אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק קידוחים וויתרה על זכות הווטו שלה במאגר תמר, יחל מו"מ לשיווק בנפרד של הגז צילום: אלבטרוס

דלק קידוחים וויתרה על זכות הווטו שלה במאגר תמר, יחל מו"מ לשיווק בנפרד של הגז

לכלכליסט נודע כי השותפות הודיעה רשמית לרשות התחרות שהיא מוותרת על זכות הווטו שלה למכירת גז מהמאגר, זאת בהמשך לבקשה שהועברה לפני כ-10 ימים, לפיה כל אחד מ-6 הבעלים במאגר ימכור גז ביחס לחלקו באחזקות. בתוך כך, הדיון שתוכנן להתקיים מחר בוועדת הכלכלה בנושא פרשת החוזה של חברת החשמל יידחה למועד אחר

13.10.2020, 19:52 | ליאור גוטמן

שותפות דלק קידוחים הודיעה רשמית לרשות התחרות שהיא מוותרת על זכות הווטו שלה למכירת גז במאגר תמר; כך נודע לכלכליסט. ההודעה מתלווה לבקשה שהועברה לפני כ-10 ימים לרשות התחרות, שתקדם שיווק של הגז בנפרד ממאגר תמר - כלומר כל אחד מ-6 הבעלים ימכור ביחס לחלקו באחזקות. ברגע שיש שיווק מפוצל, אזי זכות הווטו של דלק קידוחים, כמו גם של כל שחקנית אחרת לרבות נובל אנרג'י (שנרכשה על ידי שברון), מתייתרת ואינה רלוונטית יותר.

כפי שפורסם הבוקר בכלכליסט, רשות התחרות מצפה מהצדדים לקדם הסכם מכירת גז בנפרד (SPLIT) עוד השנה, וההערכות הן שהשיחות בנושא יחלו שבוע הבא.

קראו עוד בכלכליסט

מאגר תמר, צילום: אלבטרוס מאגר תמר | צילום: אלבטרוס מאגר תמר, צילום: אלבטרוס

עוד הודיעה דלק קידוחים שעד שיגובש הסכם שיווק בנפרד, היא מוותרת במקביל על קבלת פיצוי לכל מכירות הגז החדשות גם אם המחיר אינו מקובל עליה. עד היום, בכל מכירה של גז שלא זכתה לברכת כל השותפים, מי שסיכם על המחיר הזול פיצה חלק משאר השותפים בתוספות מחיר על חשבון הרווחים שהתקבלו.

בתוך כך, הדיון שתוכנן להתקיים מחר בוועדת הכלכלה על פרשת חוזה חברת החשמל יידחה למועד אחר. הטענה הרשמית היא שמדובר באילוצי לו"ז של יו"ר ועדת הכלכלה יעקב מרגי.

הדיון נולד לאחר שברביעי האחרון נובל אנרג'י (כיום תחת שברון) סירבה לספק גז לחברת החשמל. הסירוב הגיע לאחר שחברת החשמל רכשה גז זול ממאגר תמר, אולם מי שאישר את המכירה הם רק 53% מבעלי האחזקות בו, כאשר נובל אנרג'י סרבה לספק את הגז לחברת החשמל לפני שהיא תחייב לקנות אותו במחיר המקורי לפי החוזה שנחתם ב-2012, היקר ב-45% מהחוזה החדש.

ביום שישי חברת החשמל נאלצה לחדש את הרכש, אולם היא פיצלה את התשלום - מי שחתם מולה על חוזה זול יקבל את המחיר החדש, ומי שלא הסכים לקבל את החוזה הזול (דלק ונוב, 47% במאגר) יזכה לתשלום לפי התנאים הישנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות