אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירי רגב לביהמ"ש: "לגישתו של רון חולדאי, להנחת תפילין יש השפעה שלילית על ילדים יהודים" צילום: שאול גולן

בלעדי לכלכליסט

מירי רגב לביהמ"ש: "לגישתו של רון חולדאי, להנחת תפילין יש השפעה שלילית על ילדים יהודים"

במסגרת הסכסוך המשפטי בין השרה לראש עיריית תל אביב, שהגיש נגדה תביעת דיבה בסך חצי מיליון שקל, טוענת רגב בכתב ההגנה: "התביעה מבטאת כניעה של רון חולדאי למאווייו הפוליטיים הבוערים בעצמותיו שהעבירו אותו על שיקול דעתו הציבורי"

06.10.2020, 16:06 | ליטל דוברוביצקי

הסכסוך המשפטי בין השרה מירי רגב, לראש עיריית תל אביב רון חולדאי, ממשיך. "מצוות הנחת תפילין נושאת, לגישתו של רון חולדאי, השפעה שלילית על ילדים יהודים ולכן צריך לדעתו להגן עליהם מפניה, באמצעות יצירת מרחב בטוח ונקי בינם לבינה. נימוק זה מגלה עד כמה מעוותת גישתו של רון חולדאי למורשת ישראל, למסורת היהודית ולמצוות הנחת התפילין", טוענת רגב בכתב הגנה שהגישה לאחרונה ונחשף לראשונה כעת.

כתב ההגנה הוגש על ידי עוה"ד אבי הלוי, היועץ המשפטי של הליכוד, וניבה הלוי, בהמשך לתביעת דיבה על סך חצי מיליון שקל שהגיש לאחרונה ראש עיריית ת"א נגד שרת התחבורה. זאת, בשל פרסומים שקריים, לטענתו, שהופצו על ידי רגב בכלי התקשורת הנוגעים להנחת תפילין בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

מירי רגב ורון חולדאי, צילום: שאול גולן מירי רגב ורון חולדאי | צילום: שאול גולן מירי רגב ורון חולדאי, צילום: שאול גולן

רגב טוענת בכתב ההגנה כי "התביעה לא נועדה להגן על שמו הטוב של רון חולדאי. התביעה היא פוליטית. רון חולדאי, שנושא את עניו להנהגתו של מחנה השמאל, מבקש להצטייר בעניי תומכיו כמי שמוביל מאבקים פוליטיים בליכוד ובימין והכול במסווה של תביעה צינית שנועדה ,כביכול, להגן על זכותו לשם טוב, שכלל אינו קיים וממלא לא נפגע. התביעה מבטאת כניעה של רון חולדאי למאוויו הפוליטים הבוערים בעצמותיו שהעבירו אותו על שיקול דעתו הציבורי".

עוד טוענת רגב כי חולדאי שהיה בעברו טייס קרב ומפקד בחיל האוויר תיאר בכתב התביעה את עברו הצבאי ודרגתו ומנה את התפקידים הציבוריים שמילא. "גם למירי רגב שירות צבאי עשיר ועשייה ציבורית רחבה", נטען מנגד.

"התודעה היהודית"

במאי האחרון הגיש חולדאי תביעת דיבה בסך חצי מיליון שקל כנגד השרה מירי רגב. זאת, בעקבות אמירות פומביות של רגב במהלך קמפיין הבחירות, לפיהן הוא אסר על הנחת תפילין ברחובות העיר. באמצעות עורכי הדין טל שפירא ומירב בר-זיק, דרש חולדאי כי רגב תפצה אותו בחצי מיליון שקל בשל פרסומים שקריים, לטענתו, שהופצו על ידה בכלי התקשורת. חולדאי הודיע כי את סכום הכסף שייפסק לזכותו, במידה וייפסק, הוא יתרום, לאחר ניכוי הוצאות משפט, לישיבה החילונית בינ"ה בתל-אביב.

בתביעה טען חולדאי כי רגב נוקטת כלפיו ב"מסע השמצות מכוון ומתוזמן", אשר הגיע לשיאו בפברואר האחרון ערב הבחירות. הוא אף צירף לתביעתו סרטון מכנס שערך הליכוד בעכו ב-19 בפברואר, שבו אמרה רגב: "אתם יודעים שראש עיריית תל אביב הודיע שהוא לא יאשר הנחת תפילין ברחוב. תקשיבו, תקשיבו, זה פשוט הזוי". לדבריו, הסרטון שעלה לעמוד הפייסבוק של רגב זכה לשיתופים, תגובות ולייקים.

חולדאי מדגיש בתביעתו כי הדברים שייחסה לו רגב, "אינם אמת" ומהווים עלילה והצאת דיבה חמורה מאין כמוה. זאת, לאור כך שהוא שם לו למטרה כראש עיר לקדם את חופש הביטוי ולאפשר לכל אחד להביע את דעתו להפיץ את רעיונותיו ואמונתו במרחב הציבורי, "ויעידו על כך הדוכנים הרבים הפזורים ברחבי העיר, ובהם דוכנים להנחת תפילין". חולדאי טען כי , ההסתייגות היחידה שנקבעה באופן גורף לפני שנים רבות ביחס לכל דוכן באשר הוא היא כי אסור למקמם בטווח של 100 מטר ממוסדות חינוכיים, "וזאת על מנת לאפשר לילדי העיר מרחב בטוח ונקי מהשפעות בכניסתם לבית הספר וביציאתם משם".

רגב טוענת בכתב ההגנה שהגישה כי "בשים לב למספר המוסדות החינוכיים הקיימים בעיר תל אביב נמצא כי ההגבלה של ראש העיר על הזכות לקיים את מצוות הנחת התפילין היא הגבלה משמעותית, שכן היא מתפרשת על פני רחובות רבים ושטחים נרחבים הנכללים במרחב הציבורי, זאת בנוסף למהותו של המעשה שאותו מבקש רון חולדאי להגביל - מצווה המבטאת את ההכרה והתודעה היהודית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות