אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתבי אישום בארה"ב: שיחדו עובדי אמזון כדי לסייע למוכרים חיצוניים צילום: שאטרסטוק

כתבי אישום בארה"ב: שיחדו עובדי אמזון כדי לסייע למוכרים חיצוניים

חבר מושבעים במדינת וושינגטון אישר הגשת כתבי אישום נגד שישה חשודים במתן שוחד ב-100 אלף דולר לעובדי החברה, במטרה לסייע למוכרים חיצוניים בהשגת יתרון בחנויות המקוונות שלה; הדבר כלל השבה למכירה של מוצרים שאינם עומדים בסטנדרטים ואף מסוכנים

19.09.2020, 18:46 | שירות כלכליסט

חבר מושבעים גדול במדינת וושינגטון אישר להגיש כתבי אישום נגד שישה אנשים החשודים במתן שוחד לעובדי אמזון, כדי להשיג יתרון למוכרים חיצוניים בפלטפורמת החנויות המקוונות של החברה. לפי טענות משרד התובע הכללי של המחוז המערבי של וושינגטון, הנאשמים לקחו חלק מאז 2017 בקבוצת יעוץ למוכרים באמזון. אולם, החשד הוא שבתוקף תפקידם הם שילמו מעל 100 אלף דולר בשוחד לעובדים של החברה על מנת שיעניקו למוכרים יתרון על פני המתחרים.

קראו עוד בכלכליסט

הפרשה מעניקה פתח הצצה לטקטיקות המשמשות לתמרון זירת המסחר של אמזון וכן מערערת על האמון בדיוק ובאיכות של המוצרים המוצעים למכירה.

אמזון, צילום: גטי אמזון | צילום: גטי אמזון, צילום: גטי

ששת הנאשמים, ביניהם שני עובדים לשעבר באמזון, שיחדו לפי החשד, עובדים בחברה על מנת שיחזירו למכירה מוצרים שהוגדרו ככאלו שאינם עומדים בסטנדרטים או מסוכנים, ביניהם תוספי תזונה מפוקפקים ומוצרי אלקטרוניקה שעלו באש. במקביל, הנאשמים גם תקפו את המתחרים של הלקוחות שלהם על ידי שימוש במידע פנים כדי להשעות חשבונות וקבלת פרטים על האלגוריתמים של אמזון, כך לפי משרד התובע.

מאמזון נמסר בתגובה כי החברה תומכת בחקירה ועובדת ביחד עם הסוכנויות הפדראליות שמעורבות בחקירה הפלילית. "שחקנים גרועים כמו במקרה הזה פוגעים בקהילה המשגשגת של יזמים ישרים שהם מרבית המוכרים שלנו", נמסר בתגובה.

הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי שניים מהנאשמים, ג'וזף נילסן וקריסטן ליסיס מניו יורק, סיפקו שירותי ייעוץ למוכרים חיצוניים באמצעות חברה בשם דיגיטל צ'קמייט. נאשם נוסף, אפרים רוזנברג עמד בראש ארגון בשם Amazon Sellers, והנאשם האדיס נוחנוביץ סיפק ייעוץ למוכרים חיצוניים וגם החזיק בחשבון משל עצמו.

כמו כן, הוגשו כתבי אישום נגד רוהיט קדימיסטי ונישאד קונג'ו, שני עובדי החברה לשעבר בהודו שהפכו ליועצים למוכרים החיצוניים. לפי כתבי האישום, לפחות 10 עובדים של אמזון וקבלנים קיבלו שוחד.

במקרה של הרשעה, העבירות המדוברות יכולות להסתכם בעונשים של מעל 20 שנות מאסר לכל נאשם וכן תשלום קנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות