אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרס למצפצפים על ההוראות צילום: איי אף פי

דעה

פרס למצפצפים על ההוראות

חבילת הסיוע הייעודית לרשויות הנמצאות תחת סגר היא דבר חשוב, אך גם הפעם ניכר כי הממשלה ממשיכה לקבל החלטות על בסיס פוליטי צר ולא מנצלת את הכוח שבידיה כדי להפחית תחלואה וליצור הרתעה

19.10.2020, 10:43 | אדריאן פילוט

"בתום ישיבה של צוות שרים הוחלט על חבילת סיוע ייעודית לרשויות הנמצאות תחת סגר", כך נכתב בהודעה ארוכה שיצאה אתמול (א') מהממשלה. לפי הרשימה הבלתי נגמרת של השרים החתומים עליה, ניתן כבר ללמוד שאנו בעיצומו של קמפיין בחירות.

התוכנית, שאינה מתוקצבת ואינה כוללת תג מחיר, מורכבת בעיקר מסעיפים הצהרתיים שמבקשים לסייע לחמש ערים ולשלוש שכונות חרדיות שבגלל תחלואה גבוהה ייאלצו להישאר בסגר.

קראו עוד בכלכליסט

אכיפת סגר בבית שמש, צילום: אלכס קולומויסקי אכיפת סגר בבית שמש | צילום: אלכס קולומויסקי אכיפת סגר בבית שמש, צילום: אלכס קולומויסקי

יש בה בעיקר הרבה מלל ומעט כסף, עד הצעד הרביעי שבתוכנית שהוגדר על ידי בכיר באוצר כ"הזיה": "סוגיית ההגנה על עובדים מפני פיטורים ברשויות שנמצאות בסגר תמשיך להיבחן על ידי המשרדים הרלבנטיים". ומה יקרה כשחלק מאותן רשויות יהפכו לכתומות מחרתיים?

סיוע לרשויות אדומות כדי להקל את כאב תושביהן ולסייע להן להוריד תחלואה הוא דבר חשוב וחיובי. אך גם הפעם ניכר כי הממשלה ממשיכה לקבל החלטות לא מושכלות ועל בסיס פוליטי צר ולא מנצלת את הכוח שבידיה כדי להפחית תחלואה וליצור הרתעה. הרי לא צריך להעניש את מאות אלפי התושבים בשכונות החרדיות שחיים בעוני וצפיפות מחפירים ועוד להקשות עליהם. אך כן היה מקום להתנות את הסיוע בהקפדה וציות לכללי יציאה מהסגר שהממשלה קבעה יחד עם פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו.

במקום זה, בכירים בעולם החרדי, כגון הרב חיים קנייבסקי, החליטו לצפצף על ההוראות והחוקים, ולחייב את מנהלי בתי הספר וראשי הרשויות לפתוח את מוסדות החינוך בערים האדומות. ובוודאי שאין צורך לתת פרסים למפרי חוק ברגל גסה.

הממשלה הזו ממשיכה להרוס את מעט האמון וכוח ההרתעה שנותרו לה תוך הגברת המתח בין המגזרים השונים, וממשיכה במדיניות של אכיפה סלקטיבית. עם המדיניות הזו ובהתנהלות הנוכחית סגר שלישי הוא רק עניין של זמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות