אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנים, אומנים ומעצבים מתכוננים לסתיו הישראלי

יצרנים, אומנים ומעצבים מתכוננים לסתיו הישראלי

כובעי לבד צבעוניים, שמיכות פיקה, חלוק עוטף וארוחה אינטימית מירקות ופירות העונה. יצרנים ומעצבים ישראלים ואומני מלאכת היד המקומיים כבר מתכוננים לעונת הסתיו שבפתח

28.10.2020, 08:11 | עילית מינמר

חם מהתנור

 , צילום: מיכאל טופויול צילום: מיכאל טופויול  , צילום: מיכאל טופויול

 

דניאל יצחקוב, בת 29, שפית ויוזמית "המשתה", עורכת קייטרינג לאירועים וארוחות פרטיות בבית הלקוח. יצחקוב שעבדה בעבר במטבחים מקומיים בהם הסלון, הבסטה ובית רומנו, ואף התמחתה בצפון איטליה בחווה חקלאית. ביחד עם צוות העובדות שלה היא מגיעה לבית הלקוחות עם חומרי הגלם וכלי ההגשה. כל מה שנדרש מהמארחים הוא מטבח עם תנור לעבוד בו. לקראת הסתיו היא מגישה תפריט על טהרת ירקות ופירות אורגניים, דגים ופירות ים ואפייה עצמית. בימי הקורונה הארוחות מיועדות לשניים עד עשרה משתתפים לכל היותר.

ארוחה לזוג תעלה 1,000 שקל ומשבעה משתתפים: 280 לסועד.

פרטים באינסטגרם:

hamishte_privatevents

מעלה חרס

 , צילום: Roshianu and Moloko צילום: Roshianu and Moloko  , צילום: Roshianu and Moloko

 

"הסתיו הוא יותר עונה של הנשמה, מאשר של הטבע", מצטטת הקרמיקאית רונית ים את פרדריך ניטשה בעמוד האינסטגרם שלה. ימי הבידוד והסגר השני הביאו עמם רוח סתיו לסטודיו שלה בחיפה וסיפקו הזדמנות "להתבוננות מעמיקה בחלל מסביב", כלשונה. הלך הרוח הזה מהדהד גם בקולקציה החדשה שלה, שיש בה צבעים טבעיים של אדמה ועבודה עם חימר שחור וחום וגלזורות מט מונוכרומטיות, המעצימות את תחושת החום. הקולקציה היפהפייה פונקציונלית ומאפשרת משחק בין הפריטים. 80-400 שקל.

RonitYamPottery באתר etsy

שכיבת שמיכה

 

הסגנון המינימליסטי־אורבני של קולקציות המצעים והטקסטיל לבית של המותג Take a Nap מעורר תחושת רוגע ונינוחות. המותג שהקימה המעצבת גל דרייבלט ב־2004 שומר על ערכים של קיימות. כותנה, לדבריה, היא המומחיות שלהם, וכיום משולבים ביצור גם סיבי במבוק תוך הקפדה על ליווי של כל השלבים: האריגה, הסריגה, האשפרה והתפירה. מה מתאים יותר לסתיו מאשר להתעטף בשמיכה המשולבת חוטי במבוק טבעיים ארוגים בצורת פיקה. 489 שקל.

takeanap.co.il

עולה לראש

 

 , צילום: יפעת ורצ צילום: יפעת ורצ'וק  , צילום: יפעת ורצ

כבר שמונה שנים משחזרת יעל כהן את מהמותג Justine את מלאכת הכובענות בסטודיו שלה בתל מונד. ימי הסגר בקורונה הובילו אותה למגוון טכניקות ידניות של צביעת לבד ושריפתו באש ישירה הצורבת ויוצרת כתמי צבע. כובעי הלבד נטבלו בצבע רותח ונצבעו בטכניקות הלקוחות מעולם צביעת הטאי־דאי. התוצאה של צבעוניות משתנה וכתמים אבסטרקטיים — אקראית ומפתיעה. הכובעים היפים בקולקציה, לנשים ולגברים משקפים את הלך רוחה. "בעונה הקרה נכסה את הפה והאף. נעצום עיניים. נסגור על האוזניים. נחבוש כובע על הראש", היא כותבת בטקסט שליווה את תהליך היצירה שלה. "נחזור ליצירה ועבודה. הדרך תהיה ארוכה אך משתלמת".

289-550 שקל.

justinehats.com

חלוק עליך

 , צילום: גיל אבירם צילום: גיל אבירם  , צילום: גיל אבירם

 

מלון ורה ברחוב לילינבלום בתל אביב, השיק בתקופת הקורונה חנות מקוונת המציעה את מצעי הכותנה הצפופה המצרית, חלוקי האמבט והתמרוקים של המקום. הבעלים דני תמרי, התמקד בשיתוף פעולה עם מעצבים ומותגים מקומיים כדי "ליצור אסופה מקומית, עם נרטיב תל־אביבי בכל מתקני ושירותי המלון". באתר מוצעים בן השאר, גוף תאורה של המעצב אוהד בנית, חלוקי אמבט של מאירה סיטון ומיני סבונים ושמנים אתריים של המותג ערוגות. חלוק אמבט ב־290 שקל.

theverahotel.com

 

תגיות