אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני הבחירות לראשות התאחדות המלונות: עתירה נגד אופן קיומן, 2 חברות ועדה התפטרו צילום: יקיר פולק

רגע לפני הבחירות לראשות התאחדות המלונות: עתירה נגד אופן קיומן, 2 חברות ועדה התפטרו

שלושה ימים לפני הבחירות הוגשה לבית הדין של ההתאחדות עתירה, בה דורשים המלונאים ישי ברנע ואבי זנדברג לשנות את אופן עריכת הבחירות כך שגם מי שאינם יכולים להגיע פיזית לקלפי הממוקם בת"א, יוכלו להצביע. במקביל התפטרו היום מתפקידן השופטות מיכל עמיר ואירית גזית

08.11.2020, 18:11 | תומר הדר
התיירים לא מגיעים, והמלונאים ממשיכים לעסוק במאבקים פנימיים: כשבוע לפני הבחירות לראשות התאחדות המלונאים הוגשה לבית הדין של התאחדות המלונות בישראל עתירה על ידי ישי ברנע ואבי זנדברג, בה הם דורשים מהוועדה הארגונית של ההתאחדות לשנות את אופן עריכת הבחירות שצפויות להתקיים ביום רביעי הקרוב לראשות ההתאחדות.

קראו עוד בכלכליסט

נשיא התאחדות המלונות בישראל אמיר חייק, צילום: יקיר פולק נשיא התאחדות המלונות בישראל אמיר חייק | צילום: יקיר פולק נשיא התאחדות המלונות בישראל אמיר חייק, צילום: יקיר פולק

נושא הבחירות לראשות התאחדות המלונות בישראל נגרר זה זמן רב. כפי שנחשף בכלכליסט, במקור היו אמורות הבחירות לראשות ההתאחדות להתקיים כבר בחודש מרץ, שלוש שנים לאחר שאמיר חייק נבחר לתפקיד (במרץ 2017). הבחירות לתפקיד נדחו לאחר שהוועדה הארגונית של התאחדות המלונות קבעה כי בשל הקורונה יכולות הבחירות להתקיים עד תום השנה הנוכחית. ואולם, דווקא כעת, ימים ספורים לפני מועד קיום הבחירות, מתגלעים שוב סכסוכים.

כך, בשבוע שעבר עתרו ישי ברנע ואבי זנדברג, לביה"ד של ההתאחדות בדרישה לשנות את מיקום הקלפיות – כך שהאפשרות להצביע לא תכלול רק את מי שיכולים להגיע ולהצביע פיזית בקלפי הממוקם בתל אביב. לטענת העותרים, השיטה הקיימת מעניקה לרשתות המלונות הגדולות יתרון שאינו הוגן, זאת לאור העובדה שמחצית מתוך כ-300 נציגים אינם נמנים על הרשתות הגדולות, נמצאים מחוץ לתל אביב, ומתקשים להצביע. בנוסף נטען כי התקנון מעניק עדיפות למלונות גדולים, מכיוון שמלונות קטנים בהם פחות מ-100 חדרים אינם מיוצגים בוועידה בפני עצמם, אלא נדרשים להתאגד.

בנוסף, היום (א') התפטרו שתי שופטות בית הדין – מיכל עמיר ואירית גזית. כך, לפי מסמכי בית הדין: "שתי השופטות התפטרו ערב קבלת ההחלטה. אב בית הדין רואה בהתפטרות זו דרך להימנע מחתימה על החלטת בית הדין. בשל כך החלטת בית הדין שלהלן חתומה רק על ידי אב בית הדין, מר יאיר יוציס, והשופט מר אהרון שחם".

בהתאחדות המלונות בחרו שלא להגיב לדברים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות