אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רון חולדאי לביהמ"ש: "מירי רגב רוצה לעשות הון פוליטי על גבי" צילום: שאול גולן

בלעדי לכלכליסט

רון חולדאי לביהמ"ש: "מירי רגב רוצה לעשות הון פוליטי על גבי"

ראש עיריית ת"א ענה לטענותיה של רגב בכתב ההגנה שהגישה לתביעת לשון הרע שהגיש נגדה. חולדאי: "הפרסומים מושא התביעה הם פרסומים כוזבים שפורסמו בכוונה"; רגב: "מדובר בתביעת השתקה פוליטית וניסיון לסתום פיות של מליוני אזרחים המניחים תפילין"

03.11.2020, 16:32 | ליטל דוברוביצקי

הסכסוך בין ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, ושרת התחבורה מירי רגב, ממשיך. חולדאי טוען כי רגב התיימרה להציג ביודעין מצג עובדתי לפיו אסר באופן גורף על הנחת תפילין בכל רחבי תל אביב, וזאת כביכול מתוך אינטרס פוליטי צר ומתוך זלזול במורשת היהודית, בעוד שהאמת לאמיתה היא כי תקנת העזר העירונית שהותקנה לפני שנים רבות על ידי עיריית תל אביב מונעת הצבת דוכנים באשר הם בטווח של 100 מטר ממוסדות חינוך. טענותיו של חולדאי הוגשו לבית המשפט במסגרת כתב תשובה לכתב הגנה שהגישה לאחרונה מירי רגב לתביעת לשון הרע שהגיש נגדה חולדאי.

קראו עוד בכלכליסט

מירי רגב ורון חולדאי, צילום: שאול גולן מירי רגב ורון חולדאי | צילום: שאול גולן מירי רגב ורון חולדאי, צילום: שאול גולן

חולדאי טוען, באמצעות עוה"ד טל שפירא ומירב בר זיק, כי "הפרסומים מושא התביעה הם פרסומים כוזבים שפורסמו בכוונה, בידיעה ברורה שאינם אמת ומתוך מטרה לעשות הון פוליטי על גבו של חולדאי. אין לרגב הגנה של ממש מפני תביעה זו".

בחודש מאי האחרון הגיש חולדאי תביעת דיבה בסך חצי מיליון שקל כנגד השרה מירי רגב. זאת, בעקבות אמירות פומביות של רגב במהלך קמפיין הבחירות, לפיהן הוא אסר כביכול על הנחת תפילין ברחובות העיר. מנגד טענה רגב בכתב ההגנה באמצעות עוה"ד אבי הלוי, היועץ המשפטי של הליכוד, וניבה הלוי, כי "מצוות הנחת תפילין נושאת, לגישתו של רון חולדאי, השפעה שלילית על ילדים יהודים ולכן צריך לדעתו להגן עליהם מפניה, באמצעות יצירת מרחב בטוח ונקי בינם לבינה. נימוק זה מגלה עד כמה מעוותת גישתו של רון חולדאי למורשת ישראל, למסורת היהודית ולמצוות הנחת התפילין".

חולדאי לא נותר חייב וטוען בכתב התשובה שהגיש היום, כי האמירות של רגב לפיהן הודיע כביכול שלא יאשר הנחת תפילין ברחוב הן "דברי שקר העולים כדי הסתה חמורה כנגד ראש עיר מכהן בישראל תוך הצגה מסולפת ומעוותת של המציאות. לכך לא ניתן לתת יד".

רגב משסרה בתגובה: "חולדאי מנסה שוב לפגוע בערכים היהודיים וברגשות הציבור. צריך להזכיר לרון חולדאי שיהודים לאורך הדורות הקריבו את חייהם על הזכות להניח תפילין - קודש הקודשים של העם היהודי. חולדאי מקדש את הערכים האוניברסליים ורומס את ערכי היהדות. תביעת ההשתקה נגד השרה רגב היא פוליטית וניסיון לסתום פיות של מליוני אזרחים המניחים תפילין כל בוקר מתוך אמונה עמוקה. אני מתכוונת להמשיך ולייצג את אותם ערכים יהודיים בגאון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות