אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט אישר את מכירת תיאטרון הצפון לגדי צדקה, מבעלי התיאטרון העברי צילום: רפי דלויה

בית המשפט אישר את מכירת תיאטרון הצפון לגדי צדקה, מבעלי התיאטרון העברי

במסגרת ההסדר שגיבש הנאמן עם צדקה לא רק שהתיאטרון ימשיך לפעול ולהציג, אלא 80% מהעובדים יוכלו להיקלט בתיאטרון העברי, וכ-21,000 מנויים ורוכשי כרטיסים יקבלו תמורה. השופטת: "תוכנית השיקום המוצעת מאפשרת את שימור פעילותו של התיאטרון"

20.09.2020, 21:16 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר את מכירת תיאטרון הצפון לבמאי גדי צדקה, מבעלי התיאטרון העברי. בכך נעתר בית המשפט לבקשת הנאמן של התיאטרון עו"ד רון חכים למכור אותו לבמאי גדי צדקה תמורת כ-2.6 מיליון שקל .

על פי ההסדר, הסכום הכספי שמשולם לנושים  הוא כ-2.6 מיליון שקל, אבל בנוסף מסופקים כרטיסים למנויים ורוכשי כרטיסים שנשייתם נאמדת בכ-6.2 מיליון שקל. מעבר לכך, על פי ההצעה עוד כ-6 מיליון שקל יושקעו בשיפוץ ההיכל והפיכתו לאולם חדיש. כלומר, סה"כ מדובר בהתחייבות של הרוכש הנאמדת בכמעט כ-15 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מהדו"ח שהגיש הנאמן עולה כי במסגרת ההסדר שגיבש הנאמן עם צדקה הרי שלא רק שהתיאטרון ימשיך לפעול ולהציג, אלא ההיכל עצמו ישופץ בהשקעה של מיליוני שקלים, תוקם להקת שחקנים ובית ספר למשחק, 80% מהעובדים יוכלו להיקלט בתיאטרון העברי, ו-21,000 המנויים ורוכשי הכרטיסים של התיאטרון יוכל לצפות בהצגות שתמורתן שילמו כסף באותם מקומות שנרכשו על ידם, לבחירתם מתוך מבחר ההצגות וההופעות שיוצגו בתיאטרון במשך שנתיים מתום הגבלות הקורונה.

נאמן התיאטרון עו"ד רון חכים, צילום: אורן שליו נאמן התיאטרון עו"ד רון חכים | צילום: אורן שליו נאמן התיאטרון עו"ד רון חכים, צילום: אורן שליו

גדי צדקה, צילום: רפי דלויה גדי צדקה | צילום: רפי דלויה גדי צדקה, צילום: רפי דלויה

בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא לאחרונה צו הקפאת הליכים לתאטרון הצפון מרכז אומנויות הבמה. התיאטרון הגיש ביולי בקשת הקפאת הליכים. זאת לאחר שהתיאטרון צבר חובות של כ-13 מיליון שקל. החברה תיאטרון הצפון נוסדה בשנת 1993 ונחשבת למוסד ידוע בצפון.

השופטת בטינה טאובר אישרה את המכירה וקבעה כי "תוכנית השיקום המוצעת מאפשרת את שימור פעילותו של התיאטרון, שימור מקומות עבודה לרוב עובדי התיאטרון גם אם במסגרת ישות משפטית אחרת... אין צורך להוסיף ולהדגיש כי פירוק התיאטרון מבלי שאושרה התוכנית לשיקום כלכלי תוביל להפסקת עבודתם של עשרות עובדי התיאטרון והכנסתם למעגל האבטלה, כמו גם תפגע בחיי התרבות בקריות והצפון".

הנאמן עו״ד רון חכים מיוצג על ידי עורכות הדין שרון חכים ואפרת לרנר ממשרד אטיאס, גראור, וישניצקי, ענבר, חכים ושות׳. גדי צדקה מיוצג על ידי עו״ד אורן סלעי ממשרד שחף, סלעי, גולדברג ועובדי התיאטרון מיוצגים על ידי עורכת הדין ליזה חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות