אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד האמירויות מובילה בהשקעות בסטארט אפים במזה"ת צילום: שאטרסטוק

איחוד האמירויות מובילה בהשקעות בסטארט אפים במזה"ת

לפי דו"ח שהתייחס לחודשים ינואר עד ספטמבר השנה, ההשקעות של המדינה הסתכמו ב-803 מיליון דולר. למרות הקורונה, זהו סכום הגבוה מכל ההשקעות בחברות סטארט אפ באזור המזה"ת ואפריקה ב-2019; תחום הסחר האלקטרוני במקום הראשון עם 21% מכלל העסקאות ב-2020

20.10.2020, 13:48 | דורון פסקין

דיבידנד השלום: שר בחרייני צופה כי ההסכם עם ישראל יגדיל את התעסוקה וההשקעות

שר התעשייה, המסחר והתיירות של בחריין, זאיד אלזיאני, אמר כי חתימת מזכר ההבנות הכלכלי והמסחרי עם ישראל תתרום לחיזוק כלכלת שתי המדינות, מכיוון שהיא תביא להגדלת חילופי הסחר, תמשוך השקעות משותפות ותתרום גם ליצירת הזדמנויות תעסוקה נוספות, שישפרו את הביטחון, היציבות והשגשוג של האזור. הודעתו של השר צוטטה בהבלטה בתקשורת הבחריינית.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי, אלזיאני, ארצו מצפה "לשיתוף פעולה עתידי פורה בין שתי המדינות באמצעות ביקורים הדדיים ופרויקטים משותפים". הוא ציין כי בניית מערכות יחסים עם חברות בינלאומיות גדולות, ובכלל זה החלפת ידע ומידע במגזר המסחרי, היא צעד חשוב לעתיד כלכלי טוב יותר עבור שתי המדינות, מכיוון שהדבר יתרום לפתיחת דיאלוג ולקשרים ישירים.

בחריין, צילום: bahrain101 בחריין | צילום: bahrain101 בחריין, צילום: bahrain101

איחוד האמירויות מובילה בהשקעות בסטארט אפים במזה"ת

מדינת איחוד האמירויות עמדה במקום הראשון מקרב כל מדינות אזור המזרח התיכון ואפריקה מבחינת מספרן וערכן של עסקאות מימון שהשיגו חברות הזנק בתשעת החודשים הראשונים בשנה הנוכחית. על פי דו"ח שפורסם לאחרונה בנושא, שווי ההשקעות בחברות סטארט-אפ באזור הסתכמו בתקופה שמתחילת השנה ועד סוף החודש שעבר ב-803 מיליון דולר. למרות מגפת קורונה שהתפרצה בחודשים אלה, סכום זה גבוה מכל מה שהושקע בחברות סטארט אפ באזור במהלך 2019.

לפי הנתונים, איחוד האמירויות הייתה אחראית על 26% ממספר העסקאות והובילה גם מבחינת גודל ההון המושקע. תחום המסחר האלקטרוני תפס את המקום הראשון עם 21% מכלל העסקאות בשנת 2020 כשבמקום השני הגיעו חברות הסטארט אפ בענף הפינטק.

סטארט אפים באיחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק סטארט אפים באיחוד האמירויות | צילום: שאטרסטוק סטארט אפים באיחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק

ידידותית לסביבה: הביקוש לפתרונות אנרגיה מתחדשת הוכפל באמירויות

הביקוש של חברות הפועלות בשוק האמירותי לאמץ פתרונות אנרגיה מתחדשת הוכפל השנה בהשוואה לשנה שעברה. חברת Yellow Door Energy הפעילה במדינות המפרץ, ירדן ופקיסטן, מדווחת כי הביקוש לפתרונות מתחדשים החל לצמוח בקצב מואץ בשנים האחרונות, כאשר חברות מבקשות להתרחק מהפתרונות המסורתיים ולאמץ פתרונות בני קיימא וידידותיים לסביבה.

כך למשל אתמול הודיעה "חברת המזון המאוחדת של איחוד האמירויות" (United Foods), במסיבת עיתונאים בדובאי, על הפרויקט החדש שלה בתחום האנרגיה הסולארית, הכולל הקמת פרויקט ייצור אנרגיה סולארית מתקדם על גג מפעל החברה באזור התעשייה ג'בל עלי. הפרויקט תורם להפחתת פליטת הפחמן ב-1,400 טון, על ידי הפקת 3.3 מיליון קילוואט שעות של אנרגיה נקייה במהלך השנה הראשונה להפעלת המפעל, אשר קיבולתו המרבית היא 2,000 קילוואט. הפרויקט יספק 40% מהצרכים של " United Foods".

מחפשים משרד? בדובאי נחנך בניין יוקרה בהשקעה של מיליארד דולר

למרות משבר קורונה, "המרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי" (DIFC) מאותת שעסקים כרגיל. לאחרונה נחנך בו בניין משרדים יוקרתי חדש בהשקעה כוללת של מיליארד דולר. המבנה, ICD Brookfield Place, מתנשא לגובה של 282 מטרים וכולל 53 קומות. השטח הכולל בו מגיע ל-139 אלף מ"ר, בין השאר 92,000 מ"ר שטח משרדים, 15,000 מ"ר שטח מסחרי ו-13,000 מ"ר שטחים ירוקים. בנייתו נמשכה כחמש שנים ולטענת היזמית מגפת קורונה לא פגעה בקצב התקדמות הבנייה.

היזמית מבטיחה כי הדיירים שייכנסו לבניין יזכו למיטב השירותים והטכנולוגיה והדגישה כי במהלך הקמת הפרויקט הושם דגש מיוחד על שמירת הסביבה, כולל מחזור פסולת בניין. יצוין כי אחת האטרקציות בבניין החדש הוא "גן הקיץ" – אטריום בגובה 31 מטרים הכולל עצים ושיחים.

יש מתווה מוסכם: באמירויות חוזרים לחתונות אחרי שבעה חודשים

מארגני החתונות בדובאי טוענים כי הם מוצפים בטלפונים, לאחר הודעת ממשלת דובאי כי החתונות חוזרות אחרי הפסקה של שבעה חודשים עקב התפשטות נגיף קורונה. לפי החלטת הממשלה, החתונות ייערכו בנוכחות של עד 200 אורחים, כשעד היום ניתן היה לקיים טקס חתונה בהשתתפות 10 בני משפחה קרובים בלבד.

עדיין – 200 אורחים – נחשב מספר מצומצם שכן בדרך כלל חתונה באמירויות כוללת לפחות 500 משתתפים. כל חתונה יכולה להימשך עד ארבע שעות בלבד ובכל שולחן יכולים לשבת חמישה אורחים, הדגישה ממשלת דובאי.

 

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות