אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדטרוניק משקיעה 20 מיליון דולר בטריפל ג'אמפ מיקנעם צילום: באדיבות חברת מדטרוניק

בלעדי לכלכליסט

מדטרוניק משקיעה 20 מיליון דולר בטריפל ג'אמפ מיקנעם

טריפל ג'אמפ מפתחת התקן למשאבת אינסולין המופעל דרך הנייד. במסגרת העסקה מקבלת ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק אופציה לרכישת החברה במלואה. לאחרונה השקיעה גם בביופרוטקט הישראלית, לאחר שב־2018 רכשה את מזור

23.09.2020, 06:45 | מאיר אורבך

ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק ממשיכה להסתער על תחום הסוכרת בישראל. לכלכליסט נודע שמדטרוניק השקיעה בחברת טריפל ג'אמפ הישראלית 20 מיליון דולר עם אופציה עתידית לרכישה מלאה של החברה בסכום שלא נקבע עדיין.

קראו עוד בכלכליסט

על פי רשם החברות בישראל, ההשקעה בטריפל ג'אמפ התבצעה דרך חברת קובידיאן המוחזקת על ידי מדטרוניק. טריפל ג'אמפ מפתחת משאבת אינסולין לחולי סוכרת. הפיתוח המרכזי שלה הוא התקן קטן מאוד למשאבת אינסולין המונח על גופו של המטופל, בעל יכולת קישוריות ומופעל דרך מכשיר הסלולר.

מדטרוניק אף השקיעה לאחרונה בחברת ביופרוטקט הישראלית 4.5 מיליון דולר שמפתחת בלונים פולימריים המיועדים להגן על חולי סרטן הערמונית מפני נזקי ההקרנות שעליהם לקבל במסגרת הטיפול במחלה.

חברת טריפל ג'אמפ היושבת ביקנעם הוקמה ב־2015 על ידי ד"ר גיא שנער ועופר יודפת. שנער היה ממייסדי חברת אקס טכנולוגיס שנמכרה לגיידנט ב־2003 ב־200 מיליון דולר, וממייסדי ארליסנס. יודפת היה מהיזמים של חברת מדינגו שפיתחה מדבקת אינסולין לחולי סוכרת מסוג 1. החברה נמכרה ב־2010 לענקית התרופות רוש בתמורה לכ־170 מיליון דולר. ב־2012 סגרה רוש את הפעילות של מדינגו בישראל ופיטרה את כל 150 עובדיה. מנכ"ל טריפל ג'אמפ הוא אסף גיא, שהיה לפני כן בכיר במדטרוניק.

מימין: מנכ"ל מדטרוניק ירון יצהרי ודב מורן, צילומים: ליאת מנדל, עמית שעל מימין: מנכ"ל מדטרוניק ירון יצהרי ודב מורן | צילומים: ליאת מנדל, עמית שעל מימין: מנכ"ל מדטרוניק ירון יצהרי ודב מורן, צילומים: ליאת מנדל, עמית שעל

בין משקיעי טריפל ג'אמפ, לצד מדטרוניק, ניתן לציין את חברת מדעי החיים הבינלאומית אליקסיר, את חברת ההשקעות מהונג קונג Wealth Strategy Holding, ואת היזם הוותיק דב מורן. בתגובה לידיעה, אמר מורן לכלכליסט: "אני אכן אחד ממייסדי החברה, כחלק ממהלך שבוצע בטרם הקמת קרן הון הסיכון Grove Ventures. אני מעריך מאוד את טריפל ג'אמפ, את הפוטנציאל הגלום בה ואת החזון של האנשים המובילים אותה".

לפני שנתיים רכשה מדטרוניק את חברת נוטרינו הישראלית שפועלת אף היא בתחום הסוכרת, תמורת 100 מיליון דולר. ירון יצהרי, מנכ״ל מדטרוניק ישראל, ציין בעבר שמדטרוניק תמשיך ותגדיל את השקעותיה בישראל.

נוטרינו פיתחה כלים לאיסוף, עיבוד וניתוח נתונים בתחום התזונה, שמתאימים הן למשתמשי קצה והן לארגונים. החברה אוספת מידע על המשתמשים ממגוון מקורות, כמו מחשוב לבית וחיישנים רפואיים ומנתחת השפעת מזונות שונים על המשתמש. הפיתוחים של נוטרינו רלוונטיים במיוחד לסובלים מסוכרת. בעולם ישנם כ־415 מיליון חולים במחלה - מספר שצפוי להגיע ב־2040 ל־642 מיליון.

הרכישה הגדולה ביותר של מדטרוניק בישראל עד כה היתה של חברת מזור רובוטיקה בסוף 2018 תמורת 1.6 מיליארד דולר.

מטריפל ג'אמפ לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות