אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב שיעבדה קניונים בארץ  - הריבית בגיוס החוב נחתכה ל-1.08%

גזית גלוב שיעבדה קניונים בארץ - הריבית בגיוס החוב נחתכה ל-1.08%

הגופים המוסדיים הזרימו ביקושים גבוהים של 1.1 מיליארד שקל להנפקה - גזית גלוב נענתה להתחייבויות בסכום של 328 מיליון שקל; הריבית המקסימלית בהנפקה עמדה על 2.1%; בין המשתתפות הבולטות - הפניקס, כלל ביטוח, הראל, מגדל, מנורה מבטחים ואיילון

21.10.2020, 11:02 | חזי שטרנליכט

עד כמה השפיע השיעבוד של 4 נכסים על גיוס החוב של חברת גזית גלוב? מהנתונים שמפרסמת החברה הבוקר עולה שבצורה די משמעותית. החברה השלימה את השלב המוסדי בגיוס אג"ח (סדרה ט"ו) - בגיוס התקבלו ביקושים בהיקף של 1.1 מיליארד שקל שחתכו את הריבית במכרז ל-1.08% מול שיעור מקסימלי של 2.1%.

קראו עוד בכלכליסט

החברה נענתה להתחייבויות לרכישת אג"ח בהיקף כולל של 328 מיליון שקל. החיסכון בעלויות המימון לחברה צפוי לעמוד על 13 מיליון שקל כתוצאה מהגיוס. 

ל"כלכליסט" נודע כי נרשמה השתתפות ערה מאוד מצד הגופים המוסדיים במכרז. בין היתר הזמינו בשלב המוסדי חברות הביטוח כלל, הפניקס, הראל, מגדל, איילון ומנורה. בין בתי ההשקעות שהשתתפו היו יגם לין לפידות, פסגות, הלמן-אלדובי, מיטב דש, אנליסט ואלטשולר שחם. השלב הציבורי בגיוס צפוי להתקיים בימים הקרובים. 

חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב

אג"ח סדרה ט"ו הן צמודות מדד עם מח"מ של 6.2 שנים והן תפרענה ב-4 תשלומים לא שווים בין השנים 2024 ל-2028. בין הגורמים שמסבירים את הביקוש הער לסדרה, השיעבודים שהובטחו למחזיקי האג"ח. הסדרה מגובה בשיעבוד ראשון על ארבעה נכסים מסחריים של גזית גלוב בארץ: מכרז G כוכב הצפון בתל אביב, קניון G רוטשילד בראשל"צ, G סביון ומרכז חורב בחיפה.

בגזית גלוב סימנו לעצמם מטרה במהלך החודשים האחרונים והמורכבים בשל משבר הקורונה. לחברה מרכזים מסחריים בארץ ובחו"ל, חלקם סבלו מאוד בשל משבר הקורונה והמגבלות שהוטלו באותן מדינות. הגיוס מסייע לגזית גלוב להאריך את מח"מ החוב, תוך הגדלת הנזילות וחסכון בעלויות מימון. השלמת השלב המוסדי היא מבחינתה הצלחה.

מניית גזית גלוב נפלה ב-57% מתחילת השנה. ואילו 6 סדרות האג"ח שלה נסחרות בתשואה לפדיון שנעה בין 3.1% ל-4.2% בהתאם למח"מ. מניית בעלת השליטה בחברה, נורסטאר, נפלה ב-79% מתחילת השנה ו-3 סדרות האג"ח שלה נסחרות בתשואה לפדיון שנה בין 4.6% ל-7.4%.

את הסדרה החדשה דירגו חברת S&P מעלות בדירוג AA וחברת מידרוג בדרוג Aa2. החתמים שהובילו את הגיוס הם דיסקונט קפיטל חיתום, לידר הנפקות ומנורה חיתום. בנוסף פעלו בגיוס אקסלנס, ווליו בייס ברק קפיטל ורוסאריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות