודנטים בינלאומיים, כמו אלה שייהנו מקרן ידידי MBA ישראל, מביאים איתם ניסיון גלובלי שצברו, מעשירים את קהילת הסטודנטים ולבסוף את רשת בוגרי וורטון וקהילת העסקים כולה".

דיקנית וורטון אריקה ג'יימס, מסרה: "אנו נרגשים מהתחייבות הקרן לתמוך במועמדי ה-MBA הטובים והמבריקים ביותר בקהילה הישראלית. בהיותו חלק ממשפחת וורטון, המחויבות של מר מילנר למשיכת כישרונות מהעולם מקדמת את מטרת בית הספר לעודד אוכלוסיית סטודנטים מגוונת ומכילה לתועלת הקהילה כולה".

נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה, איימי גוטמן, הוסיפה כי "הפילנתרופיה של יורי מאופיינת בחזון המגדיר את הקריירה העסקית המפוארת שלו. הוא מייסדי פרס פריצת דרך במדעי החיים המכובד (Breakthrough Prize), אשר מכיר בהישגים חלוציים בתחום המדעים. כעת, הודות למתנה יוצאת הדופן שתייסד את 'קרן ידידי MBA ישראל', ממחישה הקרן שהוקמה על ידי יורי ורעייתו ג'וליה יוזמה פילנתרופית מלאת חזון נוספת. אנו מודים ליורי ולקרן מעומק הלב על תמיכתם בסטודנטים לתואר שני אשר יעמדו בראש עולם העסקים של מחר".

מילנר, משקיע ישראלי ופילנתרופ בולט בתחום המדעים והטכנולוגיה, למד בוורטון בשנות ה-90'. את התרומה הנדיבה העניק ביחד עם אשתו באמצעות קרן הפילנתרופיה שייסדו. מילנר מסר: "כסטודנט בינלאומי לשעבר, אני מבין את ההשפעה המכוננת שיכולה להיות להשכלה באמריקה ובוורטון. ישראל הייתה עבורי ועבור משפחתי בית חשוב והקשר שלנו למדינה עדיין חזק. אני מקווה שמלגה זו תתמוך בסטודנטים המוכשרים ותאפשר להם להביט אל מעבר לאופק ולרדוף אחר החזון שלהם לעולם ושמדינת ישראל תרוויח מהניסיון בעסקים והיזמות איתו ישובו שבוגרי תוכנית וורטון לישראל".

תגיות