אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיר בסין תערוך בדיקות קורונה לכל 9 מיליון התושבים - בתוך 5 ימים צילום: איי אף פי

עיר בסין תערוך בדיקות קורונה לכל 9 מיליון התושבים - בתוך 5 ימים

בצ'ינגדאו אובחנו 12 נדבקים בקורונה - זה הספיק לרשויות במדינה כדי להכריז על מבצע בדיקות ענק; במאי נערכו בדיקות ל-11 מיליון תושבי ווהאן, העיר שבה פרצה המגיפה

12.10.2020, 11:45 | שירות כלכליסט
בעיר צ'ינגדאו (Qingdao) בסין מתכוונים לערוך בדיקות קורונה לכל 9 מיליון התושבים, במבצע שיימשך חמישה ימים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

הבדיקות ההמוניות יוצאות לדרך לאחר שכ-12 מקרים קושרו לבית חולים המטפל בחולי קורונה המגיעים מחוץ למדינה. זו לא הפעם הראשונה שבה בסין עורכים בדיקות לעיר שלמה - במאי נערכו בדיקות ל-11 מיליון תושבי ווהאן, העיר שבה פרצה המגיפה.

בהצהרה שפורסמה באתר המדיה החברתית הסיניות וויבו, הודיעו רשויות הבריאות בצ'ינגדאו כי התגלו 6 מקרים חדשים ועוד שישה חולים אסימפטומים. כל המקרים הללו קושרו לאותו בית חולים. הרשויות הסיניות אמצו אסטרטגיה חדשה לפיה מבצעים בדיקות המוניות בכל פעם שמתגלה מקבץ חדש של הדבקות, גם אם מדובר במספר קטן יחסית של נדבקים. 

תור לבדיקות קורונה בצ תור לבדיקות קורונה בצ'ינגדאו | צילום: איי אף פי תור לבדיקות קורונה בצ
בדיקות קורונה בצ בדיקות קורונה בצ'ינגדאו | צילום: איי אף פי בדיקות קורונה בצ

לפי ההודעה הרשמית, שלושה מחוזות בעיר ייבדקו בתוך שלושה ימים, והעיר כולה תיבדק במשך חמישה ימים. בכלי התקשורת המקומיים מדווחים כי חלק מנקודות הבדיקות יפעלו בין השעות 07:00 ל-23:00. עוד נמסר בהודעה כי 114,862 אנשים, בהם צוותים רפואיים ומאושפזים בבתי החולים בעיר כבר נבדקו וקיבלו תוצאה שלילית.

בהתאם, בעיר הסמוכה ג'ינאן קראו לכל התושבים שביקרו בצ'ינגדאו מאז ה-23 בספטמבר להיבדק.

מספר הנדבקים החדשים בסין ירד משמעותית, זאת בניגוד למגמה במרבית שאר העולם, ונראה שברוב חלקי המדינה כבר התאוששו משיא המגיפה. לפי הנתונים הרשמיים, יש 85,578 מקרי קורונה בסין כרגע ומקרי המוות עומדים על 4,634.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות