אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכירות האייפונים נחתכו בצל הקורונה, ואפל לא סיפקה תחזית להמשך צילום: בלומברג

מכירות האייפונים נחתכו בצל הקורונה, ואפל לא סיפקה תחזית להמשך

ענקית הטכנולוגיה רשמה ירידה של יותר מ-20% במכירות האייפונים כתוצאה מההשקה המאוחרת של האייפון, אך הצליחה לפצות על כך עם צמיחה חזקה במכירות האייפד והמק שהובילו לעלייה של 1% בהכנסות - מעל הציפיות; בשורת הרווח רשמה אפל ירידה של 7.4% ל-12.7 מיליארד דולר; אפל לא מספקת תחזיות להמשך - ומותירה את המשקיעים בערפל; המניה יורדת במסחר המאוחר ב-4%

29.10.2020, 22:48 | עומר כביר

אפל ניצחה את התחזיות: הכנסות החברה ברבעון הקלנדרי השלישי של 2020 עמדו על 64.7 מיליארד דולר. זאת, לעומת תחזיות אנליסטים שצפו לחברה הכנסות של 63.48 מיליארד דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעלייה של סמלית של 1% בלבד לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. נתוני הרבעון הנוכחי הושפעו מההשקה המאוחרת של האייפון: לרוב מתחילה אפל במכירת האייפון בשבוע האחרון של הרבעון השלישי, ואולם השנה, בגלל מגיפת הקורונה, נדחתה השקת המכשיר לרבעון הנוכחי מה שפגע מעט בשורת ההכנסות.

מנכ"ל אפל טים קוק, צילום: בלומברג מנכ"ל אפל טים קוק | צילום: בלומברג מנכ"ל אפל טים קוק, צילום: בלומברג

 

 

הרווח הנקי ירד ב-7.4% ל-12.67 מיליארד דולר. הרווח למניה עמד על 73 סנט לעומת תחזיות אנליסטים שצפו רווח של 70 סנט למניה.

 

העלייה בהכנסות אפל מרשימה על רקע הירידה החדה במכירות האייפון, שצנחו ב-20.7% (שוב, כתוצאה מדחיית השקפת האייפון לרבעון הנוכחי), ועמדו על 26.44 מיליארד דולר. היא התאפשרה בזכות צמיחה חזקה בכל קטגוריות המוצר שלה, ובראשן מכירות האייפד והמק שממשיכים להנות מביקוש רב בעקבות המעבר לעבודה ולימודים מהבית. מכירות המק עלו ב-29.2% ל-9.03 מיליארד דולר, ומכירות האייפד זינקו בשיעור הגדול ביותר זה שנים – 46% - ל-6.8 מיליארד דולר.

גם שתי קטגוריות המוצר האחרות של אפל רשמות צמיחה יפה: קטגוריית השירותים עלתה ב-16.3% עם הכנסות של 14.55 מיליארד דולר, וקטגוריית המוצרים הלבישים והאביזרים טיפסה ב-20.8% ל-7.88 מיליארד דולר.

בחלוקה גיאוגרפית, בולטים לרעה הביצועים החלשים של אפל בסין, שם ספגה החברה מכה רצינית עם ירידה של 32.7% והכנסות של 7.95 מיליארד דולר (אולי כי הפופולריות של האייפון בסין גדולה יותר מהמוצרים האחרים של החברה?). גידול מתון בשאר אזורי הפעילות של אפל קיזז את הירידה בסין: באמריקה עלו ההכנסות ב-4.7% ל-30.7 מיליארד דולר, באירופה ב-13.1% ל-16.9 מיליארד דולר, ביפן ב-0.8% ל-5.02 מיליארד דולר, ובאסיה-פסיפיק ב-13% ל-4.13 מיליארד דולר.

"אפל סיימה שנת כספים שאופיינה בחדשנות בשעת משבר עם הכנסות שיא לרבעון ספטמבר, בהובלת שיא כל הזמנים למק ולשירותים", אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, בהודעה לעיתונות. "למרות ההשפעה המתמשכת של קוביד-19, אפל נמצאת בעיצומה של השקת המוצרים הבולטת ביותר אי פעם. התגובות המוקדמות לכל המוצרים שלנו, בהובלת ליינאפ האייפון הראשון עם דור חמישי, היה חיובית מאוד. מלמידה מרחוק ועד למשרד הביתי, מוצרי אפל היו חלון לעולם בשעה שהמגפה ממשיכה, והצוותים שלנו ענו על דרישות הרגע הזה ביצריתיות, תשוקה והרעיונות הגדולים שרק אפל יכולה לספק".

לצד ההישגים המרשימים של אפל בדו"ח, לא מספקת החברה תחזית להמשך השנה - ומותירה את המשקיעים בערפל. ככל הנראה על רקע זה, רושמת מניית אפל ירידה של 4% במסחר המאוחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות