אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מאלף מפגינים בת"א. מפגינה נדרסה, הנהג נמלט

יותר מאלף מפגינים בת"א. מפגינה נדרסה, הנהג נמלט

בת"א יצאו למחות יותר מאלף בני אדם בכיכרות הבימה ודיזנגוף - והחלו בצעדה. בשלב מסוים עצר נהג רכב סמוך למפגינים, האיץ ודרס מפגינה. הוא פתח במנוסה וגורם במשטרה אמר: "זהותו ידועה, הוא יובא לחקירה עוד הלילה". הפצועה טופלה ע"י מד"א: "זה ניסיון רצח". הרחובות המובילים לכיכר הבימה נחסמו. 12 מפגינים נעצרו

01.10.2020, 23:50 | ynet

גם הערב (יום חמישי), חרף החוק שמגביל הפגנות, נמשכת המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחבי הארץ. בתל אביב מפגינים יותר מאלף בני אדם. הם יצאו לצעדה בתום המחאה בכיכרות דיזנגוף והבימה. המשטרה הכריזה כי מדובר בצעד לא חוקי ו-12 מפגינים נעצרו. בשלב מסוים, דרס נהג רכב את אחת המוחות ונמלט מהמקום. הפצועה טופלה ע"י מד"א.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

 

 

הרכב שפגע במפגינה בת"א עצר תחילה מול המוחים - ולפתע האיץ ופגע בשתי נשים. אחת מהן, כפי שצוין, נדרסה - והנהג פתח במנוסה תוך נסיעה פרועה וחצה צומת ברמזור אדום. בהמשך נעצר נהג רכב שנחשד תחילה כי הוא הדורס - אך במשטרה סבורים כי לא מדובר בו. גורם במשטרה אמר: "זהות החשוד ידועה לנו. עוד הלילה נביא אותו לחקירה".

המפגינה שנדרסה אמרה זמן קצר לאחר האירוע: "זה ניסיון רצח. דרסו אותי בכוונה".

משטרת ישראל נמסר בנוגע להפגנה בתל אביב, כי "בשעות האחרונות מתקיימת מחאה שבמהלכה נחסמו לתנועת כלי רכב רחובות בעיר. המשטרה פועלת בכוחות גדולים, תוך מזעור הפגיעה בשגרת החיים של התושבים המתגוררים. לצערנו, חלק גדול מהמפגינים חסמו צירי תנועה, פרצו חסימות שהציבה המשטרה ולא שעו להוראות השוטרים.

"מפקד המשטרה במקום הודיע למפגינים כי מדובר בהפגנה לא חוקית והודיע כי יש להם זמן סביר כדי להתפזר ולעזוב את המקום. משהמשיכו המפגינים את ההתפרעות ומשלא שעו להוראות המשטרה, החלו השוטרים לפזרם תוך ביצוע מעצרים. עד כה נעצרו 12 מפרי סדר".

המחאה בת"א, צילום: מוטי קמחי המחאה בת"א | צילום: מוטי קמחי המחאה בת"א, צילום: מוטי קמחי
 
אירוע הדריסה אירוע הדריסה אירוע הדריסה

כמו כן, ח"כ מיקי חיימוביץ' (כחול לבן) הגיעה לסיור בהפגנה לאחר שטענות רבות שעלו מצד מפגינים על חסימת צירים מצד המשטרה. היא אמרה: "בגלל פניות ציבור טלפוניות רבות שקיבלתי, החלטתי לרדת אל השטח ולבדוק את המצב ולוודא שאין כליאת מפגינים. מצאתי עשרות מפגינים שהיו במתחם מסוים בקטע כביש בין שתי שורות של שוטרים. דיברתי עם מפקד האירוע ואני שמחה שהחסימה נפתחה".

כיכר הבימה, צילום: מוטי קמחי כיכר הבימה | צילום: מוטי קמחי כיכר הבימה, צילום: מוטי קמחי

מ"הדגלים השחורים" נמסר בנוגע לדריסה בתל אביב, כי "ההסתה שנשמעה מפי ראש הממשלה וח"כים מהליכוד מביאה לעוד מתקפה נפשעת על המפגינים נגד נתניהו והשחיתות. הגיע הזמן שהיועמ"ש יתעורר ויעמיד לדין את מיקי זוהר ושאר מהדהדי השנאה. שלא יבוא לבכות בהלוויות כשיירצחו פה מפגינים".

 

עוד מסרו ב"דגלים השחורים": "בשנה האחרונה מדינת ישראל עוברת תהליך שבו עוברות סמכויות מהכנסת לממשלה ולעומד בראשה. המשטרה מבצעת חקירות הפחדה ונוקטת אלימות קשה. נאשם בפלילים בתפקיד ראש הממשלה מגביל את זכות ההפגנה. זוהי הפיכה שלטונית".

 

מחאה בת"א, צילום: טל שחר מחאה בת"א | צילום: טל שחר מחאה בת"א, צילום: טל שחר

 

 

מוקדם יותר הפגינו מאות מוחים בגבעתיים, באר שבע, זכרון יעקב, שוהם, יבנה, באר שבע, צומת פארן, יטבתה, קיבוץ אלמגור וגשר נעורים. 

 

 

הפגנה בכיכר דיזינגוף נגד ביב, צילום: מוטי קמחי הפגנה בכיכר דיזינגוף נגד ביב | צילום: מוטי קמחי הפגנה בכיכר דיזינגוף נגד ביב, צילום: מוטי קמחי

 

מתנועת המחאה "אין מצב" נמסר: "עם כניסת התקנות הדרקוניות ביותר שחוקקו בישראל למול אזרחים, תוך הפרת זכות יסוד ועד שבג"ץ יעשה סדר בכאוס שיצר כאן הנאשם בפלילים - אנו מברכים את התנועה הקיבוצית על הצטרפותם להפגנות. אנו קוראים לכל אזרחי המדינה לצאת ולהפגין באופן היצירתי ביותר בכל דרך אפשרית עד שנתקן את הטירוף החוקי שקרה פה ונחזור להפגין בבלפור במלוא בעוצמה".

רדן שוורצמן, שהפגין בכניסה לקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל, אמר ל-ynet: "נבחרי הציבור חייבים להקיא מקרבם את נתניהו. הכלכלה והדמוקרטיה קורסות בגלל בנימין נתניהו שעסוק בהרס המדינה. מדינת ישראל נמצאת במשבר הגדול בעשורים האחרונים וזה לא בגלל מחלת הקורונה, זה בגלל מחלת השחיתות של בנימין נתניהו".

שוורצמן הוסיף: "נאשם שעסוק מבוקר עד ערב במשפטו - סגר את המשק והסב נזק של 35 מיליארד שקלים כדי למנוע הפגנות מחוץ לביתו. את הטירוף הזה מוטל עלינו, האזרחים והאזרחיות, לעצור". 

 

"הופכים לדיקטטורה, חייבים לצאת ולמחות"

 

מארגוני הצעירים ("קומי ישראל," "אנחנו התקווה", "החזית הוורודה", "הבעלבתים", "הלם תרבות", ו"התעוררנו") נמסר: "הצעירים שיוצאים למחות הערב בכל הארץ הם הצעירים שהממשלה הפושעת הזו הרגה להם את הפרנסה, את חשבונות הבנק ואת העתיד. למרות שהייאוש גובר והמדינה מתפוררת לנו מול העיניים – נמשיך להילחם עליה ברחובות.

 

 

הפגנה בכיכר דיזינגוף נגד ביבי, צילום: מוטי קמחי הפגנה בכיכר דיזינגוף נגד ביבי | צילום: מוטי קמחי הפגנה בכיכר דיזינגוף נגד ביבי, צילום: מוטי קמחי

"בזמן שנתניהו וממשלתו זורעים פחד וחורבן ומחסלים את זכויות היסוד של אזרחי ישראל באמצעות חקיקה שמחווירה ליד המדינות הכי דיקטטוריות במזרח התיכון – לא נשתוק ולא נעמוד מנגד".

טלי, תושבת תל אביב שנוהגת להגיע להפגנות סמוך למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור שבירושלים, אמרה: "אגיע לכאן כל יום - עד שביבי יתפטר. לא יודעת אם אסע לבלפור או לא, אבל אני לא פוסלת זאת על הסף". לדבריה, בהפגנה בכיכר דיזינגוף עטו המוחים מסכות ושמרו על ריחוק: "אין שום סיבה לא לאפשר הפגנות".

גם עדי, בת 27 שגרה סמוך לכיכר, הצטרפה היום לראשונה למחאה. "עד היום לא הפגנתי", היא אמרה, "אבל אחרי שהכנסת החליטה להגביל את זכות ההפגנה - הרגשתי שאנחנו הופכים לדיקטטורה ולכן הגעתי. המציאות הזו מטרידה מאוד. אנחנו, כציבור שאכפת לו מעתידו, חייבים לצאת לרחוב ולמחות". 

הפגנה בגשר ההלכה, צילום: הדגלים השחורים הפגנה בגשר ההלכה | צילום: הדגלים השחורים הפגנה בגשר ההלכה, צילום: הדגלים השחורים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות