אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ הורה למשרד הבריאות להסביר מדוע אינו מאפשר למחסני תאורה להפעיל את סניפיה צילום: ערן גרנות

בלעדי לכלכליסט

בג"ץ הורה למשרד הבריאות להסביר מדוע אינו מאפשר למחסני תאורה להפעיל את סניפיה

הרשת עתרה לבג"ץ במהלך הסגר השני משום שלטענתה פעולות האכיפה של המשטרה כלפיה מנוגדות לדין ויוצרות אפליה פסולה בינה ובין מתחרות כגון ACE, הום סנטר ואחרות; זאת, למרות שעיקר עיסוקה של מחסני תאורה הינו במכירת מוצרי תאורה חיוניים לתחזוקת הבית

28.10.2020, 18:49 | ליטל דוברוביצקי

בג"ץ נעתר אתמול (ד') לבקשת רשת מחסני תאורה והוציא צו על תנאי המורה למשרד הבריאות להסביר מדוע לא תשונה הנחייתו למשטרת ישראל שלא לאפשר לרשת להפעיל את סניפיה במהלך הסגר האחרון והמגבלות הנלוות אליו בשל משבר הקורונה. ההחלטה של שופטי בג"ץ ניתנה במסגרת עתירה שהגישה בתחילת החודש חברת רשתות תאורה, שמפעילה את רשת "מחסני תאורה", לה 48 סניפים.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד רם ז עו"ד רם ז'אן | צילום: אופיר אייב עו"ד רם ז

הרשת עתרה למעשה לבג"ץ במהלך הסגר השני, כנגד מדיניות האכיפה של משרד הבריאות ומשטרת ישראל. לטענתה, באמצעות עורכי הדין רם ז'אן ורועי דותן ממשרד עוה"ד AYR - עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות', פעולות האכיפה של המשטרה כלפיה מנוגדות לדין ויוצרות אפליה פסולה בינה ובין מתחרותיה כגון ACE, הום סנטר, ורשתות וסיטונאי חשמל אחרים, שלגביהן לא נאכף איסור הפתיחה. לטענתה, בעוד שהמשטרה הורתה לסניפים של מחסני תאורה לסגור, המתחרות פועלות באין מפריע. זאת, למרות שעיקר עיסוקה של מחסני תאורה הינו במכירת מוצרי תאורה חיוניים לתחזוקת הבית. הרשת טענה כי "אם חלילה תמנע פתיחת סניפי הרשת הגם שפתיחתם מותרת בהתאם לתקנות, יגרמו לרשת נזקי עתק מהם עלולים להיפגע גם עובדי הרשת, ספקיה ומשפחותיהם בתקופה בריאותית וכלכלית קשה זו".

הרשת טענה כי ב-24 בספטמבר פקדו שוטרים מספר סניפים של הרשת והורו לנציגיה לסגור אותם בשל העובדה שאלו פתוחים כביכול לקהל הרחב בניגוד לתקנות. עוד נטען כי השוטרים ציינו כי הם פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות. הרשת טענה כי פעילותה מוחרגת מאחר והיא עוסקת במכירת מוצרים חיונים לתחזוקת הבית בתחום התאורה ומספקת ציוד תאורה לקבלנים וחשמלאים בענף הבנייה. הרשת אף הוסיפה כי לאחרונה בעקבות ההנחיות סגרו לה שישה סניפים שלא בצדק. מנגד טענה המדינה כי יש לדחות העתירה וכי פתיחת סניפי הרשת במגבלות שהיו קיימות בסגר ובמגבלות הנלוות אליו מנוגדת לתקנות.

שלשום נערך דיון בפני שופטי בית המשפט העליון, נועם סולברג, ג'ורג' קרא ואלכס שטיין. בסיום הדיון, התקבלה החלטה להוציא צו על תנאי בעתירה שמורה למשרד הבריאות להסביר מדוע לא תשונה הנחייתו למשטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות