אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר: ענבל אור תייצג את עצמה בהליך הפלילי נגדה צילום: מוטי קמחי

ביהמ"ש אישר: ענבל אור תייצג את עצמה בהליך הפלילי נגדה

בית משפט השלום בתל אביב שיחרר היום את הסנגוריה הציבורית מייצוגה של אור בכתב האישום שהוגש נגדה, זאת למרות שאם תורשע היא עלולה להישלח למאסר בפועל. אור הבהירה כי היא נעזרת בעורכי דין מאחורי הקלעים

21.09.2020, 18:23 | ליטל דוברוביצקי

גם נאשמת וגם מייצגת: בית משפט השלום בתל אביב שיחרר היום את הסנגוריה הציבורית מייצוגה של ענבל אור בכתב האישום שהוגש נגדה ומעתה אור תייצג את עצמה. אור אמרה לשופטת דנה אמיר במהלך הדיון: "אני שומעת את בית המשפט שמסביר לי שוב את חשיבות הייצוג המשפטי .. ובראי כתב האישום וכי בית המשפט דואג לכך שיתקיים בענייני הליך הוגן ושמלוא זכויותיי ישמרו, ואני משיבה שלאחר שחשבתי על הדברים היטב, אני לא מעוניינת להיות מיוצגת בהליך".

קראו עוד בכלכליסט

השופטת קבעה בהחלטתה היום, כי "בהחלטתי מיום 02/07/20 הוריתי על מינוי סנגור מהסנגוריה הציבורית לנאשמת ענבל אור חרף התנגדותה. לדיון היום התייצבה עורכת דין תרצה קיש, אחראית מינויים בסנגוריה הציבורית מטעם מחוז תל אביב, אשר הבהירה כי בעת מינוי סנגור לענבל אור שוחחה ארוכות עם הנאשמת ביחד עם ממונה נוספת ולאחר שיחה כאמור התרשמה והבינה כי ענבל אור מסרבת לשתף פעולה עם סנגור ציבורי או כל סנגור ומבקשת לייצג את עצמה בהליך, תוך שהבהירה שהיא נעזרת בעורכי דין מאחורי הקלעים.... בנוסף, אני שבה ומבהירה לנאשמת שעמדת המאשימה בתיק זה היא שיתכן שתעתור לעונש של מאסר בפועל, המקים חובת מינוי סנגור, וכי ככל שתייצג את עצמה בהליך לא תוכל להישמע מפיה טענה לפיה משלא הייתה מיוצגת לא ניתן לגזור עליה עונש של מאסר בפועל. ענבל אור הבהירה כי היא מבינה היטב את הדברים", ציינה השופטת.

ענבל אור , צילום: עמית שאבי ענבל אור | צילום: עמית שאבי ענבל אור , צילום: עמית שאבי

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה בספטמבר 2019 כתב אישום לביהמ"ש השלום בתל אביב נגד יזמית הנדל"ן לשעבר ענבל אור, חברות שהיו בשליטתה, ונגד דרור גלעדי ששימש סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות. כתב האישום נגד ענבל אור כולל 15 אישומים בגין ביצוע עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד.

אור (43) נחשבה במשך שנים למלכת קבוצות הרכישה בישראל והחזיקה בחברת אור סיטי נדל"ן. היא הצטיירה כסיפור של הצלחה מסחררת ובמקביל הפכה לסלבריטאית והרבתה להופיע בתקשורת. בשנת 2016 הקבוצה שלה נקלעה להליכי חדלות פירעון ולבסוף פורקה. גם ענבל אור נכנסה אישית להליך פשיטת רגל ומונה לנכסיה נאמן. במקביל למישור האזרחי שם התנהלו ומתנהלים הליכי חדלות פירעון מול נשיא בית משפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, נחקרה משנת 2016 לאחר קריסת הקבוצה, על ידי משטרת ישראל ורשות המיסים.

על פי כתב האישום, בין השנים 2016-2008 פעלה ענבל אור בשוק הנדל"ן והמגורים בישראל באמצעות קבוצת חברות בשליטתה ובניהולה. על פי כתב האישום, ענבל אור לא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למנהל מע"מ על חלק מהעסקאות שביצעה ב-8 פרויקטים למגורים בהם ארגנה קבוצות רכישה באמצעות חברות בשליטתה. אור כופרת באישומים נגדה.

לאחרונה הגיבה אור לכתב האישום שהוגש נגדה בעמוד הפייסבוק שלה וטענה כי "המאבק שלי נמשך שלוש שנים וחצי. נעשה לי עינוי דין. הפרקליטות מודעת כי נעשה כלפי הונאה . אני מאמינה שבמסגרת הדיונים בבית משפט האמת סוף כול סוף תצא לאור ויהיה סוף לעינוי הדין הזה שנמשך יום יום . אני פניתי בשנים האחרונות לכול מערכת החוק. גיליתי שאין מערכת. הכול מושחת. יש פה מאפיה. נעשה לי עוקץ. אני הקורבן בפרשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות