אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחריין "אדומה", אך המשלחת הישראלית קיבלה פטור מבידוד צילום: סיון פרג'

בחריין "אדומה", אך המשלחת הישראלית קיבלה פטור מבידוד

כ-30 אנשים בראשות ראש המל"ל מאיר בן שבת, מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ, מנכ"לים ונציגים של משרדי הממשלה, עיתונאים ומאבטחים קיבלו פטור מבידוד בשובם השבוע לישראל מהמדינה, אף שבחריין מוגדרת כמדינה בה יש תחלואה רבה של קורונה; משרד הבריאות: "המשלחת היתה בקפסולה ייחודית"

22.10.2020, 10:56 | צבי זרחיה

חברי המשלחת הישראלית שיצאו ביום ראשון לבחריין, כ-30 איש בראשות ראש המל"ל מאיר בן שבת, מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ, מנכ"לים ונציגים של משרדי הממשלה, עיתונאים ומאבטחים קיבלו פטור מבידוד בשובם לישראל אף שבחריין מוגדרת כ"מדינה אדומה" בתחלואת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

ממשרד הבריאות נמסר כי "על פי החלטת אנשי המקצוע במשרד, המשלחת תיסע בקפסולה אחת. לנסיעה יצטרף נציג משרד הבריאות שיפקח מקרוב על קיום ההנחיות.על פי ההחלטה, כלל חברי המשלחת הישראלית ואנשי בחריין שיבואו איתם במגע קיימו בדיקות קורונה ביום שישי, הנסיעה תהיה ללא לינה וארוחת הצהרים תוגש בקפסולות בנפרד מהמארחים. נוכח הנסיעה בקפסולה אחת תוך הקפדה יתירה על ההנחיות והליווי הצמוד מצד משרד הבריאות, חברי המשלחת לא יחויבו בבידוד עם חזרתם לארץ".

המשלחת הישראלית בבחריין, צילום: סיון פרג המשלחת הישראלית בבחריין | צילום: סיון פרג' המשלחת הישראלית בבחריין, צילום: סיון פרג

ד"ר אשר שלמון מנהל המחלקה ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות שהשתתף במשלחת אמר בשיחה עם כלכליסט כי "נקבעו כללים מיוחדים על ידי שאושרו על ידי המשנה למנכל פרופ' איתמר גרוטו. הכללים הללו המעוגנים בתקנות. המשלחת נסעה ל-7 שעות בלי ארוחות ובלי לינה. כל המשלחת נבדקה וכל חברי המשלחות מבחריין ומארה"ב עברו בדיקת קורונה, 24 שעות לפני הנסיעה.

"ביטלנו את כל הארוחות המשותפות. אכלנו צהריים במשרד בצד. כל הפגישות היו תוך כדי ריחוק חברתי. בנסיבות הללו חשבנו שנכון לפטור מבידוד. בחריין אומנם לא הוגדרה כירוקה אבל לפני נתונים שלנו השתלטות שלה טובה על המצב. גם העיתונאים קיבלו את אותם תנאים".

שלמון הוסיף כי "מדובר באירוע מדיני יחודי, לפיך הוחלט שחברי המשלחת יהיו בקפסולה סגורה תוך כדי שרשרת רצחנית של הקפדה". עוד הוסיף כי "זהו מצב חריג שנדרש בגלל הנסיבות המדיניות. בנסיבת הללו שמחריגים יש שרשרת אישורים ודיון מקצועי, לפי רמות הסיכון: מגבשים חבילת התנהגות מלפני הנסיעה בדיקות התנהלות, בשדה צורת איסוף והסעה וכל ההתנהלות בזמן האירוע".

יצויין שהמשלחת של שר האוצר האמריקאי מנוצ'ין טסה לארץ במיוחד, המשיכה עם המשלחת הישראלית לבחריין, ומשם לאמירויות והגיעה לישראל לחתימת ההסכמים בנתב"ג ומשם שבה לארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות