אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
754 בני אדם אומתו אתמול לקורונה; הקפסולות בכיתות א'-ב' יבוטלו צילום: רויטרס

754 בני אדם אומתו אתמול לקורונה; הקפסולות בכיתות א'-ב' יבוטלו

משרד הבריאות עדכן כי מספר הבדיקות שבוצע הוא כמעט 37 אלף. 353 חולים קשה, בהם 154 מונשמים. מניין הנפטרים מפרוץ המגפה ללא שינוי - 2,597; מתווה הלימודים יובא לאישור נתניהו, לפיו תלמידי כיתות ה'-ו' יחזרו בעוד עשרה ימים; קבינט הקורונה אישר לימודים בקמפוסים האקדמיים בשטחים פתוחים ובקבוצות קבועות של עד 20 איש

05.11.2020, 08:26 | כלכליסט ו-ynet

משרד הבריאות עדכן כי 754 בני אדם נמצאו חיוביים אתמול לנגיף הקורונה. מספר הבדיקות שבוצע הוא כמעט 37 אלף. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 353, בהם 154 מונשמים. מניין הנפטרים בישראל מפרוץ המגפה נותר ללא שינוי - 2,597.

קראו עוד בכלכליסט

 

במקביל, הושגה הסכמה בממשלה על מתווה החזרה ללימודים שיובא לאישרו רה"מ נתניהו. ההסכמות שהושגו נוגעות לארבע נקודות עיקריות: כיתות א'-ב' ילמדו בקבוצות מלאות (יבוטלו הקפסולות), כיתות ה'-ו' יחזרו ללימודים בעוד כעשרה ימים, כאשר ישנה אפשרות שבמקביל יחזרו גם תלמידי כיתות יא'-יב'. בכל מקרה חזרת התלמידים על פי סעיף זה תתבצע דרך לימודים משולבים - כיתות קטנות בבית הספר לצד למידה מרחוק.

כמו כן, משרד החינוך, בשיתוף וסיוע גורמי מקצוע במשרד הבריאות, ינהלו הפעלה דיפרנציאלית של מוסדות החינוך. כלומר, הלימודים יתאפשרו בהתאם לפרמטרים של תחלואה שייקבעו ע"י משרד הבריאות. בנוסף, משרדי החינוך והבריאות ימסדו מערך בדיקות נייד שיפעל בתוך בתי הספר, ויאפשר ביצוע בדיקות לתלמידים ולצוותי חינוך (עם עדיפות לצוותי החינוך). 

לימודים בקורונה, צילום: רויטרס לימודים בקורונה | צילום: רויטרס לימודים בקורונה, צילום: רויטרס

ההסכמה הושגה לאחר סדרת דיוניים ליליים שהתקיימו בשבוע האחרון בהובלת שר החינוך יואב גלנט. בין המשרדים שהיו מעורבים בדיונים: משרדי החינוך, הבריאות, האוצר, המדע, המל"ל והשלטון המקומי. המתווה יובא מחר (חמישי) לאישורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בתוך כך, קבינט הקורונה אישר היום את התקנות שיאפשרו חזרה לפעילות של הקמפוסים האקדמיים. התנאים שנקבעו הם של למידה בחוץ בקבוצות קבועות של עד 20 משתתפים. גם המרצה שילווה את הקבוצות האלו יהיה קבוע.

 

שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה, ח"כ זאב אלקין, אמר לאחר האישור: "אני מברך את קבינט הקורונה על אישור התקנות המאפשרות לימודים בחוץ לקבוצות קבועות עד 20 איש כולל מורה או מרצה, שתואמו בינינו לבין משרדי החינוך והבריאות. זה צעד קטן ראשון של מערכת ההשכלה הגבוהה בדרך ליציאה מהסגר, מהלך שאמור לאפשר למוסדות להשכלה גבוהה להתחיל בהוראה פרונטלית".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות