אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קת'אי פסיפיק מפטרת 5,900 עובדים וסוגרת את החברה הבת דראגון צילום: איי אף פי

קת'אי פסיפיק מפטרת 5,900 עובדים וסוגרת את החברה הבת דראגון

חברת התעופה מהונג קונג דיווחה הלילה על תוכנית ההתייעלות החדשה, שתכלול קיצוץ של 24% בכוח האדם שלה - בניסיון להתמודד עם המכה שספגה ממגפת הקורונה; עוד הודיעה על ביטול בונוסים והעלאות שכר; עלות התוכנית - 284 מיליון דולר

21.10.2020, 08:39 | שירות כלכליסט

חברת התעופה ההונג קונגית קת'אי פסיפיק איירוייז (Cathay Pacific Airways) הודיעה כי בכוונתה לקצץ 5,900 משרות ולבטל את המותג קת'אי דרגון, הפועל בעיקר בתוך סין עצמה. בכך היא מצטרפת לחברות תעופה רבות נוספות שפועלות לקצץ בעלויות, על רקע הצניחה בביקוש בשל מגיפת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

בכוונת החברה לקצץ 8,500 משרות – בפועל מדובר בפיטורים של 5,300 עובדים בהונג קונג, של 600 עובדים במוקדי החברה במדינות אחרות וביטול 2,600 משרות פתוחות לקראת גיוס עובדים.  בסך הכול חותכת חברת התעופה 24% מכוח העבודה שלה.

לפי הודעתה, המהלך צפוי לצמצם את שריפת המזומנים שלה לנוכח המשבר בענף, מ-193.5 מיליון דולר לחודש ל-64.5 מיליון דולר. עלות תוכנית הארגון מחדש שתימשך גם ב-2021 צפויה  לעמוד על 2.2 מיליארד דולר הונג קונגי (283.9 מיליון דולר). 

בסך הכול חותכת חברת התעופה 24% מכוח העבודה שלה. עוד בכוונת החברה לבטל את כל הבונוסים השנה ואת כל העלאות השכר המתוכננות ב-2021.  מלבד הקיצוצים בכוח האדם, בקת'אי הודיעו גם כי הם מתכוונים לפעול בשנה הבאה בתפוסה הנמוכה ב-50% מאשר בשנה שעברה.

 

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

ההחלטה על הקיצוצים התקבלה על אף שביוני העניקה ממשלת הונג קונג לחברה חבילת חילוץ בגובה 5 מיליארד דולר - ולדברי החברה בחוסר ברירה לנוכח שריפת המזומנים המהירה כאמור. .

 

ההחלטה לבטל את מותג קת'אי דרגון התקבלה עוד לפני פרוץ המגיפה, שכן ההכנסות נפגעו מהמחאות בהונג קונג נגד הממשל. כעת הוכרז רשמית כי הפעילות תופסק לאלתר וכי קאת'י פסיפיק ומותג הלואו קוסט HK אקספרס יפעילו את הטיסות בנתיבים הקיימים.

 

הקורונה פגעה בקת'אי במיוחד מכיוון שאין לה שוק מקומי עליו הייתה יכולה להישען לאחר סגירת הגבולות הבינלאומיים. בספטמבר דיווחה החברה על צניחה של 98.1% במספר הנוסעים לעומת שנה קודם לכן. מניית החברה נפלה ב-43% מאז תחילת השנה, וביולי נאלצה החברה להגיע להסכם עם יצנית המטוסים איירבוס לדחיית המשלוח של מטוסים חדשים. היא מנהלת כעת מו"מ גם מול בואינג לדחיית משלוחי המטוסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות