אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה מכרה ברבעון ה-3 מספר שיא של רכבים; המניה מזנקת בטרום צילום: AFP

טסלה מכרה ברבעון ה-3 מספר שיא של רכבים; המניה מזנקת בטרום

למרות שפספסה את תחזית הרווח הנקי, החברה רשמה עלייה רבעונית 5 ברצף ברווח, ואף הכפילה אותו ל-331 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד; ההכנסות עמדו על 8.77 מיליארד דולר - מעל הצפי; טסלה סיפקה 139 אלף רכבים, עלייה של 54% מהרבעון הקודם; החברה שומרת על התחזית למסירת חצי מיליון רכבים ב-2020; המניה מזנקת בטרום ב-4.5%

22.10.2020, 11:39 | שירות כלכליסט
טסלה פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי, שברובן עקפו את תחזיות האנליסטים. זה הרבעון החמישי ברציפות שבו מדווחת יצרנית המכוניות החשמליות על עלייה ברווח.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה על רווח מתואם של 76 סנט למניה, גבוה מהתחזיות לרווח של 57 סנט. בנוסף, ההכנסות ברבעון עמדו על 8.77 מיליארד דולר (לעומת תחזית של 8.36 מיליארד דולר), והרווח הנקי הסתכם ב-331 מיליון דולר. במקרה זה פספסה החברה את התחזיות שעמדו על רווח של 394 מיליון דולר, אך הוא יותר מכפול מהרווח בתקופה המקבילה אשתקד.

מייסד טסלה אלון מאסק, צילום: AFP מייסד טסלה אלון מאסק | צילום: AFP מייסד טסלה אלון מאסק, צילום: AFP

עוד דיווחה החברה כי סיפקה מספר שיא של 139,300 מכוניות בתקופה המדוברת, עלייה של 54% מהרבעון הקודם. מאז תחילת השנה סיפקה החברה קרוב ל-320 אלף מכוניות. החברה שומרת על התחזית שהציבה מוקדם יותר השנה, לאספקת חצי מיליון מכוניות במהלך 2020. במקביל, ההוצאות התפעוליות זינקו ב-33% מהרבעון הקודם ל-1.25 מיליארד דולר, בין השאר בשל בניית מפעלים חדשים בטקסס ובגרמניה.

"אני רוצה להבהיר שאנחנו מתכננים להתחיל לספק מכוניות בשנה הבאה מהמפעלים בברלין ובאוסטין", אמר המנכ"ל אלון מאסק בשיחה עם משקיעים. "אך נתחיל בקצב איטי ואז נתרחב", הוסיף. על כן מאסק הזהיר כי עשויים לעבור בין 12 ל-24 חודשים לפני שהמפעלים הללו יגיעו לתפוקה מלאה.

סמנכ"ל הכספים של החברה, זכארי קירקהורן ציין כי בטסלה מקווים להגיע ל-500 אלף משלוחים של מכוניות השנה. עוד הוסיף כי בשנתיים הקרובות החברה מתכננת להעלות את ההוצאות על מפעלים חדשים ותכניות התרחבות, ותקצה לכך 2.5 מיליארד דולר.

מיד לאחר פרסום תוצאות הרבעון אמש לאחר הנעילה, מניית טסלה טיפסה במסחר המאוחר בטווח שבין 2.5%-3.5%, ומזנקת היום בטרום ב-4.4%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות