אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רישום האופציות של פז בג׳נסל מעורר עוד סערה בדירקטוריון

בלעדי לכלכליסט

רישום האופציות של פז בג׳נסל מעורר עוד סערה בדירקטוריון

אחרי שפז השקיעה בחברת האנרגיה המתחדשת מונה אברהם ביגר לדירקטור בג'נסל, ללא שכר. כעת מתברר שקיבל 70 אלף אופציות ולטענת דירקטורים בפז הוא לא עדכן בכך את החברה. ביגר: "מדובר ברישום טכני. האופציות שייכות לפז ויועברו אליה אחרי ההנפקה"

15.11.2020, 06:55 | גולן חזני

אין רגע דל בפז: גורמים בדירקטוריון החברה מפנים אצבע מאשימה ליו"ר החברה אברהם ביגר וטוענים כי לא עדכן אותם על כך שאופציות בחברת ג'נסל שבה השקיעה פז יירשמו על שמו. ביגר טוען כי מדובר ברישום טכני בלבד, וכי האופציות שייכות לפז ויועברו אליה לאחר ההנפקה. פז היא חברה שפועלת ללא בעל שליטה, ואם בעל תפקיד בה מקבל אופציות או שכר בחברה שבה השקיעה, עליו לתת גילוי לכך.  

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, אופציות כאלה הופכות את ביגר לבעל עניין אישי בג'נסל, והדבר דורש את אישור דירקטוריון ואף מעבר לכך. ביגר הודיע בזמנו לדירקטוריון פז, כי לא יקבל בג'נסל תמורה וכי אם כן, היא תועבר לפז. אותם דירקטורים הופתעו לראות בתשקיף ג'נסל את שמו של ביגר שמונה כדירקטור בחברה, מקבל, כמו יתר דירקטורים אחרים, אופציות בג'נסל. לפני כמה חודשים השקיעה פז 10 מיליון דולר עבור 4% מחברת ג'נסל של בני לנדא שעוסקת באנרגיה מתחדשת, השקעהשנבעה מרצונה של פז להיכנס לתחום.  

אברהם ביגר. "משרד עורכי הדין בחן את העניין משפטית ומיסויית" אברהם ביגר. "משרד עורכי הדין בחן את העניין משפטית ומיסויית" אברהם ביגר. "משרד עורכי הדין בחן את העניין משפטית ומיסויית"

לאחר ההשקעה פז היתה זכאית למושב בדירקטוריון ג'נסל, ולתפקיד מונה ביגר וכמו יתר הדירקטורים בג'נסל, הוא ממלא אותו ללא שכר. תשקיף ההנפקה שפורסם בשבוע שעבר סתר לכאורה את ההתחייבות שמסר ביגר לדירקטוריון לכהן כדירקטור בג'נסל ללא תמורה. ביגר קיבל 70 אלף אופציות כמו יתר הדירקטורים, בני לנדא ומיכל ארלוזורוב שמשמשת כדח"צית ועבדה עם ביגר שנים רבות במכתשים אגן, כיום אדמה.

ביגר עצמו טוען כי מדובר ברישום טכני בלבד מאחר שלא נמצאה דרך לרשום את האופציות על שם פז במסגרת התשקיף. לדבריו, האופציות שייכות לפז והוא עדכן בכך את ג'נסל מראש. המחלוקת סביב רישום האופציות, אף אם מדובר בעניין טכני וזמני בלבד, היא עדות נוספת לעימות המתמשך בין ביגר לבין חלק מהדירקטורים בפז.

רק לאחרונה חשף "כלכליסט" כי ביגר פנה לרשות החברות בבקשה לשנות את היתר השליטה בחברה מבלי לעדכן את הדירקטוריון בפנייה. אף שביגר טען כי פנייתו לרשות החברות נעשתה רק כדי לבחון אם יש היתכנות למהלך, זאת כדי שהדירקטוריון לא יקיים דיון תיאורטי בלבד, הדירקטוריון מנע את המהלך וביגר גנז אותו.

העימות בין ביגר לבין חלק מהדירקטורים צפוי להגיע בקרוב לשיא סביב רצונו של ביגר למכור את בית הזיקוק באשדוד. ביגר מעוניין למכור את בית הזיקוק שמסב הפסדים כבדים לפז, אולם בדירקטוריון שוררת מחלוקת סביב סוגיה זו. בימים אלה פז מנהלת מו"מ מול כמה קבוצות וככל שהוא יבשיל יצטרך הדירקטוריון לקבל החלטה סופית על מכירת בית הזיקוק, דבר שעשוי להסלים את העימות בדירקטוריון.

ביגר מסר בתגובה: "לא קיבלתי ולא אקבל תגמול כלשהו מג'נסל. מדובר ברישום טכני בלבד. לפני כמה שבועות עלתה הצעה בג׳נסל לכלול את הדירקטורים בתוכנית האופציות של החברה ולהקצות לכל אחד, כפוף להשלמת ההנפקה, אופציות למימוש למניות ג׳נסל. מיד כשעלתה ההצעה ביקשתי לבחון מה הדרך הנכונה לבצע את ההקצאה באופן שהאופציות יוקצו על שם פז. כיוון שמהבדיקה הראשונית עלה שלא ניתן טכנית להקצות את האופציות על שם פז, פניתי כבר אז לעורכי הדין של החברה וביקשתי שימצאו את הדרך הכי נכונה שבאמצעותה תתקבל אותה תוצאה, כלומר שפז תהיה הנהנית הבלעדית מהאופציות.

"משרד עורכי הדין בחן את העניין משפטית ומיסויית ותשובתו היתה שכיוון שלא ניתן להקצות את האופציות על שם פז - אזי שכשיוחלט על ההקצאה ותנאיה, יוכן מסמך מתאים ביני לבין פז שיסדיר נושא זה ויעביר הזכויות לפז. לצערי, ישנם גורמים בדירקטוריון החברה אשר פועלים כל העת על מנת לפגוע בפז ולהסב נזק לבעלי מניותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות