אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר: הסרנו חשבונות מזויפים מאיראן שהפיצו מידע שקרי במהלך העימות לנשיאות ארה"ב

טוויטר: הסרנו חשבונות מזויפים מאיראן שהפיצו מידע שקרי במהלך העימות לנשיאות ארה"ב

לדברי הרשת החברתית היא איתרה ונקטה פעולה כנגד כ-130 חשבונות מזויפים שמקורם באיראן אשר שניסו להפיץ דיסאינפורמציה במהלך העימות בין טראמפ לביידן שהתקיים ביום שלישי

01.10.2020, 11:46 | שירות כלכליסט
טוויטר פרסמה בציוץ שפעלה נגד 130 חשבונות מזויפים, שמקורם באיראן ומטרתם הייתה להפיץ מידע כוזב במהלך העימות שהתקיים ביום שלישי בין המועמדים לנשיאות בארה"ב. "בהתבסס על מידע מודיעיני שקיבלנו מה-FBI, הסרנו בסביבות 130 חשבונות שמקורם ככל הנראה באיראן. המטרה שלהם הייתה להפריע לדיון הציבורי במהלך העימות הראשון", נכתבה בהודעה שפרסם צוות האבטחה של טוויטר. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדוגמאות שחשפו בטוויטר, החשבונות המדוברים פרסמו תכנים גם בעד וגם נגד הנשיא דונלד טראמפ ויריבו מהמפלגה הדמוקרטית ג'ו ביידן, ואף הטילו ספק בנטיות הפוליטיות של המנחה כריס וואלאס. לפי טוויטר, הם זיהו והסירו "במהירות" את החשבונות, ובאופן כללי היו בחשבונות הללו "מעורבות נמוכה מאד והם לא השפיעו כל השיח הציבורי".

החברה אף שיתפה את המידע על החשבונות מזויפים עם חברות נוספות כדי להתריע בפניהן על איומים פוטנציאליים חוצי הפלטפורמות. בטוויטר ציינו עוד כי יפרסמו פרטים נוספים על החשבונות והתכנים לאחר שהחקירה הפנימית בעניין תושלם.

איראן היא אחת ממספר מדינות שגופי המודיעין בארה"ב עוקבים אחריהן בחשש לניסיון להתערבות בבחירות דרך חשבונות במדיה החברתית וקמפיינים מטעים אחרים.

טוויטר, צילום: AP טוויטר | צילום: AP טוויטר, צילום: AP

וויליאם אבנינה, מנהל המרכז לביטחון הסייבר הלאומי (NCSC) פרסם באוגוסט הצהרה שבה טען כי לפי ההערכות איראן "תנסה לפגוע במוסדות הדמוקרטים בארה"ב, בנשיא טראמפ ותנסה לפלג את המדינה לפני הבחירות".

"המוטיבציה של הממשלה האיראנית להוציא לפועל פעולות מסוג זה נובעת בחלקה מהתפיסה שבחירתו של טראמפ לכהונה שנייה תוביל להמשך הלחץ האמריקאי המופעל על איראן במטרה לשנות את השלטון", אמר.

עימות בחירות 2020 בארה"ב. דונלד טראמפ וג עימות בחירות 2020 בארה"ב. דונלד טראמפ וג'ו ביידן | צילום: איי פי עימות בחירות 2020 בארה"ב. דונלד טראמפ וג

מיקרוסופט פרסמה אף היא דו"ח בחודש שעבר שבו קבעה שאיראן הגבירה את התקפות הסייבר שלה ותוקפת בכירים בקמפיין של טראמפ.

על אף שטראמפ מפנה אצבע מאשימה בעיקר כלפי הניסיונות מצד איראן וסין, גופי הביון מאמינים שרוסיה מהווה איום גדול בהרבה. בחודש שעבר חשף בריאן מרפי, לשעבר בכיר במרד לבטחון לאומי כי הורו לו להשתיק דיווחים לגבי התערבות רוסית בבחירות ולהתמקד בסין ובאיראן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות