אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הקורונה: חברת הנדל"ן הנורדית של גזית גלוב הציגה תוצאות רבעוניות סולידיות

למרות הקורונה: חברת הנדל"ן הנורדית של גזית גלוב הציגה תוצאות רבעוניות סולידיות

סיטיקון, שבעלת המניות העיקרית בה היא גזית גלוב, רשמה ברבעון השלישי שחיקה של 2.4% בהכנסות משכירות; הרווח הנקי בניכוי השקעות בנכסים ושיערוכי נדל"ן הסתכם ב-33.5 מיליון יורו ברבעון השלישי - נסיגה של 5.7%; הירידה נבעה מהפרשי מטבע, ירידה בהכנסות מדמי שכירות וקיטון בהכנסות משיתופי פעולה

04.11.2020, 12:12 | חזי שטרנליכט

חברת סיטיקון, שבעלת המניות העיקרית בה (48.9%) היא גזית גלוב של חיים כצמן, עברה בהצלחה את הרבעון השלישי של 2020. נראה כי השפעת מגיפת הקורונה על הפעילות במרכזים המסחריים של סיטיקון במדינות הנורדיות, מועטה למדי.

קראו עוד בכלכליסט

מניות סיטיקון נסחרות בעלייה של 3% בבורסת הלסינקי הבוקר (ד'). שווי השוק המגולם לסיטיקון הוא 1.23 מיליארד יורו. מניית גזית גלוב נסחרת כעת בבורסה של תל אביב בעליה של 3.3%.

חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב, בעלת המניות הגדולה בסיטיקון חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב, בעלת המניות הגדולה בסיטיקון חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב, בעלת המניות הגדולה בסיטיקון

סיטיקון מחזיקה במרכזים מסחריים בפינלנד, שבדיה, נורווגיה, אסטוניה ודנמרק. בין המדינות בולטת פינלנד בשיעורי התפוצה הנמוכים במיוחד של הקורונה. שאר המדינות הושפעו בצורה משתנה, כאשר שבדיה ידועה במניין המתים הרב במגיפה ובמדיניות שאינה כוללת מגבלות משמעותיות.

התוצאה עבור סיטיקון היא שחיקה מתונה בהכנסות (נטו) מדמי שכירות, Net rental income, שהסתכמו ברבעון השלישי ב-52.9 מיליון יורו, ירידה של 2.4% ביחס לרבעון השלישי אשתקד. בין הגורמים ששחקו את ההכנסות מדמי השכירות היו הפרשי מטבע שגרעו 1.1 מיליון יורו מהתוצאות.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי בניכוי השקעות בנכסים ושיערוכי נדל"ן (EPRA Earning) הסתכם ב-33.5 מיליון יורו, ירידה של 5.7% ביחס לרבעון השלישי אשתקד. הירידה נבעה מהפרשי מטבע, ירידה בהכנסות מדמי שכירות וקיטון בהכנסות משיתופי פעולה. הרווח הנקי המתואם ירד בשיעור חד יותר של 17% ל-29.4 מיליון יורו, זאת לפי החברה, בין היתר, בגלל הנפקת אג"ח היברידיות בסוף 2019.

אחד הנתונים הנוספים שמעידים על חוסנה של פעילות החברה בתקופת הקורונה הוא היקף הפדיונות בקניונים. בסיטיקון מציינים כי התנועה במרכזים המסחריים שמרה על יציבות בסוף הרבעון השני ותחילת הרבעון השלישי. לפי הנתונים הפדיונות בקניונים עלו ב-0.3% ברבעון השלישי ביחס מקבילו אשתקד. הפדיונות בחנויות זהות ירדו ב-3.7% בתקופה זו ביחס למקבילה.

יצויין כי למרות שהמגיפה לא השפיעה דרמטית מבחינת נתוני התחלואה על פינלנד, הרי שנתוני פינלנד ואסטוניה מלמדים על הקיטון הכי חד בפדיונות השוכרים בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה ביחס לתקופה המקבילה, שם נרשמה ירידה של 11.9% בחנויות זהות ו-10.5% בכלל החנויות בין התקופות. בנורווגיה נרשם גידול של 16.7% בפדיונות הכוללים ו-3.7% בחנויות זהות. בשבדיה ובדנמרק ירידה של 4.4% בפדיונות הכוללים ו-1.8% בחנויות זהות.

תחזית סיטיקון לשנת 2020 היא להציג רווח תפעולי של 178-185 מיליון יורו, מול תחזית קודמת של 171-189 מיליון יורו. החברה צופה רווח נקי (EPRA) מתואם למניה שינוע בין 65 ל-69 סנט יורו, לעומת תחזית קודמת ל-61 עד 71 סנט יורו. בשני המקרים מדובר בהעלאה של הרף התחתון של התחזית והנמכת הרף העליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות