אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החדשנות הוציאה מכרז לאיתור המנכ״ל הבא צילום: אוראל כהן

רשות החדשנות הוציאה מכרז לאיתור המנכ״ל הבא

ברשות החדשנות מחפשים מחליף למנכ"ל היוצא אהרון אהרון. בין הקריטריונים לתפקיד: 8 שנות ניסיון בתפקיד ניהול גוף תעשייתי עם מחזור מכירות של לפחות 80 מיליון שקל, כהונה בתפקיד מנכ"ל בשירות הציבורי או קצין בדרגת אלוף משנה ומעלה ביחידה טכנולוגית

18.10.2020, 11:10 | מאיר אורבך
המירוץ לאיתור המחליף או המחליפה של אהרון אהרון בתפקיד מנכ"ל רשות החדשות החל באופן רשמי: הבוקר (א') הוציאה הרשות מכרז לאיתור מועמדים לתפקיד. בשיחה עם כלכליסט סיפר יו"ר הרשות והמדען הראשי ד"ר עמי אפלבאום שנקבעו תנאים נוקשים וחד משמעיים לתפקיד וכי הרשות מחפשת מנכ"ל ממנוסה שהינו חלק מעולם ההייטק הישראלי והגלובלי. "קבענו תנאי סף שימנעו כניסה של מועמדים לא ראויים", הבהיר, "אדרוש שזה יהיה מינוי מקצועי לחלוטין ואם הוא לא יהיה כזה - הוא לא יקודם.

קראו עוד בכלכליסט

"הדבר הראשון שהמנכ"ל החדש צריך הוא לדעת שההייטק יוצא מהמשבר חזק יותר. אהרון הביא את הביצועים של הרשות לרמה יוצאת דופן באיכותה והמנכ"ל החדש יהיה חייב לקחת את רמת הביצוע הזו כמינימום. בנוסף, המנכ"ל החדש יהיה חייב לדעת לעבוד עם הרגולטור בצורה הטובה ביותר. אני צופה מאבק צמוד בין כמה מתמודדים יוצאי דופן באיכותם ולא ארשה שום השפעה לא עניינית במינוי".
ד"ר עמי אפלבאום, יו"ר רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן ד"ר עמי אפלבאום, יו"ר רשות החדשנות | צילום: אוראל כהן ד"ר עמי אפלבאום, יו"ר רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן

בין הקריטריונים שהעמידה הרשות לתפקיד: ניסיון של 8 שנים במצטבר בתפקידי ניהול בגוף תעשייתי או גוף תעשייתי עם מחזור מכירות של לפחות 80 מיליון שקל, שותף בקרן הון סיכון אשר הוביל השקעות של 200 מיליון שקל, כהונה בתפקיד מנכ"ל בשירות הציבורי (או תפקיד מקביל למנכ"ל) במשרד/גוף אשר עוסק או מממן מחקר ופיתוח/פיתוח טכנולוגיות, או קצין צה"ל בדרגת אלוף משנה ומעלה ביחידה אשר עוסקת באופן ישיר במחקר ופיתוח/פיתוח טכנולוגיות.

הרשות מזמינה את כל המועמדים שעומדים בתנאי הסף הללו להגיש את מועמדותם לתפקיד עד לתאריך 10 בנובמבר, 2020 בשעה 11:00. ועדת האיתור רשאית לפנות גם למועמדים/ות נוספים /ות שלא יפנו מיוזמתם/ן לוועדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
למוטרדות בעניין הנשים - דווקא יש כמה מועמדות מתאימות
מצד אחד אתן צודקות, יש פחות נשים מגברים שעומדות בקריטריונים. אבל יש פחות נשים מגברים בהיי-טק, כמעט בכל דרג ניהולי - החל מראשי צוותים, דרך ניהול מוצר, פיתוח ותפעול, וכלה בניהול בתפקידים בכירים. יחד עם זאת - יש נשים בתעשייה שעומדות בקריטריונית, ואפילו בהצטיינות. גם מנכליות של חברות גדולות, גם משקיעות הון סיכון ופרייבט אקוויטי, ואפילו קצינות בכירות ביחידות הטכנולגיות. אם לא ידעתן, אחת כזו - אורנה ברי - גם היתה בעצמה המדענית הראשית בעבר. בהחלט ראוי שיהיו יותר נשים בתפקידי מפתח, אבל גם ראוי שתפקידי מפתח יתמקדו קודם בכישורים ויכולות, לפני שאלת מגדר (או עדה, או מפלגה, או הזדהות סקטוריאלית אחרת שממלאה איזו משבצת).
אשה אחת  |  19.10.20
לכל התגובות