אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישראלים טובים לתיירות, ובמלונות באמירויות כבר מחכים להם צילום: The National

מפרץ תיכון חדש

הישראלים טובים לתיירות, ובמלונות באמירויות כבר מחכים להם

לפי מוחמד עוודאללה, מנכ"ל קבוצת Time Hotels, ההסכם עם ישראל יגביר את הרגיעה והיציבות במזרח התיכון, וימשוך השקעות ישראליות לתחומים שונים, ביניהם התיירות. לדבריו, שיעור התפוסה יגדל לרמה של בין 85% ל-90% במלונות הקרובים לקניונים

23.09.2020, 13:27 | דורון פסקין
הישראלים טובים לתיירות, ובמלונות באמירויות כבר מחכים להם

מוחמד עוודאללה, מנכ"ל קבוצת Time Hotels, אמר אתמול כי ההסכם עם ישראל יגביר את הרגיעה והיציבות במזרח התיכון, דבר שימשוך יותר הון לענפי הכלכלה השונים באיחוד האמירויות, ובעיקר בתחום המלונאות, החקלאות והטכנולוגיה.

קראו עוד בכלכליסט

עוודאללה צפה כי ההשקעות הישראליות יזרמו לאמירויות בתקופה הקרובה במקביל לשיפור האינדיקטורים בתחום המלונאות, במיוחד העלייה בתפוסה. הוא העריך ששיעור התפוסה יגדל לרמה של בין 85% ל-90% במלונות הקרובים לקניונים. שיעור התפוסה יגיע ל-65% עד 75% במלונות שנמצאים קצת יותר רחוק מקניונים מסחריים.

עוודאללה הוסיף כי המלונות באמירויות החלו לקבל הזמנות מרוסיה וגרמניה, לאחר שיצאו במבצעי הנחות והצעות מחירים אטרקטיביות שלא נראו בשנים האחרונות. לדבריו, גם לחזרה ההדרגתית לפעילות של אירועים בינלאומיים וכנסים כלכליים בתקופה הקרובה תהיה השפעה חיובית על רמות התפוסה במלונות.

מלון סוויטות טיים באבו דאבי, איחוד האמירויות, צילום: The National מלון סוויטות טיים באבו דאבי, איחוד האמירויות | צילום: The National מלון סוויטות טיים באבו דאבי, איחוד האמירויות, צילום: The National

במהדורה מחודשת: תערוכת הביטחון של אבו דאבי תתקיים בפברואר 2022

חברת התערוכות הלאומית של אבו דאבי (ADNEC) רכשה את התערוכה הבינלאומית לביטחון לאומי (ISNR) שמתקיימת באמירות. החברה ציינה בהודעה לאחר הרכישה של התערוכה אותה הגדירה "אסטרטגית" כי היא מבטאת את רצונה לתרום לכלכלת אבו דאבי וזאת באמצעות קיומן של תערוכות במגוון של תחומים.

המהדורה המחודשת והראשונה של תערוכת הביטחון בבעלות ADNEC תתקיים בתחילת פברואר 2022. מי שעד היום החזיקה בזכויות לקיום התערוכה חברת Reed Exhibitions נאלצה לבטל את המהדורה של שנת 2020 בשל נגיף קורונה. ADNEC הודיעה שהיא מתכננת לקיים כאמור את התערוכה הבאה בשנת 2022 והתחייבה כי היא תהיה הגדולה ביותר בתולדותיה מאז השקתה בשנת 2008.

ISNR מהווה פלטפורמה להצגת החידושים האחרונים ופתרונות האבטחה עדכניים ביותר, וכמו כן מקדמת עסקים הפועלים בתחומי הגנת התשתיות החיוניות, בקרת גבולות וטרור, ניהול פשע וקרימינולוגיה, ניהול אסונות, משברים וחירום, טכנולוגיית מידע ותקשורת, אבטחה דיגיטלית, בטיחות וביטחון במדינה.

תערוכת ביטחון לאומי - ISNR , צילום: youtube תערוכת ביטחון לאומי - ISNR | צילום: youtube תערוכת ביטחון לאומי - ISNR , צילום: youtube

הראשונה במזרח התיכון: איחוד האמירויות קבעה תאריך לכיסוי מלא של רשת 5G

הרשות הרגולטורית לתקשורת באמירויות אישרה ביום שלישי כי כל האזורים המיושבים במדינה יכוסו על ידי רשת 5G עד סוף שנת 2025. לפני ימים אחדים הקצתה הרשות רוחב פס חדש עבור שירות מתקדם זה.

טארק אל-עוודי, האחראי על תחום התדרים ברשות, הסביר כי הקצאת רוחב הפס תשפר את מעמדה של המדינה ואת דירוגה הבינלאומי בכל הנוגע למדדים הקשורים למוכנות מגזר הטלקומוניקציה ואספקת המשאבים הדרושים ליישומי תקשורת סלולרית בינלאומיים. לדבריו, התדרים החדשים יתמכו גם בדרישות המפעילים במדינה עבור טכנולוגיות חדישות.

לידיעת השוכרים בעתיד: פסיקה חשובה בנושא השכירות באמירויות

המרכז ליישוב סכסוכי שכירות בדובאי הדגיש אתמול כי הדייר מחויב לשלם את דמי השכירות לאורך כל תקופת המחלוקת בינו לבין הבעלים. לפי הפסיקה, כל עוד אין החלטה סופית לגבי המקרה, הדייר נותר מחויב בתשלום.

המרכז הצהיר כי הדייר מחויב גם לשלם את העמלות והמסים המגיעים בגין השימוש בנכס לסוכנויות ולמחלקות ממשלתיות, וכן את כל האגרות או המיסים שנקבעו עבור שכירת משנה, אלא אם כן נקבע אחרת בחוזה.

המרכז ליישוב סכסוכי שכירות, הזרוע השיפוטית של מחלקת מקרקעי דובאי, הסבירה כי הגשת תביעת פינוי אינה פוטרת את הדייר מתשלום דמי השכירות במשך כל התקופה שנדרשת לבדיקת התיק, מתן פסק דין ויישומו, תוך הדגשה כי על הדייר לשלם את דמי השכירות במועדם הקבוע בחוזה.

לאניני הטעם: פרויקט נדל"ן יוקרתי בבחריין

חברת נסיג' (Naseej) הודיעה כי היא צפויה לסיים עד סוף השנה הנוכחית את שלב העבודות הראשון של תעלת המים הראשית בפרויקט היוקרתי שלה Canal View, הממוקם בלב האי דילמוניה בבחריין. החברה מדווחת על קצב התקדמות טוב בהקמת התעלה וכן על השלמת 50% מהעבודות על הפרויקט. במקור הפרויקט היה אמור להסתיים בדצמבר אך הוא התעכב בשל מגפת קורונה.

התעלה נחשבת לאטרקציה החשובה ביותר בפרויקט הנדל"ן היוקרתי המוקם במחוז מוחרק. הפרויקט משתרע על שטח של 13,068 מ"ר. הנכס המפואר נמצא במרחק הליכה מקניון דילמוניה, הממוקם בסמוך לצירים הראשיים של בחריין ולנמל התעופה. הקומפלקס יכלול מספר אטרקציות כמו בריכה מקורה, בריכה חיצונית, מתקני כושר, מגרש ספורט רב תכליתי ועוד. בנוסף למתקנים, CanalView יכללו 17 דירות גן ייחודיות.

פרויקט הנדל"ן canalview בבחריין, צילום: canalview.bh פרויקט הנדל"ן canalview בבחריין | צילום: canalview.bh פרויקט הנדל"ן canalview בבחריין, צילום: canalview.bh

כ-800 דולר קנס: ענישה מוגברת בחופי דובאי

משטרת דובאי מסרה כי בתקופה שבין חודש מרץ ו-20 בספטמבר היא קנסה 721 מבלים על חופי הים שלא צייתו לתקנות קורונה. יוזכר כי חופי הים והפארקים בדובאי היו סגורים עד 30 במאי.

הם נפתחו עם הוראות מחמירות כמו עטית מסכה בזמן ההימצאות בחוף, התקהלות של עד חמישה אנשים ושמירת מרחק פיזי. על כל הפרה של אחת התקנות מושת קנס של 3,000 דירהם (כ-820 דולר). האכיפה על ידי משטרת דובאי בחוף נעשית במגוון של דרכים כמו סיורי אופניים, סירות ורחפנים.

 

 

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות