אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Cellwize גייסה 32 מיליון דולר עבור הטמעת רשת דור 5

חברת Cellwize גייסה 32 מיליון דולר עבור הטמעת רשת דור 5

סלוויז פיתחה טכנולוגיה המבוססת על יכולות AI מתקדמות המאפשרת למפעילים להאיץ את הטמעת דור 5 על ידי אוטומציה. את הסבב הובילו הקרנות אינטל קפיטל וקוואלקום וונצ'רס

09.11.2020, 14:00 | מאיר אורבך
חברת סלווייז (Cellwize) גייסה 32 מיליון דולר בסבב B, בהובלת הקרנות אינטל קפיטל (Intel Capital) וקוואלקום וונצ'רס (Qualcomm Ventures) ובהשתתפות Verizon Ventures, Samsung Next ובעלי מניות קיימים הכוללים את Viola Ventures, DTCP, GreenApple Tech, Vintage ו- Sonae IM. בסבבים קודמים גייסה החברה 24 מיליון דולר, כאשר חלק גדול מגיוס שהתקיים ב-2015 היה גיוס חוב.  

קראו עוד בכלכליסט

סלוויז הוקמה ב-2012 על ידי דניאל דריבינסקי וששי גבע, שניהם כבר אינם פעילים בחברה. החברה מעסיקה 160 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 80 בישראל.

"התחלנו את הגיוס בחודש אפריל והשלמנו אותו תוך חודשיים", סיפר לכלכליסט אופיר זמר, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, לאינטל יש תוכניות מאוד שאפתניות בעולם החדש של דור 5 שעובר לפתיחות מלאה, כמו גם קוואלקום וסמסונג שפעילים מאוד בתחום. מדובר בהשקעה פיננסית כשלאף אחד אין מחוייבות.

ישראל כבר החלה את תהליך הפריסה ראשונית של הדור החמישי, כמו גם וריזון בארה"ב שפורסת בעזרתנו אתרי דור 5 בכל 150 מטר ברחבי המדינה. המירוץ בין המפעילים מתרחש בקצב מסחרר והמשמעויות שלו, מעבר למלחמה על הצרכנים, הוא באפיק הפעילות העסקית שהטכנולוגיה החדשה תאפשר. אפליקציות רבות יוכלו לנצל את יתרונותיה של הרשת החדשה ליכולות הפילוח שלהם, מה שיאפשר עבורם עתיד פיננסי".

הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת למפעילים להאיץ את הטמעת דור 5 על ידי אוטומציה מלאה של תהליכי ההתקנה, האופטימיזציה והניהול של הרשתות. בעזרת הארכיטקטורה הפתוחה שלה ושכבת API פתוחה, יכולים המפעילים לפתח אפליקציות רשת ברשתות מרובת ספקים בקלות ובפשטות, תוך אספקת שירות ברמה גבוהה, חוויית לקוח משופרת, זמן מואץ של הגעה לשוק וחסכון בעלויות.

אופיר זמר, מנכ"ל סלווייז אופיר זמר, מנכ"ל סלווייז אופיר זמר, מנכ"ל סלווייז

זמר הוסיף כי "הטכנולוגיות הקודמות של הרשתות התמקדו בצרכנים אבל הטכנולוגיה של הדור החמישי מיועדת ברובם לעסקים "ישנה דרישה צרכנית ראשונית להתחבר לדור 5, בעיקר בזכות ההשקה של האייפון החדש, אבל מלבד זאת, הדור החמישי יאפשר בפעם הראשונה תקשורת מהירה בין מכונות, מכוניות ועוד.

"כיום הרבה מפעילים כבר החלו להציע רשתות תקשורת פרטיות עם רמת איכות ושירות גבוהה ביותר המבוססות על דור חמישי. זו ההזדמנות האחרונה של המפעילים להיות משמעותיים בתחום. המפעילים מבינים שללא אוטומטיזציה של הרשת הם לא יוכלו לשרוד בדור החמישי".

"אנחנו רוצים לעשות את המהפכה של התוכנה אצל המפעילים", הוסיף, ""אנו רוצים להגדיל את מספר לקוחותינו לצד טלפוניקה, וריזון ומפעילים גדולים נוספים ולהיות הציר של כל עולם הרשתות..

המימון שגייסה Cellwize יסייע לה להרחיב את פעילותה העולמית, לחדור לשווקים נוספים כמו רשתות LTE/5G פרטיות ולהרחיב את היקף היכולות של CHIME, פלטפורמת אוטומציה ואורקסטרציה של החברה לרשת הסלולרית המבוססת על טכנולוגיות AI מתקדמות.

רשת 5G, צילום: שאטרסטוק רשת 5G | צילום: שאטרסטוק רשת 5G, צילום: שאטרסטוק

הפלטפורמה של סלווייז כוללת סט של אפליקציות רשת מבוססות AI שמאפשרות פריסה מהירה של אתרי דור 5 ללא התערבות ידנית , ועבור אופטימיזציה אוטומטית של רשתות סלולר מדור 2G/3G/4G/5G. באמצעות שילוב זה, מפעילים יכולים ליהנות מדמוקרטיזציה של ניהול הרשת שלהם, לספק חדשנות, ביחד עם גמישות ראשונה מסוגה, מדרגיות (scalability), וזריזות בניצול יכולות הדור החמישי.

"קוואלקום נמצאת בחזית התרחבות דור 5 ויוצרת סביבה עשירה של טכנולוגיות שישמשו את הדור החדש של הקישוריות", מסרה מרב וינרב, מנכ"לית קוואלקום וונצ'רס בישראל ובאירופה. "כמובילה באוטומציית RAN ואורקסטרצייה, לסלוויז תפקיד חשוב בהטמעת דור 5 . אנו שמחים לתמוך בסלוויז בעזרת הקרן הבינלאומית של קוואלקום וונצ'רס לדור 5על רקע הרחבת פעילותה לאימוץ ה- 5G בעולם כולו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות