אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות לא אישרו את עדכון מדיניות התגמול בקופיקס - הדיון נדחה צילום: אוהד צויגנברג, יחצ קופיקס

בעלי המניות לא אישרו את עדכון מדיניות התגמול בקופיקס - הדיון נדחה

במוקד המחלוקת, התגמול ההוני המוצע לנושאי משרה; החברה תנהל שיחות עם בעלי המניות על שינוי ההצעה לצורך קבלת תמיכתם באסיפה נוספת בשבוע הבא; שכרו של המנכ"ל פיני שטרית כן קיבל את תמיכת בעלי המניות

13.10.2020, 18:26 | נורית קדוש

מדיניות התגמול המעודכנת בחברת קופיקס לא אושרה על ידי בעלי המניות – הדיון בנושא נדחה לשבוע הבא. בקופיקס שבשליטת רמי לוי (56.2%) ינהלו עתה מו"מ מול בעלי המניות על התנאים שהציבו לצורך קבלת תמיכתם באסיפה הבאה.  

קראו עוד בכלכליסט

עדכון מדיניות התגמול שביקשה קופיקס להוביל נועד בין היתר להוסיף אפשרות לגמול הוני לנושאי המשרה, באמצעות הקצאת אופציות או מניות. בין הנימוקים לשינוי מדיניות התגמול ציינה קופיקס כי "תגמול הוני מהווה מנגנון ראוי לשימור ותמרוץ נושאי משרה בראיה לטווח ארוך, והוא תומך ביכולת החברה לשמר את נושאי המשרה הבכירה בתפקידם לתקופה ארוכה".

השינוי שהוצע קבע, בין היתר כי אם יוענקו כתבי אופציות, הן יבשילו על פני תקופה כוללת של 3 עד 6 שנים, כאשר המנה הראשונה לא תבשיל לפני תום שנה ממועד ההענקה. השווי הכלכלי של התגמול ההוני עבור כל שת הבשלה לא יעלה על עלות של 12 משכורות חודשיות או דמי ניהול חודשיים.

 , צילום: ישראל מלובני צילום: ישראל מלובני  , צילום: ישראל מלובני

האסיפה כן אישרה את תנאי הכהונה של המנכ"ל פיני שטרית, שנכנס לתפקיד באמצע חודש מרץ. שטרית. דמי הניהול החודשיים שיוענקו לשטרית יעמדו על 32 אלף שקל (בנוסף להחזר הוצאות ורכב).

שטרית יהיה זכאי למענק בגובה של עד 3% מהרווח לפני מס ועד 6 משכורות חודשיות – זאת במקום רף עליון של 3 משכורות חודשיות שהיה נהוג עד כה. בשנה שבה החברה תעמוד ביעד הרווחיות יהיה זכאי לקבל את מלוא המענק. במקרה של אי עמידה ביעד הרווחיות, המענק יהיה בכפוף להחלטת ועדת הביקורת בדירקטוריון. במונחי עלות שנתית, יעמוד התגמול על 674 אלף שקל. לשם ההשוואה, עלות שכרו של אירם גרייבר אותו החליף שטרית עמד על 730 אלף שקל בשנה.

עוד אישרה האסיפה את מינויו של אמנון ריבק, מקורבו של לוי, לדירקטור בחברה. החברה ציינה כי ריבק, ממייסדי חברת האופנה ריבק ליין, משמש מאז שנת 2005 יועץ עסקי לחברות בתחומי האופנה, הנדל"ן, וסחר בינלאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות