אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר ישראל כץ ייכנס לבידוד לאחר שמאבטח שלו אובחן כחולה קורונה צילום: אוראל כהן

שר האוצר ישראל כץ ייכנס לבידוד לאחר שמאבטח שלו אובחן כחולה קורונה

מדובר במאבטח ששהה במחיצתו של שר האוצר ביום ראשון והתגלה כחולה מאומת. כץ עצמו מסר כי הוא מרגיש מצוין וישהה בבידוד למשך שבוע וחצי, אך ימשיך לעבוד מביתו באמצעות שיחות זום

03.11.2020, 23:34 | עמרי מילמן

שר האוצר, ישראל כץ, הודיע הערב (ג׳) כי ייכנס לבידוד לאחר שמאבטח ששהה במחיצתו ביום ראשון התגלה כחולה קורונה מאומת. כץ מסר כי הוא מרגיש מצויין וישהה בבידוד למשך שבוע וחצי. עוד הודיע כי ימשיך לעבוד מביתו באמצעות שיחות זום. 

קראו עוד בכלכליסט

כץ אינו השר הבכיר היחיד שנכנס כמובן לבידוד מאז תחילת משבר הקורונה. ראש הממשלה נתניהו נכנס לבידוד מספר פעמים, כאשר אחת הפעמים הייתה בעקבות הידבקותו של שר הבריאות דאז יעקב ליצמן בקורונה. גם הידבקותו של השר לענייני ירושלים והמורשת רפי פרץ הביאה לכך שמספר שרים נכנסו לבידוד, בהם זאב אלקין ואורלי לוי אבקסיס.  

שר האוצר ישראל כץ, צילום מסך: לע"מ שר האוצר ישראל כץ | צילום מסך: לע"מ שר האוצר ישראל כץ, צילום מסך: לע"מ

בתחילת השבוע הודיע שר הבריאות יולי אדלשטיין כי משך ימי הבידוד יקוצר משבועיים ל-12 יום לתקופת ניסיון של חודשיים עד לסוף דצמבר, במטרה להקל במעט מהעלויות הכבדות הרובצות על המשק.

למעשה בעוד שכץ ימשיך לעבוד מביתו, עובדים שנשלחים בתקופה זו לבידוד נמצאים בחוסר וודאות בכל הנוגע למימון ימי הבידוד שכן למרות שמשרד האוצר הגיע לסיכום עם התאחדות התעשיינים וההסתדרות, הסיכום תקוע בכנסת לאור התעקשותו של חיים כץ להגדיל את המימון הממשלתי עבור עסקים של עד 23 עובדים.

הסיכום בין הצדדים, שהגיע בעקבות עתירה כנגד ההחלטה לראות בימי הבידוד כימי מחלה, קובע כי את שלושת ימי הבידוד הראשונים יממן חלקית העובד ויתר ימי הבידוד יחולקו באופן שווה בין המדינה למעסיק (כימי מחלה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות