אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום מצטרפת ל-HOT: מובילה לעליית מחירי הסלולר דרך הדור ה-5 צילום: אלכס קולומויסקי

סלקום מצטרפת ל-HOT: מובילה לעליית מחירי הסלולר דרך הדור ה-5

החברה קיבלה היום את רישיון הדור ה-5 והודיעה שכמו HOT, ובניגוד לפרטנר ופלאפון, הצרכן יידרש לשדרג לחבילה במחיר יקר יותר על-מנת ליהנות מהדור החדש; עם זאת, סלקום מציעה את חבילת ה-5G הזולה בשוק – 49.9 שקל בחודש ל-500 ג'יגה. אקספון טרם קיבלה רישיון

20.10.2020, 15:30 | אביאור אבו

חברת סלקום קיבלה היום (ג') ממשרד התקשורת את רישיון הפעילות להפעלת תדרי דור 5 בארץ ובכך הצטרפה לפלאפון, פרטנר ו-HOT מובייל שקיבלו את הרישיון בחודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה היחידה שטרם קיבלה רישיון היא אקספון 018 המחזיקה במותג we4G, שכן היא נדרשת להשלים עמידה בתנאים מסוימים, כמו העמדת ערבויות והצגת תכנית הנדסית. בתוך כך, אתמול פרש מתפקידו מנכ"ל אקספון, יעקב נדבורני, לאחר 5 וחצי שנים.

סלקום וגולן טלקום, צילום: חיים הורנשטיין, שוקה כהן סלקום וגולן טלקום | צילום: חיים הורנשטיין, שוקה כהן סלקום וגולן טלקום, צילום: חיים הורנשטיין, שוקה כהן

סלקום, שרכשה לאחרונה את גולן טלקום מצטרפת לאסטרטגיה של HOT מובייל, שהודיעה שהצרכן נדרש לשדרג לחבילה במחיר יקר יותר מהמוצע כיום, על מנת ליהנות מיתרונות הדור ה-5. פרטנר ופלאפון מנגד, הודיעו כי הצרכן יוכל להישאר בחבילה והמחיר הנוכחיים וליהנות מהגלישה המשודרגת, ופרמיה תיגבה רק עבור שירותי ערך מוסף, כמו נפח גלישה גבוה.

סלקום מציעה שתי חבילות: קו סלולר עם 500 ג'יגה גלישה ב-49.9 שקל לחודש – הזול ביותר מבין כלל החברות; וחבילת בנדל הכוללת קו סלולר עם 500 ג'יגה ואפליקציית סלקום TV ב-59.9 שקל לחודש לצפייה ממכשיר המובייל. HOT מובייל מציעה שתי חבילות: קו סלולר עם 500 ג'יגה גלישה ב-59.9 שקל בחודש לחמש שנים; וחבילת בנדל הכוללת קו סלולר עם 1,000 ג'יגה ואפליקציה של שירות הטלוויזיה המוזל NEXT TV ב-69.9 שקל בחודש לצפייה ממכשיר המובייל לחמש שנים.

מימין: לירן אבישר בן חורין, יועז הנדל ומנכ"ל סלקום אבי גבאי, צילום: כפיר סיון מימין: לירן אבישר בן חורין, יועז הנדל ומנכ"ל סלקום אבי גבאי | צילום: כפיר סיון מימין: לירן אבישר בן חורין, יועז הנדל ומנכ"ל סלקום אבי גבאי, צילום: כפיר סיון

פרטנר מציעה שתי חבילות: קו סלולר עם 500 ג'יגה גלישה ב-59.9 שקל בחודש; וקו סלולר עם 1,000 ג'יגה ב-69.9 שקל בחודש. פלאפון מציעה שלוש חבילות: קו סלולר עם 200 ג'יגה גלישה ב-49.9 שקל בחודש; קו סלולר עם 500 ג'יגה ב-59.9 שקל בחודש; וחבילת בנדל הכוללת קו סלולר עם 200 ג'יגה וחבילת סדרות+ של שירות הטלוויזיה המוזל STING TV מבית yes ב-69.9 שקל בחודש לצפייה ממכשיר המובייל דרך אפליקציה.

לפני כחודשיים הסתיים מכרז הדור ה-5, בסיומו זכו החברות בתדרים תמורתם ישלמו למדינה סכום כולל של 265 מיליון שקל. בשבועות האחרונים החלו החברות בשדרוג אנטנות הדור ה-4 ובהקמת אנטנות חדשות כאשר הן נדרשות להשלים פריסה כלל-ארצית בתוך חמש שנים. השירות כרגע מוגבל לאזורי פריסה ספציפיים, ומעבר לשמות ערים החברות לא מפרסמות היכן בדיוק ממוקמות האנטנות. כמו כן, על הצרכן להחזיק במכשיר תואם דור 5.

הדור ה-5 יאפשר חיי סוללה ארוכים יותר, גידול במהירות שיכולה להגיע למעל 1 ג'יגה, שיהוי נמוך והעברת דאטה גדולה יותר. בנוסף, תאפשר הטכנולוגיה החדשה יכולות כמו רפואה מרחוק, רכבים אוטונומיים ומציאות רבודה ומדומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ממש לא חובב סלולר אבל לא צריך להיות בור ומנייאק פ
זה לא שיש קשר בין דור 5 לרפואה מרחוק ורכבים אוטונומיים, זה שאין רפואה מרחוק ובוודאי לא רכבים אוטונומיים, בלי דור 5. המחירים המוצעים כיום הם דיי אטרקטיביים והוגנים, בהתחשב בהשקעות ההישרדות בתשתית, מה שכן זה שכרגע התשתית/פריסה לא משהו בלשון המעטה וגם שתהיה היא עדיין תהיה מוגבלת יחסית לארה"ב. כנראה שקצב העברה של 1 ג'י יהיה רק עוד כ 5 שנים. בכול מקרה מדובר במהפכה שמעטים מאיתנו מבינים את היקפה.
גד  |  20.10.20
לכל התגובות