אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקס לדנון: לא יוכל להגיש מועמדים למשרות במוסדות הלאומיים ללא הסכמת הליכוד צילום: UN Photo / Manuel Elias

ברקס לדנון: לא יוכל להגיש מועמדים למשרות במוסדות הלאומיים ללא הסכמת הליכוד

כך קבע בית הדין העליון של הליכוד העולמי, לאחר שמיקי זוהר עתר וטען כי בחירתו של דנון ליו"ר הליכוד העולמי נעשתה תוך הפרת צו מניעה ארעי

11.11.2020, 13:02 | צבי זרחיה

בית הדין העליון של תנועת הליכוד החליט היום (ד') לאסור על דני דנון כיו"ר הליכוד העולמי לעשות כל פעולה בתפקידו לאיוש משרות במוסדות הלאומיים, למעט אם הדבר נעשה בהסכמה מטעם הליכוד.

קראו עוד בכלכליסט

דנון נבחר ביום ראשון כיו"ר הליכוד העולמי והביס את יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), שנתמך על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. זוהר הגיע באחרונה להסכמה עם יעקב חגואל שכיהן כיו"ר הליכוד העולמי על חלוקת המושבים המגיעים לליכוד במוסדות הציוניים, ובהם מינויו של חגואל כיו"ר ההסתדרות הציונית העולמית. חגואל התחייב לא להתמודד מול זוהר כיו"ר הליכוד העולמי. ברגע האחרון החליט דנון - ששימש בתפקיד בעבר - להתמודד על התפקיד ואף זכה בו.

בעתירה לבית הדין של הליכוד ביקש זוהר להוציא צו מניעה המונע מדנון להגיש רשימת מועמדים לתפקיד יו"ר דירקטוריון קק"ל מטעם הליכוד העולמי או להורות לו להגיש את רשימת המועמדים שהוסכמה בין ראשי הסיעות השונות בוועידת הליכוד העולמי.

לפי ההסכם שגובש בין ראשי הסיעות בוועידת הליכוד העולמי, כיו"ר קק"ל בתקופה הראשונה יכהן אברהם דובדבני מהפועל המזרחי, ולאחר מכן יחליף אותו ח"כ חיים כץ (ליכוד). גורמים בליכוד חוששים שדנון לא יביא את מינויו של כץ לתפקיד בהמשך הקדנציה.

דני דנון, צילום: UN Photo / Manuel Elias דני דנון | צילום: UN Photo / Manuel Elias דני דנון, צילום: UN Photo / Manuel Elias

זוהר טען בעתירתו כי דנון נבחר ליו"ר הליכוד העולמי תוך הפרת צו מניעה ארעי של בית הדין של הליכוד, והעותר ביקש למנוע מדנון ליצור "עובדות בשטח" עד להכרעה בעתירה.

דנון התבקש להגיש תשובתו לבית הדין עד מחר בשעה 12:00.

חבר בית הדין של הליכוד עו"ד יצחק בם קבע כי "צו אירעי קודם של בית הדין הופר על ידי דנון, ומשיבים אחרים לעתירה בטענה שהתקבל בחוסר סמכות. גם אם צד אחד סבור שבית הדין נהג בחוסר סמכות אין הוא חופשי להפר את הצווים הארעיים שמוציא בית הדין".

בם התריע כי "הפרת צווים של בית הדין של הליכוד על ידי חבר ליכוד עלולה לעלות כדי אי קיום של החלטה של מוסד ממוסדות הליכוד, ולהוות עילה להטלת סנקציות עד כדי הוצאה מהתנועה".

"לנוכח העובדה כי הצו הארעי הקודם הופר - היועץ המשפטי של התנועה עו"ד אבי הלוי מתבקש לאחוז בכל האמצעים העומדים לרשות התנועה על מנת למנוע את הפרת הצו הארעי הנוכחי וקביעת עובדות מוגמרות ביחס ליצוג הליכוד באמצעות הליכוד העולמי במוסדות הלאומיים".

מתנועת הליכוד העולמי נמסר: "חבל שמיקי זוהר ממשיך לפגוע בחברי תנועת הליכוד בכל פעם שהתוצאה אינה נראית לו. בפעם הקודמת, לאחר שמרכז המפלגה דחה נסיון לא דמוקרטי של זוהר לשינוי תקנון של הליכוד העולמי, באופן שהיה אמור להיטיב עימו - מיקי זוהר החל לפצל את הליכוד. לעצם העתירה - נעיין ונתייחס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות