אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפורמה מתוכננת בפינלנד: חצי שנת מאסר על "סקסטינג" צילום: גטי אימג'ס

רפורמה מתוכננת בפינלנד: חצי שנת מאסר על "סקסטינג"

עונש המאסר שצפוי להיות מושת על מי ששולח תמונות עירום בלי הסכמת הצד השני, הוא חלק מרפורמה בחוק ההטרדה המינית בה דן הפרלמנט הפיני. חבר הפרלמנט מתיאס מקינן: "האינטרנט והמדיה החברתית שינו את הדרך בה אפשר להטריד אנשים"

28.10.2020, 12:05 | שירות כלכליסט

בפינלנד רוצים לשלוח לכלא לשישה חודשים את מי ששולח תמונות של איבריו הפרטיים לאנשים שלא מעוניינים בכך. עונש המאסר הוא חלק מרפורמה מתוכננת שבה דן הפרלמנט הפיני בחוק ההטרדה המינית, לפיה שליחת תכנים מיניים בלי הסכמה תיחשב גם כן כהטרדה מינית.

קראו עוד בכלכליסט

אחת המטרות העיקריות של החוק החדש היא למנוע מגברים לשלוח תמונות "סלפי" של איבר המין שלהם לנשים שלא מעוניינות בכך. "הטרדה מינית היא הטרדה מינית בין אם מדובר במגע לא הולם, דיבור לא הולם או שליחת תמונות לא הולמות", מסר חבר הפרלמנט מתיאס מאקינן. "זה לא קשור לפורמט או לאופן שבו מטרידים, אלא לכך שפועלים בצורה שפוגעת באחרים".

סקסטינג, צילום: גטי אימג סקסטינג | צילום: גטי אימג'ס סקסטינג, צילום: גטי אימג

לפי מאקינן, המכהן בוועדת המשפט של הפרלמנט הפיני, החוק חייב להשתנות כדי להתאים עצמו להתפתחויות הטכנולוגיות. "האינטרנט והמדיה החברתית שינו את הדרך בה אפשר להטריד אנשים וכיצד אנשים הופכים להיות קורבנות של פשעים שונים", הסביר בריאיון לאתר הגרמני DW.

ההצעות לשינוי החוק צפויות לעלות לדיון הממשלה בחודשים הקרובים ומשם יעברו לאישור הפרלמנט ומאקינן בטוח כי הפרלמנט יצביע בעד השינויים. הוא אף מקווה כי מדינות נוספות באירופה ילכו בעקבותיהם.

בינתיים יש דרכים נוספות להתנקם בשולחים של תמונות לא הולמות. ב-2017 מפתח אפליקציות שבדי בשם פר אקסבום יצר אפליקציה שמאפשרת לחשוף את זהותם של שולחי התמונות לנשים שלא מעוניינות בכך. "אני אמנם מאמין שיש סיבות רבות מדוע חשוב לשמור על אנונימיות, אך זו לא אחת מהן", הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות