אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה: יקי ודמני נבחר לכהן כיו"ר שופרסל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הפתעה: יקי ודמני נבחר לכהן כיו"ר שופרסל

לכלכליסט נודע כי הוועדה הפנימית של הדח"צים בחברה החליטה לבחור בודמני, לשעבר מנכ"ל אלקטרה צריכה, אייס ואפריקה תעשיות, במקומו של מאוריסיו ביאור; מוסדיים גדולים המליצו על יפתח רון טל, אך המינוי של ודמני אמור לעבור גם את אישור המוסדיים באסיפה - הדירקטוריון יאשר הערב את הבחירה

19.10.2020, 18:23 | גולן חזני

יקי ודמני צפוי לכהן כיו"ר שופרסל: לכלכליסט נודע כי הוועדה הפנימית של הדח"צים בחברה החליטה לבחור בודמני, לשעבר מנכ"ל אלקטרה צריכה, אייס ואפריקה תעשיות, במקומו של מאוריסיו ביאור. מוסדיים גדולים אמנם המליצו על יפתח רון טל, אך המינוי של ודמני אמור לעבור גם את אישור המוסדיים באסיפה - הדירקטוריון צפוי לאשר הערב (ב') את הבחירה. אגב, ודמני מכהן כדירקטור בחברת החשמל תחת רון טל המשמש שם כיו"ר.

קראו עוד בכלכליסט

ההמלצה עוברת בשעה זו לגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים במניות שופרסל. לפי מתווה הבחירה, הוועדה בת ארבעה החברים, אלדד אברהם, גדעון שור מיקי בר חיים, ומיכל קמיר, ממליצים על היו"ר, ואילו הגופים המוסדיים מתחייבים להצביע בעד היו"ר המומלץ באסיפת בעלי המניות שתתקיים בעוד 35 יום. יואב שלוש נבחר ע"י הוועדה כדירקטור מן המניין בשופרסל במקומה של דיאנה אלשטיין. גם שלוש יידרש לקבל את אישור בעלי המניות באסיפה.

יקי ודמני, צילום: אוראל כהן יקי ודמני | צילום: אוראל כהן יקי ודמני, צילום: אוראל כהן

הבחירה נעשתה כאמור למרות שרון טל, יו"ר חברת החשמל, זכה להמלצה חסרת תקדים מצד ארבעה גופים מוסדיים גדולים, ביניהם הראל, פסגות ומנורה. אבל הוא זכה לכתף קרה מצד מנכ"ל שופרסל והאיש החזק בחברה איציק אברכהן, שבראיון ביום שישי האחרון, ביקר את רון טל באופן יותר ממרומז כשאמר כי פגישה ביניהם הודלפה לתקשורת. דבר הפגישה פורסם בכלכליסט לאחר שהשניים נפגשו בקפה רביבה וסיליה הומה האדם.

אברכהן דחף  את בחירתו המחודשת של מאוריסיו ביאור, היו"ר הנוכחי, שנתמך בידי בית ההשקעות אלטשולר שחם, אבל וטו של אחד המוסדיים הגדולים הקשה על הבחירה בו.

אברכהן, שבאותו ראיון אמר כי אם ייבחר מישהו שלא יוכל להסתדר עמו, הוא יתייצב לראיון מחודש לרגל העזיבה - נתן את ברכתו המרומזת לבחירה של ודמני.

ודמני התמודד ב-2018 על ראשות עיריית רעננה אולם לא הצליח להיבחר, ומכהן כיום כחבר מועצת העיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות