אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: זייפו אישורי בדיקות קורונה לטובת נוסעים לחו"ל צילום: יאיר שגיא

חשד: זייפו אישורי בדיקות קורונה לטובת נוסעים לחו"ל

היאחב"ל חוקרת פרשת מרמה וזיוף של אישורי בדיקות קורונה לטובת נוסעים לחו"ל, שלא ערכו את הבדיקות כנדרש. בין החשודים: סוכנת נסיעות, שהפיקה כרטיסי טיסה מזוייפים על בסיס אישורי בדיקות הקורונה שפוברקו

24.09.2020, 12:47 | עמיר קורץ

פרשת זיוף אישורי בדיקות קורונה עבור נוסעים לחו"ל נחשפה הבוקר על ידי המשטרה: היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 עצרה ביומיים האחרונים לחקירה באזהרה שני חשודים ועיכבה שניים נוספים בחשד למעורבות בעבירות זיוף, קבלת דבר במרמה והפרת המגבלות שנקבעו בחקיקה שתכליתן מניעת התפשטות נגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, המעורבים המרכזיים, כל אחד על פי חלקו, זייפו והעבירו אישורי ביצוע בדיקות קורונה מזויפים. המשטרה חושדת כי האישורים נמסרו לרוכשי כרטיסי טיסה שלא ביצעו בדיקות קורנה כנדרש לפני טיסה באמצעות גורמי הבריאות המוסמכים - זאת במטרה לאפשר להם כניסה לנתב"ג ולמדינות שונות, תוך הצגת המסמך המזוייף בפני הגורמים השונים ורשויות האכיפה בארץ ובחו"ל.

נתב"ג בימי קורונה, צילום: יאיר שגיא נתב"ג בימי קורונה | צילום: יאיר שגיא נתב"ג בימי קורונה, צילום: יאיר שגיא

אחת העצורות היא סוכנת נסיעות, שתובא היום לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בעניינה. בין השאר חשודה הסוכנת בהפקת כרטיסי טיסה מזוייפים שהועברו לאחרים, על מנת שאלה יוכלו להציגם לכל דורש בעת מגבלות הסגר ויתאפשר להם לנוע בחופשיות בכל רחבי הארץ מבלי שיקנסו על פי הקבוע בחוק. החשוד השני שנעצר אתמול הוא קטין, ששוחרר לביתו בתום החקירה.

החקירה מנוהלת בליווי של פרקליטות מחוז מרכז. מהמשטרה נמסר בתגובה כי היא "תפתח בחקירה פלילית נגד אזרחים שבחרו להתעלם ביודעין מהנחיות משרד הבריאות, כשהם רואים לנגד עיניהם את תועלתם האישית מתוך כוונה להטעות את רשויות האכיפה. משטרת ישראל תפעל בשיתוף פרקליטות המדינה על מנת למצות את הדין עם כל מי שיבחר להתעלם מהוראות משרד הבריאות ויגרום במעשיו, ברשלנות או במתכוון, לסיכון של התפשטות נגיף הקורונה.

תגיות