אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההיקף הצפוי בהנפקה הגדולה מעולם: 34.5 מיליארד דולר לפי שווי של 313 מיליארד דולר צילום: רויטרס

ההיקף הצפוי בהנפקה הגדולה מעולם: 34.5 מיליארד דולר לפי שווי של 313 מיליארד דולר

הערכת שווייה של אנט גרופ, זרוע הפינטק הסינית של מייסד עליבאבא ג'ק מא - גבוהה יותר משווי כמה מהבנקים הגדולים בארה"ב, ביניהם וולס פארגו וגולדמן זאקס; אנט צפויה להתחיל להיסחר בהונג קונג ב-5 בנובמבר, אך לא חשפה מתי תתחיל להיסחר בשנגחאי; מניית אנט בשנגחאי תתומחר ב-10.28 דולר, בהנפקה בהונג קונג התמחור עומד על 10.32 דולר למניה

26.10.2020, 15:50 | שירות כלכליסט
חברת הפינטק הסינית אנט גרופ (Ant Group) מתכוונת לגייס 34.5 מיליארד דולר לפי שווי שוק של 313 מיליארד דולר, בהנפקה ציבורית ראשונה (IPO) כפולה, שתהפוך בעקבות זאת להנפקה הגדולה ביותר בכל הזמנים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שבשליטת מייסד עליבאבא ג'ק מא, הודיעה כבר כי בכוונתה לפצל באופן שווה את הנפקת המניות בין בורסות שנגחאי והונג קונג, ולהנפיק בכל בורסה 1.67 מיליארד מניות חדשות.

מטה אנט גרופ בגואנז מטה אנט גרופ בגואנז'ו סין | צילום: רויטרס מטה אנט גרופ בגואנז

המניות בשנגחאי יתומחרו ב-68.8 יואן (10.28 דולר) כל אחת, כך שהנפקת 1.67 מיליארד מניות יגייסו 114.94 מיליארד יואן (17.23 מיליארד דולר), כך לפי מסמכים שהוגשו לקראת ההנפקה. בהנפקה בהונג קונג התמחור עומד על 80 דולר הונג קונגי (10.32 דולר) למניה, כך שהסכום שיגייסו יכול לעמוד על 133.65 מיליארד דולר הונג קונגי (17.24 מיליארד דולר).

פירוש הדבר כי ההנפקה הכוללת בשתי הבורסות תגייס קצת פחות מ-34.5 מיליארד דולר. הסכום עשוי אף לעלות אם יממשו את האפשרות למכור יותר מניות מהמתוכנן (over-allotment option). בהתאם, זו צפויה להיות ההנפקה הגדולה בהיסטוריה, שתעקוף את ההנפקה של חברת הנפט הסעודית ארמקו שגייסה קצת יותר מ-29 מיליארד דולר.

הערכת השווי של אנט גרופ בהתבסס על התמחור תעמוד על 313.37 מיליארד דולר, גבוהה יותר משווי כמה מהבנקים הגדולים בארה"ב, ביניהם וולס פארגו וגולדמן זאקס.

אנט גרופ צפויה להתחיל להיסחר בהונג קונג ב-5 בנובמבר, כך לפי המסמכים. החברה לא חשפה מתי תתחיל להיסחר בשנגחאי.

החברה כבר חשפה כי משקיעים אסטרטגיים הסכימו לרכוש 80% מהמניות שיונפקו בשנגחאי. כך למשל, עליבאבא באמצעות החברה הבת שלה Zhejiang Tmall Technology הסכימה לרכוש 730 מיליון מניות. בעקבות זאת, תוכל עליבאבא לשמור על אחזקה של סביבות 33% בחברה.

חשיפת התמחור התאפשרה לאחר שבשבוע שעבר הרגולטורים בסין ובהונג קונג אישרו את ההנפקות. "זו הייתה שנה טובה להנפקות ראשונות באסיה, אך את זו יהיה קשה לפספס ונראה שכולם מאמינים שההנפקה תתגלה כהצלחה גם בהמשך המסחר", הגיב לפייננשל טיימס פיליפ אספינאסה, יועץ בנקאי מהונג קונג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות