אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלטה של ביהמ"ש חושפת: ענבל אור מקבלת דמי שכירות חודשיים על חשבון הנושים צילום: מוטי קמחי

בלעדי לכלכליסט

החלטה של ביהמ"ש חושפת: ענבל אור מקבלת דמי שכירות חודשיים על חשבון הנושים

הכספים משולמים מקופת פשיטת הרגל ולמרות התנגדות הנאמן לנכסיה, עו"ד איתן ארז; השופט איתן אורנשטיין התיר לקיים דיון פומבי בנושא ביום ראשון לאחר שעד כה דן בו בחיסיון: "מאות נושי ענבל אור זכאים לדעת"; אור: אשחוף מסמכים שיסבירו את הסיבה שאורנשטין הודיע על התפטרותו"

18.06.2020, 12:09 | ליטל דוברוביצקי

החלטה של בימ"ש חושפת: ענבל אור, מי שזכתה לכינוי מלכת קבוצות הרכישה, מקבלת דמי שכירות מקופת פשיטת הרגל על חשבון הנושים. הסכום בשלב זה עומד על כ-5,500 שקל בחודש.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

הכספים משולמים מקופת פשיטת הרגל ,למרות התנגדות הנאמן לנכסיה, עו"ד איתן ארז המיוצג על ידי עו"ד יואב בן פורת. זו אחת מהפעמים הנדירות שפושט רגל מקבל דמי שכירות מקופת פשיטת הרגל על חשבון הנושים,

 

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, התיר אתמול (ד') לקיים דיון פומבי בנושא ביום ראשון הקרוב במהלכו יוכרע האם דמי השכירות ימשיכו להיות משולמים לאור על מנת לאפשר לה מגורים בכבוד. עד כה שולם מקופת הנשייה סכום כולל של כ-125 אלף שקל בעבור דמי שכירות לאור לאורך כשנתיים וחצי.

ענבל אור, צילום: עמית שאבי ענבל אור | צילום: עמית שאבי ענבל אור, צילום: עמית שאבי

 

 

בהחלטתו קבע אורנשטיין כי "עסקינן בהליך קולקטיבי, הליך פשיטת רגל של חייב, שאמור להידון בפומבי ... אין בבקשה כל טעם ענייני שמעוגן בחוק ובהלכה הפסוקה שלפיו יש לדון בה בדלתיים סגורות... טענת ענבל אור שלפיה היא נמצאת בקשיים, נערכת לניהול ההליכים הפליליים בעניינה וככל שלא תיעתר בקשתה יגרום הדבר לחזרתה לרחוב, אינו מהווה מסד למניעת פרסום הבקשה, שעוסקת כאמור בהקצאת דמי שכירות עבורה מקופת פשיטת הרגל.

 

 

השופט איתן אורנשטיין, צילום: שאול גולן השופט איתן אורנשטיין | צילום: שאול גולן השופט איתן אורנשטיין, צילום: שאול גולן

 

"נהפוך הוא, מאות נושי ענבל אור זכאים לדעת על הבקשה וההחלטות במסגרתה, שכן יש לבקשה השלכה ישירה על עניינם, זאת ביתר שאת בהינתן הזמן הרב שחלף מהחלטתי מיום 27.11.19 במסגרתה הוריתי על הקצבה חודשית כדמי שכירות לחייבת מתוך קופת פשיטת הרגל, על מנת לאפשר לה קיום בכבוד. לפיכך, הבקשה תידון בפומבי", קבע השופט.

 

יצוין כי בדיון קודם התיר אורנשטיין לנאמן ליידע את הנושים על החלטת בית משפט בדבר מתן תשלום חודשי לענבל אור מקופת הנשייה.

עו"ד איתן ארז, צילום: אוראל כהן עו"ד איתן ארז | צילום: אוראל כהן עו"ד איתן ארז, צילום: אוראל כהן

"נעשה לי עינוי דין"

ענבל אור (43) נחשבה במשך שנים למלכת קבוצות הרכישה בישראל והחזיקה בחברת אור סיטי נדל"ן. היא הצטיירה כסיפור של הצלחה מסחררת ובמקביל הפכה לסלבריטאית והרבתה להופיע בתקשורת.

בשנת 2016 הקבוצה שלה נקלעה להליכי חדלות פירעון ולבסוף פורקה. גם ענבל אור נכנסה אישית להליך פשיטת רגל ומונה לנכסיה נאמן. במקביל למישור האזרחי שם התנהלו ומתנהלים הליכי חדלות פירעון מול השופט אורנשטיין נחקרה משנת 2016 לאחר קריסת הקבוצה, על ידי משטרת ישראל ורשות המיסים.

עו"ד יואב בן פורת עו"ד יואב בן פורת עו"ד יואב בן פורת

בספטמבר 2019 פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה נגדה כתב אישום לביהמ"ש השלום בתל אביב. אור כופרת באישומים נגדה.

לאחרונה הגיבה אור לכתב האישום שהוגש נגדה בעמוד הפייסבוק שלה וטענה כי "המאבק שלי נמשך שלוש שנים וחצי. נעשה לי עינוי דין. הפרקליטות מודעת כי נעשה כלפי הונאה. אני מאמינה שבמסגרת הדיונים בבית משפט, האמת סוף כול סוף תצא לאור ויהיה סוף לעינוי הדין הזה שנמשך יום יום. אני פניתי בשנים האחרונות לכול מערכת החוק. גיליתי שאין מערכת. הכול מושחת. יש פה מאפיה. נעשה לי עוקץ. אני הקורבן בפרשה".

מענבל אור נמסר בתגובה: "אשמח שכולם יגיעו לדיון. בהזדמנות זאת יש בכוונתי לכנס מסיבת עיתונאים כדי לחשוף את ההונאה והגזל שבוצע לי. הולכת לחשוף מסמכים שיסבירו את הסיבה שאורנשטין הודיע על התפטרותו מהתפקיד כ-6 שנים לפני המועד הצפוי"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות