אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הום דיפו תשכור נכס של גזית גלוב במנהטן ב-7.5 מיליון דולר לשנה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

הום דיפו תשכור נכס של גזית גלוב במנהטן ב-7.5 מיליון דולר לשנה

ההסכם נחתם ל-20 שנה, עבור שכירות של הנכס שמשתרע על שלוש קומות סחר בשטח של 9,300 מ"ר; גזית גלוב ציינה שמדובר בעסקת השכירות הגדולה בתחומה מאז תחילת משבר הקורונה

28.10.2020, 19:59 | חזי שטרנליכט

גזית גלוב הודיעה היום (ד') כי החברה הבת שלה, גזית הורייזן, חתמה על הסכם שכירות חדש ל-20 שנה עם רשת הום דיפו, בנכס של גזית הממוקם ברחוב 61 והשדרה הראשונה באפר איסט סייד במנהטן.

קראו עוד בכלכליסט

הנכס, אשר נרכש על ידי גזית הורייזן בתמורה ל-80 מיליון דולר, משתרע על פני שלוש קומות מסחר וחניון צמוד ושטחו כ-9,300 מ"ר. בנכס יש גם חנות של סטארבקס.

סניף של הום דיפו, צילום: בלומברג סניף של הום דיפו | צילום: בלומברג סניף של הום דיפו, צילום: בלומברג

הסכם השכירות יהיה בשכר דירה שנתי של 7.5 מיליון דולר (כ-25.5 מיליון שקל) בשנה הראשונה, עם עלייה מובנית של 5% כל חמש שנים. גזית הורייזן תשקיע כ-18 מיליון דולר (כ-61 מיליון שקל) בשיפוץ והתאמת הנכס לצרכי השוכרת החדשה בשנים 2023-2021. סך דמי השכירות השנתיים בנכס המשולמים בשנת 2020 עומדים על כ-3.9 מיליון דולר (כ-13 מיליון שקל) לעומת 7.7 מיליון דולר (כ-26 מיליון שקל) אשר ישולמו בשנת 2024 (כולל שכירות מסטארבקס).

מדובר בהישג לגזית גלוב, שציינה כי מדובר בעסקת השכירות הגדולה בתחומה מאז תחילת משבר הקורונה.

הום דיפו תחליף את רשת המוצרים לבית בד בת' אנד ביונד (Bed Bath & Beyond) עם סיום חוזה השכירות של הרשת ב-2021. חוזה השכירות החדש הוא כפי הנראה הגדול ביותר, הן מבחינת שטח והן מבחינת שכר דירה, שנחתם במנהטן בשנים האחרונות, ובוודאי מאז החל משבר הקורונה.

הום דיפו היא קמעונאית מובילה בתחום ה-DIY ומפעילה אלפי חנויות. השיפוצים עבור כניסתה לנכס צפויים להתחיל ב-2021 והיא תעבור אליו ממיקומה הנוכחי בשדרות לקסינגטון.

"הדיווחים על מותו של המסחר הקמעוני בעיר ניו יורק היו מוגזמים מאוד", אמר ג'ף מועלם, נשיא ומנכ"ל גזית הורייזן. "חתימת ההסכם, בשיאה של מגפת הקורונה, הוא הבעת אמון חשובה בעיר ניו יורק והישג גדול לכל הצדדים המעורבים. הנכס משך עניין רב מצדם של כמה שוכרים פוטנציאליים ושכר הדירה שנקבע גבוה באופן משמעותי ממה ששילם הדייר הנוכחי, למרות שהפעילות העסקית בעיר ניו יורק נסגרה. אנו בני מזל שזכינו בקמעונאי בינלאומי עם דירוג אשראי A."

חיים כצמן, מנכ"ל החברה האם גזית גלוב, אמר כי "עסקה זו ממחישה את פוטנציאל הצפת הערך הגלום בנכסים יחודיים במיקומים מצוינים. אנו מעריכים את חריצותם של כל המעורבים בעסקה ומצפים לקבל את פניה של הום דיפו לגזית ולשדרה הראשונה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות