אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהרון פרנקל לא עוצר: רוכש מניות נוספות של גב-ים מהפניקס צילום: ויקיפדיה

בלעדי לכלכליסט

אהרון פרנקל לא עוצר: רוכש מניות נוספות של גב-ים מהפניקס

לאחר שמוקדם יותר הערב רכש פרנקל מגזית גלוב 4.6% מגב-ים והפך לבעל המניות הגדול בחברה, הוא רכש מנה נוספת - הפעם של 2.5% ממניות גב-ים המוחזקות על ידי הפניקס. סכום הרכישה עומד על כ-160 מיליון שקל

03.11.2020, 22:01 | גולן חזני

אהרון פרנקל לא עוצר: לאחר שמוקדם יותר הערב הוא רכש מגזית גלוב את אחזקותיה בגב-ים בשיעור 4.6%, רוכש כעת פרנקל מנה נוספת של מניות.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי פרנקל רכש לאחר עסקת גזית גלוב 2.5% נוספים מגב-ים, הפעם מהפניקס תמורת כ-160 מיליון שקל, והוא מחזיק כבר ב-32.5% ממניות גב-ים (כולל אופציות שרכש לרכישת חלק מהכמות). בכך מחזיק פרנקל בנתח מניות הגבוה ב-2.6% לעומת זה שבו מחזיקה חברת נכסים ובניין מקבוצת דסק"ש.

אהרון פרנקל, צילום: ויקיפדיה אהרון פרנקל | צילום: ויקיפדיה אהרון פרנקל, צילום: ויקיפדיה

המניות נרכשו מהפניקס גם כן במחיר של 30 שקל למניה, בדומה למחיר שבו מכרה גזית גלוב את מניותיה. כעת מחזיק פרנקל במניות גב-ים בשווי של כ-1.7 מיליארד שקל.

העסקה עם הפניקס תתבצע באופן דומה לזו שבוצעה עם מגדל - מחציתה ייעשה במזומן ומחציתה האחר במתן אופציה. פרנקל רכש 15.1% ממניות מגדל בסוף השבוע תמורת 940 מיליון שקל, כאשר מחצית מהכמות היא באופציות.

נכסים ובניין מחזיקה ב-29.93% ממניות גב ים, ואיננה מוגדרת כבעלת שליטה בחברה בשל מגבלות חוק הריכוזיות. הרכישות של פרנקל הופכות את המכרז למכירת דסק"ש לכדאי פחות עבור שני המתמודדים, אדוארדו אלשטיין וצחי נחמיאס. מחר אמורים השניים לאשר את ההצעות שהגישו לרכישת החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות